Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz_k1989

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 11:13
Temat postu:

Jak usunąć usterki.


Witam

Otóż przed dwoma tygodniami kupiłem Fiata Uno z '98, 48KM, 994ccm no i jak to po kupnie używanego samochodu przyszedł czas na gruntowny przegląd i wymianę zużytych części. Wszystko robiłem sam, bez jakichkolwiek pomocy mechanika.
Po przeglądzie stwierdziłem, że: nie ma hamulca ręcznego, hamulce nożne bardzo słabo hamują a także przyszła pora na wymianę paska rozrządu.
Pierwsze co zrobiłem to wymieniłem pasek, a potem hamulce (wymieniłem szczęki, klocki, a także w jednym kole cylinderek). Po tych wymianach pojawiły się problemy, a dokładnie:

I. Po wymianie paska silnik nie równo chodzi (tak zbiera mu się do strzelania silnikiem).

II. Po wymianie klocków/tarcz i odpowietrzeniu hamulców nadal nie widać poprawy hamowania w ręcznym jak i nożnym.

Związku z tymi problemami mam do Was parę pytań:
1. Czy owa nierówna praca silnika może być wywołana małą ilością paliwa w zbiorniku (świeci się kontrolka rezerwy paliwa)?? Czy pomyłka o 1-2 ząbki względem znaku na obudowie przy ustawianiu kół zębatych rozrządu może być skutkiem takiego działania silnika??

2. Czy słabe hamulce są typowe po wymianie klocków/szczęk (muszą się ułożyć do bębna hamulcowego?), czy też siadła pompa hamulcowa (ale jak to możliwe jeśli ręczny i nożny tak samo słabo hamują)??

Proszę o pomoc.[/b]
Powrót do góry
motorobin

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 170
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 B 2008 r, Peugeot 206 1.4 B 2003 r, Ford Taunus 1.6 B 1980 r, Jeep Cherokee XJ 4.0 B 1989 r, Fiat 126 p 1989 r
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Witam
Sprawdź ustawienie rozrządu . Przestawienie rozrządu o 1-2 zęby to bardzo duży błąd w sztuce są silniki gdzie pomyłka o jeden ząb to silnik w najlepszym przypadku do remontu .
Klocki do tarcz i szczęki do bębnów muszą się ułożyć . Proponowałbym wyregulować w Twoim przypadku linkę hamulca postojowego . Regulację znajdziesz od spodu auta tuż pod dźwignią ham.postojowego . Linka w okolicach tylniej belki ma zaczeby plastikowe trzymające jeżeli pancerz lub sama linka uszkodziła te zaczepy poprawna regulacja nie będzie możliwa .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Etiuda

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 20:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Silnik bezkolizyjny ale zakładając pasek patrz na znaki i napnij go tak by luz paska był w granicy 1 cm.

Hamulce to makabra w tych wozach typu UNO, pierw luzujesz reczny, wymieniasz szczeki, usuwasz rant z bębna, pasujesz bęben ze szczękami tak by wywołać tarcie i delikatny opór podczas obracania bębnem ( do rozwarcia szczęk służy samorekulator - grzebień), wsiadasz do samochodu i kilkakrotnie i mocno wciskasz pedał hamulca, teraz regulujesz linkę hamulca ręcznego.

By ręczny był sprawny musisz wyczyścić i rozruszać rozpieraki szczęk, rozruszać "obrotnicę" na belce tylnej. Jeżeli siła hamowania na ręcznym będzie się różnić między prawym i lewym kołem to się nie martw, UNO tak ma.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Daron1963

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Uno
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Cześć.
Fakt silnik jest bezkolizyjny i nawet zerwanie paska nic mu nie zrobi. Kiedyś przeskoczył mi pasek o 2 zęby to auto nie dało sie odpalić a więc może to nie pasek.
Co do hamulców to przedmówcy mają rację. Ja bym zmienił jeszcze płyn hamulcowy może jest stary i ma dużo wody albo są pęcherzyki powietrza, a przy tym wyjął cylinderki przednie i sprawdził czy nie ma wżerów, a przy okazji wymienił elementy gumowe - nie sa drogie a masz spokój.
W tylnych cylinderkach też może być problem z gumkami. Można machnąc nowe cylinderki - tez nie są drogie.
_________________
Pozdrawiam
Daron
Powrót do góry
szczedl

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat uno 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 16:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Daron1963 napisał:
Można machnąc nowe cylinderki - tez nie są drogie.


Części do uniacza ogólnie nie są drogie:P Jaka jest najdroższa może ktoś wie?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 16:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Daron1963

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Uno
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 19:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


szczedl napisał:
Daron1963 napisał:
Można machnąc nowe cylinderki - tez nie są drogie.


Części do uniacza ogólnie nie są drogie:P Jaka jest najdroższa może ktoś wie?


To fakt.
Ale w porównaniu z kompletnym aparatem zaplonowym - 360 zl, lub kompletnym wydechem - 300-400 zl, sprzeglem - 350 zl, to hamulce nie sa drogie. A jak sie sypnie kilka rzeczy na raz to...
_________________
Pozdrawiam
Daron
Powrót do góry
Daron1963

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Uno
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Maj 2008, 19:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Jesli to ranking to stawiam na uzywke - silnik.
Jezeli nówka to pokrywa zaworowa.
Rolling Eyes
_________________
Pozdrawiam
Daron
Powrót do góry
tomasz_k1989

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2008, 10:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Panowie z hamulcami juz powoli jest OK, ale ten silnik to masakra ;/ rozrząd niby dobrze ustawiony, nie wiem co to może być.

Szarpie przy jeździe - tak jakby były braki w dostarczaniu paliwa.

Możliwe jest to, że jakoś uszkodziłem zapłon??
Może być to przez jazdę bez filtru?? A może padł moduł??

Może macie inne pomysły, jak usunąć tą usterkę??
Powrót do góry
tomasz_k1989

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Maj 2008, 20:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


Dobra panowie, już po problemie Cool
Hamulce powoli sie docierają, a z silnikiem było tak, że krzywo był ustawiony czujnik położenia wału korbowego - dlatego sie tak krztusiła maszyna. Czujnik był przestawiony zaledwie o grubość monety, pewnie przesunął się podczas dokręcania śruby Very Happy
Powrót do góry
Daron1963

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Uno
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 15:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


tomasz_k1989 napisał:
Szarpie przy jeździe - tak jakby były braki w dostarczaniu paliwa.


Proponuję przeczytaj kilka tematów w tył, to so napisal "Pamor", a raczej wejdź w link który on poleca. Tam masz wszystko o zapłonie co od czego zalezy i jak naprawić. Jeżeli to nie pomoże to znaczy , że to nei zapłon. Wtedy sprawdz co jest z paliwem: pompa lub zapchany foltr paliwa. Unochody maja to do siebie, że częśto potrafi zatrzeć sie pompa paliwowa.Idea
_________________
Pozdrawiam
Daron
Powrót do góry
pamor

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamienna Góra
Posiadane auto: VW GOLF III Variant
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Maj 2008, 22:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Jak usunąć usterki.


....a hamulce może wystarczy tylko odpowietrzyć. I z całym szacunkiem dla unoposiadaczy: najlepsza naprawa Uno to wymiana jego na coś innego. Tak ja zrobiłem i teraz jeżdżę Golfikiem. Wreszcie śpię spokojnie!!!! Very Happy
=======================
Parę części do uno:
http://freizimmer.com/Czesci/Cewka.html
Powrót do góry
gadu-gadu
kirolek86

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): krasne city
Posiadane auto: Fiat uno clip 1.0 i.e S 1998 rok 48KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Kwi 2017, 22:58
Temat postu:

zmiana paska rozrzadu w uno clip 1.0 48KM 1998 r. problem z


witam Panowie

jestem nowy na forum. mam problem z ustawieniem a raczej ze znalezieniem znaku rozrzadu na wale w uno 1.0 clip 1998 rok 48KM. u gory znak jest a na wale jest tylko na kole zebatym i na kole zamachowym a na korpusie nijak nie moge znalezc. nie poznaczylem sobie przed zdjeciem paska i teraz sie mecze ustawiam na oko i nic nie pali. bylbym wdzieczny za pomoc jakby mi ktos wrzucil jakies zdjecie chociaz, jak ma byc to ustawione tam na dole na wale bo w necie nie ma nic takiego, tylko o uno fire. a moj uniaczek to brazylijczyk. prosze o pomoc Sad
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System