Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djmaxis

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Cinquecento 700, 1994, Gaźnik FOS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 15:34
Temat postu:

przyciemnianie szyb folia.


witajcie, mam pytanie dotyczace przyciemniania szyb folia w cc 700. chce przyciemnic tylnia szybe tylne boczne i poczne od kierowcy. z tego co cos kojarze to z przyciemnianiem od kierowcy jest jakis problem. jakie folie i na jakie szyby polecacie do cc? mile widziane linki do allegro z informacja do jakich szyb (zeby sie policja nie przyczepila Cool )
Powrót do góry
M3mphi$

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CC 700 95r FOS
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 16:37
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Witam. Na Twoim miejscu nie robiłym tego sam bo ja tez myslalem ze to zadna filozofia i zaczelem przyciemniac. boczna prawa wyszla jeszcze jak cie moge ale lewa to fajnie wyglada tylko w nocy o polnocy. tylniej nie ruszalem bo nie dosc ze ciezko zdjac i pozniej ciezko wstawic to jeszcze patrzac na efekt bocznych wole dac te stowke fachowcom i niech sie oni bojaja. A co do przodu to mozesz miec przyciemnienie nie wieksze niz 30% jak polukasz na allegro to tam wszystko jest ładnie opisane.
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"
(Albert Einstein)
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


swieta prawda, zle polozona folia szpeci auto.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Geloss

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat CC 700 94r. GolF III 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Ja też próbowałem sam przyciemnić folią Smile wynik taki, że straciłem tylko kasę za folie i uszkodziłem klamkę w tylnym oknie bocznym, również nie radze.... pozdrawiam
Powrót do góry
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 22:35
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


i ja sam probowalem i lipa, ale zdaje sie byl juz temat na forum i koles opisał jak to zrobic profesjonalnie ;]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
shh

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 14:24
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


ile kosztuje przyciemnianie szyb u fachowca. Tak jak kolega tylna i boczne z tylu i przodu?
Powrót do góry
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Pią 24 Kwi 2009, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


dokładnie... ZADNA ale to ZADNA folia nie jest dopuszczopna do stosowania na przednich szybach, prawda jest taka ,że nawet przyciemnienie folią o dużej przezroczystości powoduje to , że w przypadku kontroli masz dwa wyjścia:
1.zrywasz na miejscu i mandat
2.tracisz dowód i mandat


Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym " (...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)"; Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni. Przepisy Regulaminu nr 43 EKG ONZ, w których dopuszcza się stosowanie oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy; Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej od 1998 roku wydało stanowisko, że nie ma przeciwwskazań do przyciemniania szyb, z wyjątkiem szyb z przodu pojazdu mających wpływ na pole widzenia kierowcy (czyli szyba przednia i boczne szyby przednie).
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 14:09
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Nie chce zakładać nowego tematu ,a takie coś można mieć na przedniej szybie: www.allegro.pl/folia-pasek-na-przednia-szybe-i1449333904.html
Z tego co kojarzę przynajmniej kiedyś tak było to mógł być taki pasek ale max. 10cm. Mój ojciec kiedyś takie coś przyklejał w swoim starym samochodzie i z tego co kojarzę to nikt się do tego nie czepiał. A wy co o tym sądzicie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Tredinnick85

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sie 2013, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Moim zdaniem też lepiej zdać się w takim przypadku na fachowców...
Powrót do góry
MartinoXL

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Szukam Auta
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Odradzam próby przyciemniania szyb we własnym zakresie, szkoda pieniędzy, które pójdą na materiały, no i oczywiście nerwów.

Ja zrobiłem tak, że poszedłem do firmy, gdzie się tym zajmują, zawołałem jakieś chłopaka na bok, zapytałem czy oklei mi auto u mnie w garażu albo u siebie, powiedział, że nie ma problemu.

I tak po dwóch dniach za parę złotych miałem profesjonalnie oklejone szyby.

Btw. przednich bocznych nie powinno się oklejać, jak policja zobaczy to będą kazać zrywać Smile
_________________
Obecnie szukam rodzinnego auta dla 2+2, rocznik najlepiej 2007+ cena do 25'000 zł z okolic Bielska-Białej, jeśli ktoś ma na sprzedaż lub zna kogoś kto sprzedaje, proszę o kontakt.
Powrót do góry
świeżak

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 16:46
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


MartinoXL napisał:
Odradzam próby przyciemniania szyb we własnym zakresie, szkoda pieniędzy, które pójdą na materiały, no i oczywiście nerwów.

Dokładnie! Zgodzę się z tym. Lepiej zrobić to w autoryzowanym serwisie. Na własną rękę nie ma co robić bo to strata pieniędzy i czasu a dowód zabiorą nam przy pierwszej wieczornej jazdy więc nie ma co się męczyć.
Powrót do góry
mipo55

Debiutant



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Gru 2014, 00:22
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


świeżak napisał:
MartinoXL napisał:
Odradzam próby przyciemniania szyb we własnym zakresie, szkoda pieniędzy, które pójdą na materiały, no i oczywiście nerwów.

Dokładnie! Zgodzę się z tym. Lepiej zrobić to w autoryzowanym serwisie. Na własną rękę nie ma co robić bo to strata pieniędzy i czasu a dowód zabiorą nam przy pierwszej wieczornej jazdy więc nie ma co się męczyć.


Fakt. Trudno się z tym nie zgodzić. Niestety, większość i tak szuka miejsc, gdzie jest najtaniej i nie patrzą na jakość... Ja wybrałem serwis, I nie żałuję.


Ostatnio zmieniony przez mipo55 dnia Wto 27 Sty 2015, 23:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Franq95

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raczkowa/Podkarpacie
Posiadane auto: VW Polo 86C2F 1272 1991
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Mario1979 napisał:
dokładnie... ZADNA ale to ZADNA folia nie jest dopuszczopna do stosowania na przednich szybach, prawda jest taka ,że nawet przyciemnienie folią o dużej przezroczystości powoduje to , że w przypadku kontroli masz dwa wyjścia:
1.zrywasz na miejscu i mandat
2.tracisz dowód i mandat


Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym " (...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)"; Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni. Przepisy Regulaminu nr 43 EKG ONZ, w których dopuszcza się stosowanie oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy; Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej od 1998 roku wydało stanowisko, że nie ma przeciwwskazań do przyciemniania szyb, z wyjątkiem szyb z przodu pojazdu mających wpływ na pole widzenia kierowcy (czyli szyba przednia i boczne szyby przednie).


Właśnie mylisz się kolego. Tu masz właśnie o tych 70% przepuszczalności. Więc spokojnie folia 25% możesz przód okleić. Oklejanie nie jest takie trudne, ale bez obróbki na ciepło się nie da. Zabieracie suszarka siostrze, dziewczynie, żonie czy mamie i jedziecie.
Powrót do góry
friction1212

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warshava
Posiadane auto: Mitsubishi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Wrz 2021, 11:37
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Nie znałem wcześniej marki Proffilms. Przyjaciel doradził, wypróbował — dobra jakość, łatwa do formowania, cena - ogólnie super.
Polecam

Możesz kupić tutaj: https://windowfilms.pl/catalog/folia_do_przyciemniania_szyb_samochodowych/filter/marka-is-98f8fb41-7527-11eb-8803-00155dc64005/apply/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Tuning


FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System