Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dysan44

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 MJ 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 10:54
Temat postu:

Ducato jestem zawiedziony


Witam
Posiadam Ducato L3H2 silnik 2.3 MJ przejechane niecałe 130 tyś. Zakupiony u dealer-a w Koszalinie 30 września 2009. Akcje serwisowe na koło zapasowe i na skrzynie biegów. Rok po zakupie było "zdarzenie" z koziołkiem była wymieniany zderzak, reflektor, baza bezpieczników, dwie chłodnice, maska, pas przedni - naprawa pokryta z autocasco robione w serwisie w Koszalinie. Miesiąc przed końcem gwarancji zapalił mi się błąd silnika pojechałem na komputer wykryło EGR, ale powiedziano mi że nie mogą wymieniać bo jest przerywany. Jeszcze zapomniałem że przy przebiegu 36 tys. były falowania obrotów najprawdopodobniej sprzęgło się ślizgało ale "specjaliści" z Koszalina powiedzieli mi że to komputer. Mniej więcej opisałem historie samochodu jeszcze napomnę że przy pierwszym przeglądzie były wymieniane klocki oczywiście w Koszalinie w serwisie, które wytrzymały 6 tys. jeździłem do nich z tym ale stwierdzili że to nie klocki tylko przewody i tak zostawili, następnym razem przyjechałem czyli po jakimś tysiącu kilometrów i stwierdzili że to klocki ale nie mogą z tym nic zrobić ponieważ to jest część eksploatacyjna.
3 miesiące po zakończeniu gwarancji zapaliła się już na stałe kontrola silnika i znów pojechałem na komputer ale wtedy już wywaliło stały błąd EGR którego nie dało się skasować. Serwis stwierdził że nic nie pomoże, bo jest po gwarancji, po konwersacjach powiedzieli że 2 stycznia br. wyślą do siedziby z prośbą o duży rabat na zawór EGR (ponieważ wszystkie naprawy były robione u nich to dali się przekonać). Obiecali, że do 4 stycznia dadzą mi odpowiedź a jest 22 i nic nie wiadomo w sprawie tego.
19 stycznia zdarzyło się seria nieszczęść po pierwsze nie mogłem zgasić samochodu (mogłem wyciągnąć kluczyki iść do sklepu a on dalej chodził-zegary wszystko gasło tylko silnik chodził), po godzinie jazdy udało mi się go zgasić i już palił normalnie, ale za to na stałe zapaliły się światła "długie”, których za Chiny nie mogłem zgasić, nawet jak wyłączałem całą resztę. Że musiałem jechać jeszcze dalej to zignorowałem to. Po następnej godzinie znów coś innego, tym razem sprzęgło. Biegi nie chciały wchodzić ani wyskakiwać, szarpało. Jakoś szczęśliwie udało mi się dojechać, co prawda te długie to innym kierowcą przeszkadzało ale schowałem się za Tirem.
Byłem następnego dnia u mechanika (nie w serwisie) i stwierdził że cała skrzynka z bezpiecznikami jest zgnita (była wymieniana przy zdarzeniu z koziołkiem), sprzęgło kwalifikuje się do wymiany czyli docisk i tarcza, koło dwumasowe jeszcze jest oceniane. Ciekawi mnie czy ta sytuacja z falowaniem obrotów i akcją serwisową na skrzynie czy nie spowodowała tego "wykończenia" sprzęgła. Do serwisu dzwoniłem powiedzieli że nic mi nie pomogą bo samochód jest po gwarancji. W takiej sytuacji co człowiek ma zrobić?
Musiałem się trochę wyżalić.
Jeśli napisałem w złym temacie to proszę o przerzucenie.
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


"Koziołek" i partacze przy naprawie załatwili elektrykę . Ja bym oddał samochód do dobrego elektryka, niech sprawdzi i doprowadzi do porządku instalację .
Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
Wysłany: Nie 22 Sty 2012, 21:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


sporą część objawów tez miałem w swoim fiacie .

okazało sie że to wina kabla masowego i jakiś kabelków od zaworów egr .
w serwisie nie mieli żadnych problemów z naprawą

uważam że w twoim wypadku za wszytko winę ponosi słaby Koszaliński serwis .

znam kolesi którzy użytkują tą wersje silnikową i nie maja problemów .

pisz skargę do Bielska Białej .
Powrót do góry
dysan44

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 MJ 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Sty 2012, 20:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


w poniedziałek będzie rozmowa z kierownikiem i zobaczymy co powie. Mechanik robi sprzęgło i powiedział że na 8 śrub które są przy skrzyni było sprawdzone 6 bo n 2 nie było smaru. Światła to była wina przełącznika (kupiłem już używkę za stówkę), że chciał zgasnąć to było zwarcie w skrzyneczce z bezpiecznikami (było bardzo dużo wilgoci, niby nie było zaślepki od koła i chlapało), a co do EGR to jeszcze w toki
Powrót do góry
Daro Tauron Ciepło

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Ducato 2,3 MJ
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 19:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


Witajcie , Poruszam sie od 2007 roku Nowym Fiatem Ducato 2,3 MultiJet , ten samochód to pomyłka :

1: po nie całym roku schodzi farba z progów na stopniach do wsiadania ( zero podkładu co widać )

2: w ramach gwarncji wymiana kosza na koło zapasowe ( brak możliwośći jego wyjęcia )

3: nagrzewnica padła po 3 latach :/

4: czujnik ERG padł przy 80 tyś ( serwis niby wymiana i po kilku dniach znów zgasło auto na skrzyżowaniu )

5: po 4 latach kolejny problem z kołem zapasowym ( brak mozliwości wyjęcia ) --- ( wywaliłem kosz i mam koło na pace )

6: Wada !!! Bardzo słabe ogrzewanie na postoju ( temp. silnika spada w oka mgnieniu ---> okres zimowy )

7: wymiana sprzęgła przy 60tyś ( użytkowanie w trybie tylko miejskim )

8: rozrusznik - wymiana na nowy przy 90 tyś

9: rozrząd wymieniałem przy 90 tyś bo po co go sparawdzać jak są takie same koszta

10: ogranicznik drzwi przednich sie często rozpada bo jest plastikowy ( koszt ok 70 zł wymiana we własnym zakresie )

11: 60 tyś km tarcze i klocki przód całkowita wymiana ( jazda w trybie miejskim jak wspominałem )

12: Lampa przednia paruje , ( dostaje sie woda )

[ cenzura ] co za auto !!!

w firmie mamy 5 Ducato i 6 Scudo we wszystkich podobne problemy
teraz mam 92 tyś i czekam na kolejne usterki , słysze już że coś łupie z przodu na wachaczach ;/ co za Kibel !!!

Pozdrawiam i Nie Polecam !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dysan44

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.3 MJ 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Lut 2012, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


na kolo zapasowe byla akcja serwisowa, wymieniali kosz i mechanizm opuszczania kola zapasowego. a co do farby to i tak sie ciesz ze tylko z progow, znam kolesia co ma citroena najkrotszego i najnizszego to jemu farba zeszla juz z polowy dachu i serwis odmawia robienia tego.

u mnie koszt wymiany sprzegla bez kola dwumasowego, tarcze hamulcowe wraz klockami, wymiana przelacznika zespolonego, wyczyszczenie skrzyneczki z bezpiecznikami lekko ponad 3 tysiace i to tak po rabatach po znajomosci. a i klakson poszedl co byl pol roku wymieniany na gwarancji. bylem w serwisie to powiedzieli ze zrobia na gwarancji, ale ten egr to niby bielsko biala odmowila i nie wymienia. w ramach rekompensaty nie policza za robocizne ;/ ale pewnie na czesci zarobia 300%
Powrót do góry
galix21

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): WROCŁAW
Posiadane auto: Fiat Ducato <2006 2.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Lut 2012, 12:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


Ale to nie wina fiacika tylko osła który zajmował sie tym samochodem ja mam jeden serwis i jestem z niego zadowolony;) zawsze mi pomogli w sytlacji kryzysowej a pare takich było...
Powrót do góry
gadu-gadu
Mr.Yapa

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.8 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Lis 2012, 19:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Ducato jestem zawiedziony


galix21 napisał:
Ale to nie wina fiacika tylko osła który zajmował sie tym samochodem ja mam jeden serwis i jestem z niego zadowolony;) zawsze mi pomogli w sytlacji kryzysowej a pare takich było...



Kolego to może powiedz jaki .... nie bądź wiśnia Razz Pozdrawiam
Powrót do góry
arkadiusz.jackowski1

Czytelnik



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): sTEGNA
Posiadane auto: AUDI100C4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Kwi 2014, 21:52
Temat postu:

fiat Ducato jestem zawiedźiony


Jak tak czytam co sie trochę zastanawiam czy sprzedając mojego nie zawiodącego LT35 i kupując wieczną naprawę za niemałe pieniądze dobrze robie ale można dołożyć i kupić CRAFTERA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System