Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dodekxxx

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): J-no
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 16v Multijet 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 02 Lut 2012, 23:28
Temat postu:

spada tem silnika na postoju


Witam. mam problem z moim stilo MJ jtd 140KM bo nie moze sie nagrzac na postoju nawet przy minimalnym ogrzewaniu , musze wylaczac nawiew i wtedy sie grzeje ale wolno , chyba ze jade autem i trzymam go na obrotach . A jak wlacze nawiew cieply przy postoju to wskazowka tem. spada . dodam ze wymienilem juz termostat i czujnik temperatury
Powrót do góry
gadu-gadu
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 10:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


Przy tych mrozach normalne że spada temp minimalnie. Na wolnych obrotach nigdy na temp ujemnej nie zagrzejesz silnika, dlatego po zapaleniu, zaleca się jazde aby jak najszybciej zagrzać silnik....
Powrót do góry
kamay

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MJ 140KM 2004; C5 Tourer 2.0 HDI 163KM Exclusive 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Lut 2012, 19:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


To normalny objaw przy tym silniku, i tych temperaturach. Ten silnik ma wysoką sprawność cieplną co oznacza (w dużym uproszczeniu) iż energia ze spalonego paliwa jest zamieniana w pracę a nie tracona w postaci ciepła.
W zimę można to odczuć jako powolne nagrzewanie się silnika czy wręcz jego stygnięcie kiedy silnik pracuje bez obciążenia.
W takich silnikach często spotyka się dodatkowe ogrzewacze elektryczne które pomagają w osiągnięciu przez silnik optymalnej temperatury pracy.

Możesz też mieć problemy z termostatem, ale wtedy nagrzewanie się silnika trwa niezwykle długo, a przy obecnych temperaturach osiągnięcie temp ok 90 st C jest praktycznie niemożliwe.
Powrót do góry
dodekxxx

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): J-no
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 16v Multijet 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Lut 2012, 18:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


Widze kolego ze ty tez masz ten sam silnik co ja wiec jak sie tobie grzeje ?? u mnie przy postoju i przy wlaczonym ogrzewaniu w aucie temeratura silnika spada nawet do zera . musze wylaczyc nawiew zeby nagrzac auto . Termostat mam nowy i czujnik temperatury tez . Rozumiem ze przy takich mrozach ciezko jest nagrzac samochod ale nie powinna temperatura spadac az do zera przy minimalnym ogrzewaniu . Moze cos jest z elektryka ?
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 10:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


aby mieć pewność, że to nie termostat, dotknij przewodów do chłodnicy. powinny myć zimne

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 10:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kamay

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MJ 140KM 2004; C5 Tourer 2.0 HDI 163KM Exclusive 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


Mam tak samo, tzn na obrotach biegu jałowego silnika przy tych temp nie nagrzeję (może bardzo wolno).
Pytanie co to znaczy spadać do zera, Jeżeli masz na myśli wskazówkę to ona zaczyna się podnosić jeżeli płyn ma ok 50 st C.
Ja kiedyś po wymianie termostatu włączyłem silnik (na dworze było ok 0 st C), dałem ogrzewanie na max i czekałem aż silnik osiągnie temperaturę otwarcia termostatu - 88 st C. No i chyba bym czekał w nieskończoność bo wskazówka nie chciała się podnosić, myślałem nawet że może coś nie tak z czujnikiem. Podłączyłem wtedy FES-a i tam zerknąłem na temperaturę, było ok 40 st po ok 20-30 min, więc się pomału grzał. Zwiększałem delikatnie obroty i wtedy temp zaczęła rosnąć dużo szybciej.
W naszych silnikach jest kilka odbiorników ciepła poza tradycyjną chłodnicą np. chłodnica oleju,
Nie martwił bym się tym jeżeli po nagrzaniu, w trakcie jazdy temp utrzymuję się w okolicach 90st.
Jeżeli musisz dogrzewać auto na postoju to możesz spróbować zmodyfikować system chłodzenia/ogrzewania o taki elektryczny podgrzewacz, czy może Webasto. Sam miałbym ochotę webasto założyć (nie lubię walczyć z zamarzniętymi szybami) ale w miejscu gdzie jest na nie miejsce w innych Stilakach my mamy chłodnicę oleju Smile
Powrót do góry
dodekxxx

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): J-no
Posiadane auto: fiat stilo 1.9 16v Multijet 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Lut 2012, 01:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


No tak ale mnie to niepokoi bo nawet jak jest -5 to zalacze cieple ogrzewanie na minimum nawiew i bieg jalowy a auto traci temperature . Sam mechanik mowil ze to tak nie powinno byc , ze cos z elektryka moze byc . moze trzeba skalibrowac klimatronik?
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 15:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) spada tem silnika na postoju


no bobrze,
na postoju, na zewnątrz -12 auto się nagrzewa do 90 stC


podczas jazdy delikatnej są 1-2 kreski, podczas jazdy 100km/h jest 90stC

ale jtd v8

może jednak termostat? ja swój wymieniłem ponad rok tmu
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Układ chłodzenia


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System