Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alexy

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warrimgton
Posiadane auto: Fiat PUNTO Model 188 MK2 Mazda MX5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 16:47
Temat postu:

Czy warto Tuningować silnik punto


Chciałby poruszyć wielokrotnie poruszany temat na forach dyskusyjnych, czy warto doładować parę koni do silnika Punto, a jak tak to w jaki sposób i za jaką cenę. Liczę na rzeczową i efektowną dyskusję, Na początek chciałbym pokazać wam takie turbo słyszałem że to wielkie nic i nie warto czy ktoś ma takie coś. Ponoć ciśnienie doładowania jest niewielkie i bardzo mocno obciąża układ elektryczny plusem jest że nie ma dziury turbo, włącza się praktycznie natychmiast.


Universal Car Turbo Charger Vortex Electric Supercharger

http://www.ebay.co.uk/itm/Universal-Car-Turbo-Charger-Vortex-Electric-Supercharger-Air-Induction-Kit-A?item=220945049026&cmd=ViewItem&_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D1%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6881038654472700236#ht_3456wt_905


Ostatnio zmieniony przez alexy dnia Pią 09 Mar 2012, 21:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
daross186

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: FIAT Punto 1.2 8v/60km MK1
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 17:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


jak masz 300zł to zalej go do pełna !! PB 98 lubV-POVER najlepszy TUNING!!
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 22:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


jak masz kase to lepiej zrób swap silnika Wink a nie baw sie w pseudo - turbo Wink na allegro jest duzo ciekawych silnikow np:
http://allegro.pl/silnik-fiat-brava-bravo-marea-1-8-16v-kompletny-i2180969120.html
lub
http://allegro.pl/fiat-bravo-brava-1-8-16v-silnik-gwarancja-i2182845859.html
na pewno wiecej zyskasz Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
alexy

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warrimgton
Posiadane auto: Fiat PUNTO Model 188 MK2 Mazda MX5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 22:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Równie dobrze można ukraść Babci butle z tlenem okręcić i wsadzić w kolektor dolotowy. Naprawdę liczę na rzeczowe dyskusje i nigdy nie powiedziałem że ja chcę to zrobić jest to forum dyskusyjne gdzie jak mniemam ludzie dyskutują. Daross 186 Czy na swojej tezy masz jakieś dowody czy to jeszcze jedna historia z programu Pogromcy mitów
Powrót do góry
skype status
alexy

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warrimgton
Posiadane auto: Fiat PUNTO Model 188 MK2 Mazda MX5
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Jak na razie jest to najlepsze wyjście Nadamus swap jest rozwiązaniem ale wiąże się to z poważnymi kosztami a co z osobami które nie chcą tak bardzo Inwestować. Czy nie fajne było by znaleźć coś po środku. A może kompresor

http://www.capa.com.au/eaton_m45data.htm

Ten kompresor dostosowany do silnika od 1 do 2 litrów zwiększa moc około 40 procent tylko trzeba pamiętać że kompresor dodatkowo obciąża silnik.


Ostatnio zmieniony przez alexy dnia Sob 10 Mar 2012, 00:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 22:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Graczyk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Włocławka / lodz od pon. do piat.
Posiadane auto: Fiat Punto 55s 95r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 00:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


samo to że ten stożek jest zapewne bawełniany już "coś da", na pewno więcej powietrza do przepustnicy. A jeśli chodzi o to "turbo" niby na aukcji jest napisane, że ma 50000 tyś obrotów ale ile powietrza dostarcza do silnika to już nie wiadomo. Dużą przeszkodą będzie tu przepustnica która i tak zablokuję (jeśli to turbo działa faktycznie) powietrze bo jej średnica jest za mała.
Kiedyś na jakimś forum czytałem, że takie turbo to pic na wodę ale kto wie. Wg. mnie coś może dać ale czy będzie to faktycznie warte swojej ceny to już wątpię.
Radził bym w tej cenie zainwestować w zmianę (rozwiercenie przepustnicy) kupno stożka lub wkładki sportowej i ewentualnie zainwestować w kolektor wydechowy na jakiś z stali nierdzewnej.

Ale to jest moja opinia i niekoniecznie trafiona.
_________________
punto 55s
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
alexy

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warrimgton
Posiadane auto: Fiat PUNTO Model 188 MK2 Mazda MX5
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 00:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Dziękuję za rzeczową i jasna odpowiedz. Myślę że to fajny pomysł jeżeli silnik lekko oddycha to już plus. Zapraszam chętnych do dyskusji może w końcu osiągniemy jakiś konsensus. w kwestii dobrze i niedrogo.
Powrót do góry
skype status
Graczyk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 406
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Włocławka / lodz od pon. do piat.
Posiadane auto: Fiat Punto 55s 95r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 00:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


ja mam lepiej bo posiadam mk1 55 gdzie mogę skorzystać z części od punta 75 dodając tym do około 20 km co już jest dużym osiągiem. Z tego co jeszcze kiedyś czytałem to możesz zrobić polerkę głowicy co zwiększy szybkość dopływu paliwa i powietrza ale ta metoda także jest dość kosztowna i bardzo ingerencyjna w silnik. Ewentualnie możesz wywalić katalizator i tłumik środkowy, zastąpić to zwykłą rurą ale z tego co widzę jesteś w Irlandii więc jeśli masz nie polskie auto to zapewne spaliny nie przeszły by MOT'u.


przypomniało mi się, że możesz także zmienić wałek rozrządu ale też byś musiał kupić na zamówienie i było by to nie tanie.


co do filtrów to chyba k&n jedna z lepszych choć nie najtańszych ale na ebay'u jest ich pełno
_________________
punto 55s
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 14:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


zależy ile kasy chcesz oddać:
mało: poprawienie fabryki (lepsze filtry, poprawienie dolotu i wylotu)
średnio: planowanie głowicy, wymiana wałka rozrzadu, sportowe filtry itp: lub swap silnika (np 1,2 lub 1,6
dużo: swap silnika i pełna ingerencja (wymiana wałka rozrządu, planowanie głowicy, wymiana wydechu, wymiana korbowodów i tłoków, wymiana skrzyni biegów, itp)
możliwości tuningu mechanicznego są "ogromne" - wsyzstko zależy od kasy Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
alexy

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warrimgton
Posiadane auto: Fiat PUNTO Model 188 MK2 Mazda MX5
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 10 Mar 2012, 23:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Znalazłem taki dość Ciekawy artykuł o turbo do seryjnych silników,
podoba mi się bo gość w matematyczny sposób objaśnia doładowanie silników wolnossących. Z ciekawości zaczynam się zastanawiać jak obliczyć przyrost momentu i mocy w zależności od ciśnienia doładowania. Bo tak jak koledzy piszą można wiele fajnych rzeczy zrobić ale tak naprawdę jest to rodzaj loterii pomiędzy zainwestowanymi pieniędzmi a efektami uzyskanymi.

http://web.me.com/grzegorzgrabowski/Witryna/Turbo.html
Powrót do góry
skype status
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 02:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Po pierwsze potrzebujesz turbinkę. Nie wiem jaką masz pojemność, ale załóżmy 1.6

musisz zrobić kolektor wylotowy tak aby pasował do turbo. Załóżmy, że chcesz dmuchać dodatkowo 0,5-0,8 bar. projektujesz wydech i takie tam.
Potem musisz ogarnąć to z czujnikami plus dokupić świniaka np smt6.
Jak już wszystko mechanicznie zrobisz, u grabowskiego zrobią program na świnię i wio

wszystko będzie Cię kosztowało 5-8k rzy sporym nakładize swojej pracy.

zyskasz 50% momenty i mocy. Dodatkowo ew koszty naprawy uszczelki pod głowicą. Nie wiem czy fabryczna jest dobra czy nie.

ale nadal masz wozidełko z fatalną trakcją, na dodatek nie hamujące

a teraz opcja nr 2
sprzedajesz auto i kupujesz imprezę GT - sporo tego na allegro.
http://allegro.pl/listing.php/search?category=149&sg=0&string=impreza+gt
i masz auto robiące około 6 sec do 100. większe z super trakcją i ogromnym potencjałem do modów. Jeżeli nigdy nie jeździłeś, to popytaj wśród znajomych, może ktoś ma to zobaczysz jak wielka jest różnica w trzymaniu się drogi.

tutaj jest fajny konfig
300km, wał od 2.5t i mnóstwo momentu od dołu
http://allegro.pl/subaru-impreza-2-0-gt-turbo-stroker-2-2-i2175593591.html

następny etap, to poznanie towarzystwa torowego, jeździsz i się uczysz, rozumiesz co to balans, umiesz brać zakręty bokiem, umiesz się składać/układać, walczysz o jak najlepszy czas na torze. Wracając do domu widzisz wieśniaków/mistrzow prostej, którymi gardzisz, bo wiesz, że [cenzura] umie jechać szybko tylko prosto a jego ew podkręcony silnik tak rozpędza auto, że heble po drugim hamowaniu mówią papa. Olewasz go jak i innych, bo wiesz, że jesteś na zupełnie innym poziomie. A jak ktoś się narazi to zawsze można zrobić totalnego kill-a
prawdopodobnie nie wiesz o czym piszę, więc pokażę
objechanie tak kogoś to kopanie leżącego i należy się z tego spowiadać. Na drugi raz, delikwent poważnie się zastanowi, czy chce być jeszcze raz tak sponiewierany, ale taj jak napisałem wyżej, na to musi sobie gość zasłużyć

http://vimeo.com/18116232

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Nie 11 Mar 2012, 07:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


z dodaniem turbiny do tego silnika co jest w samochodzie wiąże sie jeszcze jeden drobny szczegół- smarowanie Wink a dokładniej: smarownie i chłodzenie turbiny. W silnikach turbo, turbina jest smarowana i chlodzone olejem silnikowym- o ile wiem- silniki turbo mają "specjalną" magistralę olejową do smarowania Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
alexy

Debiutant



Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warrimgton
Posiadane auto: Fiat PUNTO Model 188 MK2 Mazda MX5
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 15 Mar 2012, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Dziękuje wszystkim za odpowiedz. Myślę że ta wymiana zdań pomoże wszystkim któż y myślą o tuningu. Panowie pozwolę sobie na małe podsumowanie. Tak jak wcześniej pisałem chciałem zadać pytanie czy warto. Wszystko moim zdaniem zależy od zasobności portfela, technicznych zdolności właściciela i zaplecza technicznego jakie posiadamy. Ale proszę nie oszukujmy się z takiego samochodu BMW nam nie wyjdzie. Może posłużę się przykładem nie wiem czy trafnym ale.... Można lecieć samolotem Boeing 747 700 km na godzinę i nie czuć nawet tej prędkości jak również można przyczepić duży silnik do awionetki i spróbować polecieć tą prędkością myślę że będzie czuć tą prędkość i wszystko się będzie się telepać. Tak samo jest w punto Mam aktualnie punto w swoim warsztacie, strach się nim szybciej rozpędzać przynajmniej ja się boję. Miałem wiele samochodów i w niektórych samochodach się nie jedzie się porostu płynie, komfort plus połączenie mocy daje satysfakcję z jazdy. I jeszcze jedno już osobiste spostrzeżenie które moim zdaniem za plewiło się na forach wielu domorosłych mechaników wylewa na strony swoją kolorową twórczość. Moim zdaniem Forum dyskusyjne służy do dyskutowania a mondra dyskusja jest poparta argumentami a nie Bez sensownymi opiniami, w stylu nie rób tego nie uda ci się a po co. Pozdrawiam i dziękuję za wyrażone rzeczową dyskusję.
Powrót do góry
skype status
wasiorwlkp

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów wlkp
Posiadane auto: Punto II JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Maj 2012, 16:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Witam , mam zapytanie Wink czy ktos posiada wsady do silnika punto JTD 59kw ?? jest mozliwosc wymiany na inne Wink np z grupy VW .Pozdrawiam !
Powrót do góry
middy1983

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: Mondeo MK4 (kiedyś Punto 1.1)
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Sie 2013, 12:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Czy warto Tuningować silnik punto


Nadamus ma rację (reszty nie czytałem, sorry).
Jak tuning silnika to - tylko wymiana na inny.
Obecnie szykuję się do swapa z Polo 1.4 85kM 2009r
lecz nim się zdecyduję - poszukam jeszcze czegoś Made In Japan choć by od Hondy. Pasowało by mi 100kM.
a... dodam jeszcze...
Wy naprawdę wierzycie w różnicę między PB98 a PB95 w Polsce???????
Boże - wybacz...

Rozumiem: BleiFrei kontra Super BleiFrei w Niemcach ale ... w Polsce????
Zejdźcie na ziemię Panowie!!
Testowałem 19-toma samochodami te mity!!!
Nigdy się nie sprawdziły tak jak różnica między BP, ORLEN a Shell! No chyba że tylko cenowa bo... do wszystkich stacji jedzie cysterna z ... Orlenu!
Brak słów....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Tuning


Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System