Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maja-maja99

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): SłW
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1 96' 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 18:01
Temat postu:

Punto 1,1 - duże spalanie


Witam miłośników Fiata

mam dręczący mnie problem, otóż moje punto pali w trasie ok.9l benzyny, przy takim małym silniku to za dużo.

z początku wskazówka od temp. mi się nie ruszała, wiec wymieniłem czujnik, teraz wskazówka się ruszyła i jak pojezdzę dłużej to jest między 1 kreską a środkiem wskaźnika, termostat sprawdzałem i jest ok, jak się nagrzeje to dopiero puszcza w obieg, co może być przyczyną takiego spalania ? ktoś mi powiedział że sonda ? mogą być jakieś inne przyczyny ? dodam że nie stwierdziłem dziurawego baku ani przewodu od paliwa. proszę od odp.

ps. dodam że wskaźnik paliwa dziwnie się zachowuje przy skrętach autem oraz nie zapala się kontrolka rezerwy

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 18:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


mam punto 1,2 tez pali jak smok i nic nie robie.. z tym bo nie ma co gratow naprawiac, spalanie w zime w miescie 10litrow, (start z zimnego silnika krótkie dystanse na mieście i start ponownie z chłodnego silnika daje nam właśnie takie spalanie. )wskazowka skacze jak wchodze w zakrety nie ma stalego polozenia ale to tak i np w cinquecento jest.. norma.. i jezdze ekonomicznie i 10 l pozera.. co do wskazowki temperatury umnie tak samo nawet tak z 1 mm pod kreska jest .. i mam na chlodnicy zaslonke .. ten silnik nawet nie ma oslony silnika wydmuchuje te cieplo.. a co do rezerwy to moze wina licznika sprawdz zaroweczke moze oko diabla czesto w twoim punto sie palilo Very Happy az sie przepalilo
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 20:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


jak jest sprawny układ chłodzenia to silnik musi osiągać właściwą temperaturę, bzdurą jest zasłanianie chłodnicy, to nic nie daje a w korku możesz nawet zimą zagotować silnik, z reguły problemem jest termostat lub czujnik temperatury, termostat też ma wpływ na większe spalanie, w przypadku spalania radziłbym też sprawdzić sondę, a w razie jej wymiany lepiej zainwestować w ori a nie zamiennik zamieniki często lubią szybko padać, chyba że robisz krótkie trasy to więcej palić może
Powrót do góry
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


oczywiscie ze jak stane w korku w zime i postoje dluzej to wentylator mi sie załącza!!. ale jak jade w koncu te zimne powietrze dmucha w ten silnik, szczegolnie jak ktos krotkie trasy robi!! to nigdy nie dogrzeje sie ten silnik i nie osiagnie swojej temperatury, albo jak jest -25 i auto stoi na podworku zmrozone. w zime kazde auto wiecej pali !! zalezy od dynamiki jazdy, od opon, czy kola nie blokuje hamulec a w punciakach lubi !! to tez obciaza silnik. z lambada to prawa zamienniki to syf.. czasami na zamienniki wiecej pali niz pali ale org drogi jest .cieniasa mialem z przebiegiem 60 tys km 98r od 1 wlasciciela stan igla i tylko zima przychodzi 9 l palil i to 700
Powrót do góry
wojtass18

Auto Maniak



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 589
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Punto 2 1,2 8V
Piwa: 29/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 23:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


a to ciekawe bo mam do pracy 5km i po 3-4 km mam wskaźnik na właściwym poziomie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 23:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jax022
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1071
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachod
Posiadane auto: stilo1,9 JTD 115 Wagon 2004
Piwa: 47/3
Wysłany: Sob 18 Lut 2012, 23:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


Kod:
jakieś inne przyczyny ?

A jak u Ciebie z filtrem paliwa,kiedy wymieniałeś?
_________________
Powrót do góry
maja-maja99

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): SłW
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1 96' 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 00:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


wszystkie filtry były wymieniane czujnik temp. jak pisałem wyżej też, termostat się otwiera jak dostanie odpowiednią temp. sprawdzę napięcie w sondzie może to jest główną przyczyną, podobno tez uszkodzony wydech przy silniku moze byc przyczyną bo dostaje sie do sondy dym i moze powodowac ze sonda wysyla błedne dane do kompa. wszystko musze sprawdzić, jakby palił w mieście przy krótkich trasach ok.9l to nie byłbym zdzwiony wkońcu jest zima , ale na trasie przy predkości ok.80-85km/h 9 litrów to za dużo. znajomy ma 1.2 16v to mowil ze w mieście max.6,5 a na trasie to poniżej 5. wiec coś z moim musi być nie tak.

a po drugie nie kupiłem punto 1.1 zeby mi palił jak smok bo równie dobrze mogłem kupić bmw 2,0 i tez by mi palił w okolicach 10l. chciałem postawić na oszczędność ponieważ robię rocznie ok.30tyś km wiec na paliwo troche trzeba wydać. jeżeli będzie tak dalej to jedynym wyjściem bedzie wrzucenie punciaka w gaz, ale i tak trzeba zrobić porządek z tym spalaniem bo tak tego nie można zostawić, auto mam naprawde dobrze utrzymane i niemam zamiaru tego tak zostawiać, musi mi chodzić na bum cyk cyk wszystko![/url]
Powrót do góry
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 08:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


W moim punto porą ZIMOWĄ przy mrozach wskazowka dochodzi do NR 1 (dmuchawa 2 poziom) jak spadnie do -9 to wychodzi za 1 NR . a ogolnie mam poziom 2

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cecbd3ccf284712.html



-polecam sprawdzenie wtrysku

-Co do samego pomiaru to dodam jeszcze, że należało by popełniać go na nagrzanym silniku, najlepiej do optymalnej temperatury pracy czyli ~ połowa skali.

a)wbijasz się plusem miernika ze szpilką na kabelku w przewód z lambdy, masę ciągniesz z dowolnego elementu karoserii czy też silnika.
b)wskazania mają być od 0,2 do 0,9

-Sprawdz czy nie masz luzów zaworowych to też może być przyczyna wiekszego zużycia PB wyrabiaja się płytki zaworowe.

Na zimnym silniku jak sprawdzasz luzy musza mieć parametry:
0.040 mm (+/-0.005 mm) na ssącym.
0.050 mm (+/-0.005 mm) na wydechowym.
Powrót do góry
maja-maja99

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): SłW
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1 96' 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 15:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


wiec spawdziłem sondę, na wszystkich 4 kabelkach jest napięcie dobre. w 1-ok 0,3 w 2-ok 0,15 w 3-ok 0,35-0,45 a w 4- jest normalny prąd ok.13v

wyciągnąłem także silniczek krokowy , bez niego auto lipnie chodziło samo wchodziło na obroty i strasznie falowało, po przeczyszczeniu i założeniu spowrotem jest ok. wiec dalej niewiem co moze byc przyczyną. Znajomy mówił zebym odłaczył sondę i zobaczyl jakie bedzie spalanie jak myślicie?

aha i z tą temp. juz jest dobrze. jak auto postoi to osiąga temp. na środku wskaźnika ale jak jade to temp spada. przy nagrzaniu i postoju włącza się wentylator wiec uklad chłodzenia działa dobrze
Powrót do góry
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 19 Lut 2012, 23:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


no to dziwny przypadek masz hmm.. mozesz odpiac sonde tylko ze jak odłączysz to bd wieksze spalanie(chyba ze sonda nie sprawna to bedzie takie same jak do tej pory), zoabcz zawory a jak nie to szukaj moze dziure gdziesz masz albo przewod przepuszcza gdzies paliwo teraz mokro wiec ciezko bedzie spr. albo ssanie ci sie nie wyłącza lub cos z wtryskiem jest
Powrót do góry
maja-maja99

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): SłW
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1 96' 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 10:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


zamówiłem sondę , i zobaczę jak to będzie jak wymienię na nową, widać że była już wymieniana i ktoś wstawił jakiegoś starego śmiecia, wtrysk mi znajomy sprawdzał i twierdził że jest ok. jak sondę wymienię to zostanie sprawdzenie zaworółw, ssanie się elegancko wyłącza jak silnik osiągnie jakąś tam temp.
Powrót do góry
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 11:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


jaka sonde zamowiles?
Powrót do góry
maja-maja99

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): SłW
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1 96' 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lut 2012, 12:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


firmy bosch. koleżka który jest mechanikiem z hurtowni mi zamówił, na jutro ma być
Powrót do góry
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 23 Lut 2012, 23:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


i jak spalanie ? pomogla sonda ?
Powrót do góry
maja-maja99

Debiutant



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): SłW
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1 96' 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lut 2012, 14:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto 1,1 - duże spalanie


sondę wymieniłem wczoraj. dam znać za kilka dni jakie spalanie będzie. jeszcze regulacja luzów zaworowych mi została ale to sie okaze jeszcze w poniedzialek jakoś wymienie jeszcze przewody i świece
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System