Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dostawcy

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: MERCEDES ML320 W164
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 21:41
Temat postu:

Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Witam, niech będzie to ostrzeżenie i proszę o pomoc.
Miałem dość niebezpieczny przypadek. Ducato 94 r. 2,5 tdi 116KM. Staruszek kupiony ze skrzynią, która zgrzytała na 1 i 2. Poza tym nic się nie działo. Olej w skrzyni wymieniłem. Zrobiłem tak kilkaset kilometrów. Wybrałem się w podróż autostradą jadąc cały czas na 5. Po 300 km przerwa i od tego momentu każdy bieg 1-4 zgrzytał, a skrzynia wydawała metaliczne dźwięki poza 5, coraz głośniej. Gdy dojechałem do miasta, po kolei zaczęły znikać biegi 1,3,4. Jechałem dalej gdyż miałem ok 2 km do celu (byłem 350 km od domu). Skrzynia wyła, a mi została 1 i 2. Przy prędkości ok 20-30 km (dzięki Bogu!) zablokowało mi koła. Skończyło się na gwałtownym zatrzymaniu, strachu i przesunięciu ładunku.
Wymieniłem skrzynie, która super śmigała ale po zrobieniu znowu kilkuset km (jeżdżę mało ok 300-500 km miesięcznie), zgrzyta 3 i 5 oraz pojawił się ten metaliczny dźwięk, na razie jest cichy w porównaniu do tamtego ale mam złe wspomnienia. Wymieniłem olej dwukrotnie, wyciszyło to ten hałas, ale ciągle jest. Za pierwszym razem wyleciało dużo opiłków i szary rzadki płyn, za drugim trochę opiłków (zrobiłem ok 400 km) i też szary płyn ale gęsty. Odgłosy występują zgrzytanie też. Mam znowu zrobić trasę. Co może być przyczyną takiej reakcji skrzyni, tych odgłosów i co powinienem naprawić w skrzyni?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 10:00
Temat postu:

Re: Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


O ile dobrze kojarzę to ten metaliczny dźwięk to wynik błędu konstrukcyjnego skrzyni biegów w ducato. Tam koło zębate 1 i wstecznego biegu jest w stałej współpracy z wałkiem pośrednimi przy większym przebiegu łożyskowanie tego kółka pada powodując tego typu dźwięki. (to bardzo ogólny opis problemu). Rozwiązaniem jest przeróbka wałka i tego koła aby w czasie pracy skrzyni nie były w stałym zazębieniu. Kolega przerobił już kilka takich skrzyń i właściciele tych samochodów mają błogą ciszę w autkach. Fiat oczywiście problemu nie widzi bo przecież serwisy z czegoś żyć muszą, wymienią zużyte części ale problem bez przeróbki skrzyni i tak po czasie powróci.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
dostawcy

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: MERCEDES ML320 W164
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 15:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Czy w związku z tym nie powinienem się bać powtórki z zablokowaniem kół? Oprócz hałasowania może stać się coś więcej z tą skrzynią?
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 16:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Jest wiele samochodów które jeżdżą na takich skrzyniach i nic się nie dzieje. Wiem, że ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje ale możesz na takiej skrzyni pojeździć kilka lat a może nastąpić powtórka z rozrywki.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
dostawcy

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDANSK
Posiadane auto: MERCEDES ML320 W164
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 21:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Awaria skrzyni, zablokowanie kół, ostrzeżenie


Odwiedziłem speców od skrzyń i ta przypadłość jest im znana. Rozsypuje się jakieś łożysko blokując skrzynię. Nie będę ryzykował i wymieniam skrzynie na regenerowaną. Wcześniej brałem u nich skrzynie do t4 i kręci się 3 lata, więc mam nadzieję, że i ta trochę wytrzyma.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Wrz 2014, 21:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System