Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Zakup Punto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalsky1

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-Mazurskie
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700, 1998r, gaźnik Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 10:09
Temat postu:

Zakup Punto


A co mozecie powiedziec o tym?
http://allegro.pl/show_item.php?item=2150233643
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 10:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Trzeba być ostrożnym,zakup takiego auta na pewno wiąże się z dodatkowymi kosztami,nigdy nie ma i nie będzie auta używanego w stanie bardzo dobrym,ten przebieg,też może być fikcyjny,trzeba na diagnostykę z autem podjechać,sprawdzić jak z korozją,szczególnie podłogi,jak hamulce,zawieszenie,układ kierowniczy.Na pewno będzie trzeba w auto inwestować.Tak więc spokojnie,nie napalać się,tylko sprawdzić auto na ścieżce diagnostycznej.Do tego kiedy olej był wymieniany i jaki,kiedy rozrząd.Po zdjęciach trudno coś powiedzieć. Na łączeniach blach szczeliny raczej równe,więc bity chyba nie był.
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 12:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Przede wszystkim- stan podłogi: czy nie ma rdzy. Przebieg dość mały ale nie wolno sie tym sugerować- może być kręcony Wink Ale obejrzeć i odbyć jazdę próbną należy Wink Amorki i tłumik są dość tanie więc nie ma co marudzić- tym bardziej że gość pisze że są do wymiany. do tego jeszcze dochodzą rzeczy które należy zmienić (pasek rozrządu, kable świece, oleje itp)
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 13:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Nie będę opisywał szczegółowo, ale widać, że niektóre elementy były malowane albo wymieniane (kolorystyka jasniejsza, ciemniejsza od reszty pojazdu - np. przedni błotnik po stronie kierowcy).

Przebieg w tym Punto skręcić to kwestia 50zł (wiem, bo w internecie jest dużo firm oferujących "rekalibrację", "korektę" licznika, w cenie, która zależna jest od samochodu).

Dla mnie podejrzany jest ten samochód.

PS. Jeżeli czujnik lakieru nie zdiagnozuje, że auto było powtórnie lakierowane i ustosunkujesz się do tego, co napisali przedmówcy i wszystko wyjdzie ok, to kupuj Smile
_________________
Grande Punto 1.4 8V (77KM) DYNAMIC z Blue&Me Smile
------------------------------------------------------
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
Powrót do góry
pawel_cybulski

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Punto 1.4 2013r
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 13:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Moim zdaniem przebieg jest podejrzanie mały, 17 lat i tylko 100 tyś km? Auto nie jest typem samochodu, który się użytkuje tylko do zabawy w niedzielę. Zdarzają się takie przypadki ale dość rzadko. Rozrząd po zakupie to podstawa, nie ma pewności kiedy był zmieniany, różnie bywa ze sprzedającymi. Koszt wymiany rozrządu nie jest aż tak duży jak remont silnika. W tak starym aucie korozja to zmora więc lepiej sprawdzić budę aby było jej jak najmniej. Oszczędny ten sprzedający, od kiedy amortyzatory wymienia się pojedynczo? Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 13:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 16:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Miałem w 95 taki sam model za dopłata z Włoch orginał.Przejechałem nim 160 tys/km. i o ile awaryjność jak to w fiacie to to był mój najgorszy samochód pod względem rdzy,TOTALNA KATASTROFA.Jeżeli chcesz wiecej to szukaj mojego dokładnego opisu w opiniach tego modelu.
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


A ja dodam swoje trzy grosze. Więc zajrzyj pod dywaniki przednie na samą blachę lubią korodować , lub łuszczyć się farba płatami. Co do przebiegu to nie ma szans tego sprawdzić chyba że gościu serwisował lub ostatnio coś robił w ASO i będzie miał F-kę tam będzie stan licznika. Te Punto lubi się pocić pod deklem zaworów . Nurtuje mnie ta deska sprawiająca wrazenie drewna nie wiem czy czy Polsce takie były ale mogę się mylić. Kupująć takie auto zawsze dolicz wymianę rozżądu z pompą , wszyskich płynów , filtrów , świec przewodów WN i napewno jeszcze coś np. klocki , tarcze więc proponuję zostawić tochę kasy w kieszeni. Wiem bo kupiłem kiedyś taki sam i nawet z tego rocznika tylko wersja EX A jeszcze możesz zajrzeć pod tylnią tablicę rejestracyją lubi byc tam rdza. Powodzenia
_________________
Cieszę się że mogłem pomóc.
Powrót do góry
Aktywny

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: SC 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Mar 2012, 10:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Moim zdaniem pierwsze co nalezy sprawdzic przy kupnie punta sprzed 99r to podłoga. Praktycznie każdy egzemplarz ma ją kompletnie zgnitą. Fiat źle zaprojektował odpływ wody która po prostu zbiera sie pod dywanami (zwłaszcza w okresie zimowym) i po kilku latach podłoga zostaje zjedzona przez rdze - nie od dołu tylko od góry. Oczywiscie w początkowym stadium można to połatać ale i tak problem szybko wróci. Jak szukałem punta dla kogos z rodziny to 95% aut z lat 96-98 miało podłoge totalnie dziurawą zatuszowaną tylko jakąś konserwacją przez sprzedawców oszustów więc przestrzegam przed tym. Nie wiem jak te auta przechodzą przeglądy techniczny ale domyślam się...
Powrót do góry
fiatowiec1

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: GrandePunto 1.4 DYNAMIC-2006
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 18 Mar 2012, 11:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Zakup Punto


Jak widać sprzedaż zakończona bez ofert ale to jest nieistotne.

2350 zł z czego spokojnie można by urwać 350zł to nie wysoka cena jak za ten samochód.Dziś komputer średniej klasy tyle kosztuje więc można zainwestować tę kwotę by z cc przesiąść się na punto i to 5 drzwiowe.

Przebieg jest przebiegiem i czasami kupujący nie ma wglądu na jego oryginalność.
Sprawdzić należy ogólny stan karoserii,ogumienia wnętrza i decydując się w ostateczności na kupno warto wydać te kilkadziesiąt zł i podjechać nim przed kupnem na stację diagnostyczną celem sprawdzenia zawieszenia-geometrii i podwozia pod względem korozji.Części są tanie serwis poza ASO również więc jeżeli tylko spełni wymogi zainteresowanego to nic nie stoi na przeszkodzie by go kupić.
Powodzenia
_________________
Grande Punto 1.4 77KM 5D- DYNAMIK+ 2006 Czarna Perła

Wdzięk-----------------Styl----------------Dynamika
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System