Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osiak_89

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): SOPOT
Posiadane auto: UNO 1,0 FIRE
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 12 Kwi 2012, 22:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) FIAT UNO 1.0 FIRE Długo nie używany co trzeba wymienić?


Kompletnie zapomniałem, że pisałem ten wątek;) Jestem chyba winien, trochę informacji;)

Samochód użytkuje dopiero od około 2 tygodni. Przejechałem nim jednak 750 km. Aktualny przebieg 6800km.

Przygoda miała kilka etapówWink
Najpierw kupno akumulatora, oleju półsyntetycznego + filtra. Zamontowalem nowy akumulator, odpalil od razu. Wyprowadziłem auto z garażu, pokryte grubą warstwą kurzu i pajęczyn. Pierwsza podróż ok 500m do znajomego mechanika, coby ocenić stan + wymiana oleju i filtra. Korozji brak, jedynie tlumik w jendym miejscu mala nieszczelnosc ma, zbiorniki pokryte zabezpieczeniami. Oględziny auta zakończył się moim uśmiechem, UNO oprócz pajęczyn i kurzu było w stanie salonowym.

Następnie udałem się na przegląd. Żadnych zastrzeżeń, szybki wpis w stary papierowy dowód i można było ruszać. Pojechałem na myjnie spłukałem to co nie powinno znajdować się na samochodzie, umyłem. Nastepnego dnia "nawoskowałem" i wyglądał jak salonowy.

W środu zapach nowości i nawet folia na tylnej kanapie.

Jednak żeby nie było tak różowo pojawił się problem przy tankowaniu, który opisuje w innym dziale na tym forum. Zapowietrzony zbiornik paliwa powodowal, że pistolet co chwile odbijal i tankował po 30gr. Będę musial coś z tym zrobić ale na razie czekam na porady;)

Trasa Ciechanów-Olsztyn-Gdańsk (ok 300km) pokonana bez najmniejszego problemu, chwilami z predkoscia 140 km/h (wiem, że nie powinienem ale nie mogłem się oprzeć) i jeszcze było trochę rezerwy pod pedałem.

Pod koniec miesiąca zmiana rozrządu, klocków hamulcowych i płynów, a także położenie kabli do nagłośnienia:)

To by było na tyle:)

Pozdrawiam wszytskich użytkowników tego sympatycznego autka;)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System