Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bravobolek

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT, 1,9JTD 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 02:07
Temat postu:

Układ hamulcowy


Witam.Posiadam Fiata Bravo GT 1,9JTD 2000r. Mam problem z tarczami hamulcowymi (przód) w przeciągu 6 miesięcy zmieniłem dwa komplety ponieważ się krzywią i podczas hamowania strasznie trzepie kierownicą.Zawieszenie mam nowe też wymieniłem (komplet).Stało mi się to po raz trzeci i rozkładam ręce.Każdy mechanik twierdzi że po wjeździe w kałuże z rozgrzanymi tarczami tak się dzieje nie znają innej przyczyny.Trochę jest to dla mnie dziwne bo jeżdżę spokojnie i nie hamuje gwałtownie więc tarcze nie robią się "czerwone" Smile Czy mógłby ktoś poradzić!!!!!!!!!!!!!!![/b]

Regulamin pkt.8
Odnośnie problemów z hamulcami jest dział (Układ hamulcowy )
NED
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 09:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


Może jakieś najtańsze badziewie chińskie? Wiem że takowe są, podam na przykładzie ciężarówki 2tys km na taniej chińczyznie i pękła a zużycie miała takie jak po 200tyś, ciekawe kto daje na to atesty!!
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 09:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


moze faktycznie kupiles tanie zaminniki Wink czasami trzeba kupic dobre (znaczy sie drozsze) kup teraz "lepsze" - polecam TWR lub boscha.
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


Kolego nie podejrzewam że to wina tarcz choć nie wykluczone,ale inni użytkownicy też je używają więc odpada.A czy problem nie leży w samych kopytach hamulcowych,że hamowanie odbywa sie tylko jedną stroną (jednym klockiem)i po rozgrzaniu następuje deformacja.Najtańszą opcją będzie niestety rozebranie kopyta i sprawdzenie stanu tłoczyska jak i całego mechanizmu przesuwu przy hamowaniu,oraz stanu wężyków i wymianie plynu hamulcowego.
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


Ja brałem pod uwage że kopyta są ok a zużycie występuje samej tarczy...dalej stawiałbym na kiepski zamiennik...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 11:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


Kolego,sprawdź,tak jak pisze Edward,czy nie jest zapieczony któryś klocek.Jeżeli nie to zainwestuj w porządne tarcze a problem zniknie.Przyjeżdża klient i mówi że ma nowe tarcze i po przejechaniu kilkuset kilometrów trzepie kierownicą.Tarcze na tokarkę i wychodzi że faktycznie jest delikatne bicie.Delikatne zabielenie tarcz i jest spokój ale tylko na kilkaset kilometrów.Po wymianie na tarcze brembo kilkanaście tyś. kilometrów przebiegu i jest spokój.
Kolego bravobolek zapraszam do działu przywitania.
_________________
xxxxxxxxxxxx=300
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 12:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


bogd74 napisał:
Ja brałem pod uwage że kopyta są ok a zużycie występuje samej tarczy...dalej stawiałbym na kiepski zamiennik...


Często spotyka się mechaników chodzących na skróty. Po co czyścić dokładnie prowadnice klocków, po co sprawdzać działanie zacisków i stan przewodów skoro klient wcześniej przyjedzie ponownie na wymianę klocków, tarcz. Niestety ale coraz więcej warsztatów odwala tego typu fuchy, zrzucając winę na złą jakość zamienników części. Niedawno miałem okazję stawiać na nogi układ hamulcowy astry który po wymianie klocków i szczęk padł bo przewody były skorodowane a pan mechanik nie wspomniał właścicielowi o tym "drobnym" defekcie bo i po co. Do wymiany poszły wszystkie przewody tylnego układu hamulcowego bo trzymały się na konserwacji.
A kolega niech sprawdzi działanie hamulca nie tylko czy hamuje ale czy też dobrze cofają się klocki po poszczeniu pedału hamulca.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 12:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


Zgadzam się w pełni- do kompletu wiadomości niech Kolega opisze czy jest widocznae zużycie od jednej strony? jakieś wyżłobienia? wtedy będzie wiadomo co i jak Very Happy . Ja pierwsze zrozumiałem że wszystko jest ok- a tylko wibracja występuje
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Układ hamulcowy


Kolego wieku z nas kupuje te najtańsze tarcze(np. ja i ciągam camping 950kg.) może lepsze klocki i tych problemów nie ma byle było nie za cienko na tarczach.Wybulisz kase na lepsze OK. a jak problem nie zniknie i nowe tarcze szlag trafi i co wtedy.Mechanicy nas maja gdzieś,każ mu wymienić klocki to on nic więcej nie widzi i guzik go to interesuje z czym masz problem.Mój problem z tego roku-wymiana rozrządu u mechanika 150zł. odebrałem wszystko ok,osłona plastykowa pasków została przykręcona na 1 śrubce z 4 jakie powinny być-efekt-pod naporem powietrza podczas jazdy osłona dostała sie pod pasek klimy który zrzuciło z rolek i wciągneło owy luźny pasek pod 2 pasek alternatora w którym pękło ucho mocowania.W sumie samochód miał tylko sprawny rozrząd bo pod osłona,brak wspomagania,klimy,ładowania,zniszczona obudowa alternatora+2 paski.A mechanik wzruszył rękoma i to nie jego wina on zrobił dobrze.W 90% samochody robię sam i jestem w 100% zadowolony.Ale często korzystam z porad forumowiczów w wielu sprawach dobrze pomogą,a mechanicy robią różne marki.Bez finansów będzie dobrze przejrzeć te kopyta.A kupić jeszcze jeden komplet zdążysz.Przynajmniej zrobisz pożadny przegląd hamulców i wymianę płynu.
Powrót do góry
bravobolek

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zelów
Posiadane auto: Fiat Bravo GT, 1,9JTD 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 14:47
Temat postu:

Układ hamulcowy


Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i porady.Zawsze przy zmianie tarcz zmieniałem też klocki.Byłem na stacji diagnostycznej i nic nie wykazało hamulce brały równomiernie i odbijają.Co do chińskich zamienników na pewno na to bym nie poleciał kupiłem "harta" kiedy one po 3 miesiącach się skrzywiły oddałem na gwarancje i kupiłem na szrocie w bardzo dobrym stanie orginalne z Fiata.Było ok przez kolejne 2-3 miesiące i powtórzył się problem.W tym czasie przyszły z gwarancji nowe "harta" uznali gwarancje.I znowu ta sama śpiewka trzepie kierownicą przy hamowaniu.Chciałbym dodać,że tylko krzywi się prawa tarcza.Pozdrawiam i proszę o porady.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System