Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
djmaxis

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 12

Posiadane auto: Cinquecento 700, 1994, Gaźnik FOS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 15:34
Temat postu:

przyciemnianie szyb folia.


witajcie, mam pytanie dotyczace przyciemniania szyb folia w cc 700. chce przyciemnic tylnia szybe tylne boczne i poczne od kierowcy. z tego co cos kojarze to z przyciemnianiem od kierowcy jest jakis problem. jakie folie i na jakie szyby polecacie do cc? mile widziane linki do allegro z informacja do jakich szyb (zeby sie policja nie przyczepila Cool )
Powrót do góry
M3mphi$

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CC 700 95r FOS
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 16:37
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Witam. Na Twoim miejscu nie robiłym tego sam bo ja tez myslalem ze to zadna filozofia i zaczelem przyciemniac. boczna prawa wyszla jeszcze jak cie moge ale lewa to fajnie wyglada tylko w nocy o polnocy. tylniej nie ruszalem bo nie dosc ze ciezko zdjac i pozniej ciezko wstawic to jeszcze patrzac na efekt bocznych wole dac te stowke fachowcom i niech sie oni bojaja. A co do przodu to mozesz miec przyciemnienie nie wieksze niz 30% jak polukasz na allegro to tam wszystko jest ładnie opisane.
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"
(Albert Einstein)
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


swieta prawda, zle polozona folia szpeci auto.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Geloss

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat CC 700 94r. GolF III 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 19:46
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Ja też próbowałem sam przyciemnić folią Smile wynik taki, że straciłem tylko kasę za folie i uszkodziłem klamkę w tylnym oknie bocznym, również nie radze.... pozdrawiam
Powrót do góry
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 22:35
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


i ja sam probowalem i lipa, ale zdaje sie byl juz temat na forum i koles opisał jak to zrobic profesjonalnie ;]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Maj 2008, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
shh

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 14:24
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


ile kosztuje przyciemnianie szyb u fachowca. Tak jak kolega tylna i boczne z tylu i przodu?
Powrót do góry
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Pią 24 Kwi 2009, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


dokładnie... ZADNA ale to ZADNA folia nie jest dopuszczopna do stosowania na przednich szybach, prawda jest taka ,że nawet przyciemnienie folią o dużej przezroczystości powoduje to , że w przypadku kontroli masz dwa wyjścia:
1.zrywasz na miejscu i mandat
2.tracisz dowód i mandat


Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym " (...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)"; Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni. Przepisy Regulaminu nr 43 EKG ONZ, w których dopuszcza się stosowanie oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy; Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej od 1998 roku wydało stanowisko, że nie ma przeciwwskazań do przyciemniania szyb, z wyjątkiem szyb z przodu pojazdu mających wpływ na pole widzenia kierowcy (czyli szyba przednia i boczne szyby przednie).
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 14:09
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Nie chce zakładać nowego tematu ,a takie coś można mieć na przedniej szybie: www.allegro.pl/folia-pasek-na-przednia-szybe-i1449333904.html
Z tego co kojarzę przynajmniej kiedyś tak było to mógł być taki pasek ale max. 10cm. Mój ojciec kiedyś takie coś przyklejał w swoim starym samochodzie i z tego co kojarzę to nikt się do tego nie czepiał. A wy co o tym sądzicie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Tredinnick85

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sie 2013, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Moim zdaniem też lepiej zdać się w takim przypadku na fachowców...
Powrót do góry
MartinoXL

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Szukam Auta
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2013, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Odradzam próby przyciemniania szyb we własnym zakresie, szkoda pieniędzy, które pójdą na materiały, no i oczywiście nerwów.

Ja zrobiłem tak, że poszedłem do firmy, gdzie się tym zajmują, zawołałem jakieś chłopaka na bok, zapytałem czy oklei mi auto u mnie w garażu albo u siebie, powiedział, że nie ma problemu.

I tak po dwóch dniach za parę złotych miałem profesjonalnie oklejone szyby.

Btw. przednich bocznych nie powinno się oklejać, jak policja zobaczy to będą kazać zrywać Smile
_________________
Obecnie szukam rodzinnego auta dla 2+2, rocznik najlepiej 2007+ cena do 25'000 zł z okolic Bielska-Białej, jeśli ktoś ma na sprzedaż lub zna kogoś kto sprzedaje, proszę o kontakt.
Powrót do góry
świeżak

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Mar 2014, 16:46
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


MartinoXL napisał:
Odradzam próby przyciemniania szyb we własnym zakresie, szkoda pieniędzy, które pójdą na materiały, no i oczywiście nerwów.

Dokładnie! Zgodzę się z tym. Lepiej zrobić to w autoryzowanym serwisie. Na własną rękę nie ma co robić bo to strata pieniędzy i czasu a dowód zabiorą nam przy pierwszej wieczornej jazdy więc nie ma co się męczyć.
Powrót do góry
mipo55

Debiutant



Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Gru 2014, 00:22
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


świeżak napisał:
MartinoXL napisał:
Odradzam próby przyciemniania szyb we własnym zakresie, szkoda pieniędzy, które pójdą na materiały, no i oczywiście nerwów.

Dokładnie! Zgodzę się z tym. Lepiej zrobić to w autoryzowanym serwisie. Na własną rękę nie ma co robić bo to strata pieniędzy i czasu a dowód zabiorą nam przy pierwszej wieczornej jazdy więc nie ma co się męczyć.


Fakt. Trudno się z tym nie zgodzić. Niestety, większość i tak szuka miejsc, gdzie jest najtaniej i nie patrzą na jakość... Ja wybrałem serwis, I nie żałuję.


Ostatnio zmieniony przez mipo55 dnia Wto 27 Sty 2015, 23:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Franq95

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raczkowa/Podkarpacie
Posiadane auto: VW Polo 86C2F 1272 1991
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Mario1979 napisał:
dokładnie... ZADNA ale to ZADNA folia nie jest dopuszczopna do stosowania na przednich szybach, prawda jest taka ,że nawet przyciemnienie folią o dużej przezroczystości powoduje to , że w przypadku kontroli masz dwa wyjścia:
1.zrywasz na miejscu i mandat
2.tracisz dowód i mandat


Art. 66 ust. 1 pkt 5 prawa o ruchu drogowym " (...) pojazd musi być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby korzystanie z niego (...) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy (...)"; Polska norma branżowa nr BN-76/3626-07 określająca wymagania dla samochodów osobowych w zakresie widoczności z miejsca kierowcy. Norma ta określa, że niedopuszczalne jest ograniczenie pola widzenia kierowcy w obrębie kąta widzenia 180 stopni. Przepisy Regulaminu nr 43 EKG ONZ, w których dopuszcza się stosowanie oszklenia o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy; Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej od 1998 roku wydało stanowisko, że nie ma przeciwwskazań do przyciemniania szyb, z wyjątkiem szyb z przodu pojazdu mających wpływ na pole widzenia kierowcy (czyli szyba przednia i boczne szyby przednie).


Właśnie mylisz się kolego. Tu masz właśnie o tych 70% przepuszczalności. Więc spokojnie folia 25% możesz przód okleić. Oklejanie nie jest takie trudne, ale bez obróbki na ciepło się nie da. Zabieracie suszarka siostrze, dziewczynie, żonie czy mamie i jedziecie.
Powrót do góry
friction1212

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warshava
Posiadane auto: Mitsubishi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Wrz 2021, 11:37
Temat postu:

Re: ( Fiat ) przyciemnianie szyb folia.


Nie znałem wcześniej marki Proffilms. Przyjaciel doradził, wypróbował — dobra jakość, łatwa do formowania, cena - ogólnie super.
Polecam

Możesz kupić tutaj: https://windowfilms.pl/catalog/folia_do_przyciemniania_szyb_samochodowych/filter/marka-is-98f8fb41-7527-11eb-8803-00155dc64005/apply/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat ) Tuning


FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System