Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Grande Punto ) Mrugające kontrolki, niedziałąjące zegary Grande Punto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nemuk

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1,4 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 22:10
Temat postu:

Mrugające kontrolki, niedziałąjące zegary Grande Punto


Witam,
Mam bardzo denerwujący problem ze swoim Grande Punto z 2008 roku, a mianowicie "wariują" mi zegary, wskaźniki, kontrolki. W trakcie jazdy potrafi przestać działać prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik ilości paliwa oraz temperatury, po czym za chwilę zapalają się wszystkie możliwe kontrolki (poduszki, abs, wspomaganie, hamulec ręczny, itd.), a po chwili wszystko gaśnie. Po włączeniu kierunkowskazu, nie mruga kontrolka. Wyłącza i włącza się też co chwilę radio, a na wyświetlaczu pojawia się napis canchack. Zaobserwowałem, że problem pojawia się i nasila gdy za oknem jest mokro i wilgotno (podczas ostatnich wielkich mrozów nic się nie działo). Gdy sytuacja ze wskaźnikami wraca do normalności na stałe zostaje kontrolka poduszki powietrznej. Pierwsze przypuszczenia padły na akumulator, wymieniłem na nowy i problem nie ustąpił. Ładowanie zostało sprawdzone i też niby jest w porządku. Po podłączeniu do komputera też nie ma żadnych wiążących informacji. Może ktoś z Was koleżanki i koledzy miał podobny problem w swoim aucie i mógłby się podzielić doświadczeniami?!
Pozdrawiam
Powrót do góry
goofygoofy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: GRANDE PUNTO 0'8 1.3 MJET oraz GRANDE PUNTO '08 1.4+LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 21 Lut 2012, 22:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Mrugające kontrolki, niedziałąjące zegary Grande Punto


Witam!
miałem identyczny problem, ale we fiacie stilo, okazało się że padł moduł motorolii w zegarach. jedyna rada to albo wymienić moduł (mnie powiedziano za naprawę około 400zł) lub kupić używane zegary, ja kupiłem uzywki zegary za 120zł i wszystko działało. Może w GP jest ten sam problem.
_________________
"Lenistwo jest matką wynalazku." :DDD
Powrót do góry
Nemuk

Czytelnik



Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Grande Punto 1,4 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Lut 2012, 08:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Grande Punto ) Mrugające kontrolki, niedziałąjące zegary Grande Punto


Goofygoofy dzięki za podpowiedź
Powrót do góry
MarcinWroc
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 547
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / dolnośląskie
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic z Blue&Me 1.4 8V (77KM) / 2009r. /
Piwa: 10/2
Wysłany: Sro 22 Lut 2012, 10:52
Temat postu:

Re: Mrugające kontrolki, niedziałąjące zegary Grande Punto


U mnie, podczas bardzo, bardzo obfitych opadów, raz pojawiła się informacja na włączonym radio "cancheck".

Silne i mocne opady ustąpiły, występują lżejsze itp.,itd. i problem nie wystąpił i nie występuje ponownie.
_________________
Grande Punto 1.4 8V (77KM) DYNAMIC z Blue&Me Smile
------------------------------------------------------
Czasem na trasie spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
Powrót do góry
Flshbckmn

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szkocja, UK
Posiadane auto: Fiat Grande Punto Dynamic 1.4 8v 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 28 Wrz 2015, 01:17
Temat postu:

Re: Mrugające kontrolki, niedziałąjące zegary Grande Punto


Nemuk napisał:
Witam,
Mam bardzo denerwujący problem ze swoim Grande Punto z 2008 roku, a mianowicie "wariują" mi zegary, wskaźniki, kontrolki. W trakcie jazdy potrafi przestać działać prędkościomierz, obrotomierz, wskaźnik ilości paliwa oraz temperatury, po czym za chwilę zapalają się wszystkie możliwe kontrolki (poduszki, abs, wspomaganie, hamulec ręczny, itd.), a po chwili wszystko gaśnie. Po włączeniu kierunkowskazu, nie mruga kontrolka. Wyłącza i włącza się też co chwilę radio, a na wyświetlaczu pojawia się napis canchack. Zaobserwowałem, że problem pojawia się i nasila gdy za oknem jest mokro i wilgotno (podczas ostatnich wielkich mrozów nic się nie działo). Gdy sytuacja ze wskaźnikami wraca do normalności na stałe zostaje kontrolka poduszki powietrznej. Pierwsze przypuszczenia padły na akumulator, wymieniłem na nowy i problem nie ustąpił. Ładowanie zostało sprawdzone i też niby jest w porządku. Po podłączeniu do komputera też nie ma żadnych wiążących informacji. Może ktoś z Was koleżanki i koledzy miał podobny problem w swoim aucie i mógłby się podzielić doświadczeniami?!
Pozdrawiam


U mnie też pojawił się komunikat CANCHECK i te same symptomy, na szczęście nie podczas jazdy. Na brytyjskim forum Fiata dowiedziałem się, że to albo błąd wynikający z niepodłączonego albo niewykrytego przez komputer uziemienia akumulatora albo chochlik komputerowy.

Zalecano podłączenie auta w serwisie do komputera celem aktualizacji oprogramowania. Ja tak zrobiłem, ale błędy żadne nie wyszły, a oprogramowanie było aktualne.

Póki co sytuacja się nie powtórzyła, ale jako że to stosunkowo niegroźny cyfrowy "bug", gdyby wydarzyło się to ponownie należy otworzyć bagażnik przyciskiem i to niby usuwa błąd (!). Zadziałało w przypadku moim i paru użytkowników forum Fiata UK. Polecam wypróbować jeśli diagnostyka nic nie wykazuje, a problem się powtarza.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Wrz 2015, 01:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Grande Punto »

Opinie o samochodach Fiat Grande Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Grande Punto ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System