Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Clancy89

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Fiat Bravo sx ,1.6 16V ,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2008, 20:43
Temat postu:

Głośniki tył.


Witam.
Wiem ze podobny temat juz istnieje ale chcialem go uaktualnic bo o tamtym juz chyba wszyscy zapomnieli bo nikt nigdy nie dokonczyl jak to jest z tymi przewodami ktore sa poprowadzone na tyl samochodu niby sa ale jak podlaczy sie glosniki to "cisza" chyba nie sa tam od tak sobie moze ktos wie gdzie jest drugi koniec ? napewno na forum jest osoba ktora rozbierala srodek tego autka i wie cos na ten temat i bede naprawde wdzieczny bo chyba nie jestem jedyna osoba na forum ktora to martwi Smile

Pozdrawiam Smile
_________________
Bravo jest Bogiem Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro Zabawą....
Powrót do góry
mariusz86

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2008, 20:14
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


a wiec tak trzeba wymontowac radio i z tyly w radiu jest przejsciowka na jedna pare trzeba ja wymontowac i podiac na krotko Wszystko bedzie git Poprostu wyciagasz przerobke na jeden i masz na dwa U mnie tak bylo.
Powrót do góry
cycucycu1616

Debiutant



Dołączył: 07 Lut 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pułtusk
Posiadane auto: Fiat Brava 1.8 16V - 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Maj 2008, 09:04
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


Zgadza się u mnie też tak było
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2008, 13:36
Temat postu:

re porada


Tak jest u wszystkich. Jeśli gra tylko przód jest moc 2 x 15W, po wyjęciu przejściówki zmienia się na 4 x 5W.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Clancy89

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Fiat Bravo sx ,1.6 16V ,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2008, 21:58
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


jak przejsciówka ?? ja mam tylko dwie kostki jedna czarna druga biała i ta biała jest chyba od głośników bo jak wyjme czarna to traci zasilanie wiec musze w tej białej te cztery kabelki połaczyć razem i podpiac ??
_________________
Bravo jest Bogiem Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro Zabawą....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 17 Maj 2008, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Maj 2008, 14:57
Temat postu:

re porada


Przejściówka u mnie była na białej kostce. Jest ona nieco dłuższa od innych i należy z niej zdjąć tą część która wchodzi do radia. Po prostu kostka jest dwuczęściowa.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
arekera82

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1,6 16V 1997r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2008, 07:46
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


A masz orginalne radio fiata??? Jeżeli tak to problem może tkwić w radiu. Radio nie ma wyjścia na tylne głośniki (bynajmniej moje tak miało). I dlatego tył nie grał. Po wsadzeniu innego radia (pionier) i zakupieniu przejściówki pod to radio podłączyłem głośniki i wszystko jest ok.
Powrót do góry
Clancy89

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Fiat Bravo sx ,1.6 16V ,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Maj 2008, 11:24
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


no tak ma oryginalne ale gdy podlaczlem normalne radyjko "SONY" to nie dalo zadnego efektu czyli musze kupic nowa kostke albo poprostu te kable przelozyc i wtedy tył zacznie grac
_________________
Bravo jest Bogiem Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro Zabawą....
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 17:14
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


Witam kupiłem głośniki zamontowałem na tył podłączyłem kable i nie grają co mam zrobic żeby grały tu jest zdjęcie kostki przy radio sa tam dwie wtyczki biała i czarna któro trzeba odłaczyc bo gdzies tak czytałem to wtedy bedzie grało w radio przestawiłem na tylne głosniki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/00ee48267e0568ec.html

Ps .w białem i czarnej sa tylko po 4 kable a czytałem że w jednej bedzie 8 Twisted Evil
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 11:49
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


Nieprawdą jest że u każdego jest jakakolwiek przejściówka i że zawsze to w niej tkwi problem.

Rozwiązanie problemu jaki ja miałem znalazłem na necie, opisywałem go też tutaj w innym wątku.

Zdjęcie jest niewyraźne ale przyglądam się mu dokładnie i wydaje mi się, że wiem w czym problem. Na zdjęciu widać wyraźnie, że żadnej przejściówki nie ma i z tego co widzę masz dokładnie tak jak było u mnie.
Czyli czarna kostka (odpowiadająca za sygnał do głośników) ma u Ciebie tylko 4 piny i odchodzą od niej 4 przewody:
1) + prawy kanał przód
2) - prawy kanał przód
3) + lewy kanał przód
4) - lewy kanał przód

Pozostałych 4 pinów odpowiadających za tył po prostu brakuje.

Żeby głośniki tylne grały prawidłowo kostka ta musi mieć wszystkie 8 pinów oraz oczywiście 8 przewodów musi od niej odchodzić.

Opiszę teraz jak było u mnie i co zrobiłem aby finalnie wszystko było cacy:

1) Zaopatrz się w schemat kostki ISO (głośnikowej, nie zasilającej, czyli w tym przypadku tej czarnej), do ściągnięcia z netu albo często jest w instrukcji radia lub na obudowie radia. Kostka jest oczywiście standardowa i nie zależy ani od modelu radia ani auta.

2) Czarną kostkę musisz uzupełnić o 4 brakujące piny i przewody. Ja nie wtykałem w fabryczną kostkę pinów, bo po co się babrać, tylko kupiłem pełnowartościową (8 pinów) przedłużkę takiej kostki, i dopiero od niej ciągnąłem przewody głośników tylnych

3) 4 brakujące przewody musisz przeciągnąć z wnęki radiowej w okolice bezpieczników/przekaźników - czyli miejsce pod klapką przy lewym kolanie kierowcy.

4) Tutaj znajduje się szeroka biała kostka (ZTCP około 20 - 24 pinów) do której dochodzą między innymi 4 przewody z tylnych głośników. Poznasz to po tym, że z jednej strony kostka ma więcej przewodów niż z drugiej.
Dochodzą i tu się kończą - do radia trzeba poprowadzić je samodzielnie - czyli połączyć z tymi, które przeciągnęliśmy w punkcie 3)

5) Za pomocą na przykład miernika i długiego kabla siegającego z bagażnika do kokpitu (albo ufając w kolory izolacji) sprawdzasz na kostce i na głośnikach które przewody trzeba połączyć z którymi. Należy zachować oczywiście PRAWY/Lewy ale również polaryzację +/- (czyli tam gdzie + w kostce ISO, tam finalnie musi trafić n + oznaczony na głośniku. Jeśli na głośniku nie ma oznaczenia +, to zazwyczaj jest to grubsza końcówka)

6) Łączymy przewody z kostką lub omijamy kostkę dla tych 4 przewodów i zastępujemy ją inna. W kostce brakuje konnektorów, więc trzeba dokupić jeśli nie chcemy omijać tej kostki.

Koniec, gra muzyka

Fiat wykazał się sporym skąpstwem i zaoszczędził na kablach na odcinku około 60 cm. Problem dotyczy aut wyposażonych w najsłabsze, 2- kanałowe radia fabryczne.
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 13:24
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


Witam teraz po takim opisie to juz wiem od czego zacząc i co zrobic żeby grało z tyłu dziękuje bardzo za szczegułowy opis
Powrót do góry
marasisonlyone

Dyskutant



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bdg
Posiadane auto: Fiat Brava SX 1,2 99
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 09 Maj 2009, 16:26
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.





1 kosta to ta"przejcowka" ktora trzeba wycaiganc tak? i potem ta czarna kostka jest od glosnikow a ta kolejna od zasilania?
Powrót do góry
Thrain

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 11

Posiadane auto: Brava 1,2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 01:51
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


Jak zmieniasz radio na jakieś inne to najlepiej do tych dwóch kostek dokupić standardową kostkę ISO - pasują idealnie a poza tym można łatwo pozamieniać piny jeśli w radiu jest inaczej niż było we fiatowskim. Jak są ustawione piny trzeba sprawdzić w instrukcji aktualnie montowanego radia. Poza tym zazwyczaj trzeba dokupić przejściówkę do anteny ISO - DIN.
Powrót do góry
obi

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Fiat Marea 2.0 20v, 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 00:14
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


te kostki ktore sa w brawie sa kostkami standardu ISO i nie trzeba nic dokupywac, porzadne marki radii jesli maja inna kostke niz ISO dolanczaja rowniez przejsciowki na ISO
Powrót do góry
gadu-gadu
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 12 Maj 2009, 08:49
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Głośniki tył.


obi napisał:
te kostki ktore sa w brawie sa kostkami standardu ISO i nie trzeba nic dokupywac, porzadne marki radii jesli maja inna kostke niz ISO dolanczaja rowniez przejsciowki na ISO


Owszem kostki są standardowe, ale nierzadko w fiatach BBM (tak było w mojej Bravie) kostka od głośników (na zdjęciu czarna) ma 4 piny (przód) zamiast 8 (przód + tył). Wtedy moim zdaniem warto dokupić przedłużkę ISO -ISO, jeśli się chce pociągnąć przewody tylnych głośników. Po prostu łatwiej jest wtedy się wpiąć w przedłużkę niż wkładać piny (które i tak trzeba wtedy kupić) w fabryczną, zubożoną kostkę, zwłaszcza że dostęp do niej jest średni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System