Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Sob 16 Maj 2009, 16:38
Temat postu:

gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Pytanie do tych wszystkich, ktorzy jezdza Mercedesem w gazie, jak to sie sprawuje w przypadku Mercedesow, , czy nie ma problemów i czy konkretnie w CLK 200 136hp nic sie nie dzieje, elektronika, itp Slyszalem, ze Mercedesy po prostu nie jezdza na gazie, non stop sie podobno cos wali, a ja mysle o instalacji. Napiszcie cos ciekawego Smile pozdrawiam
Powrót do góry
serwisant

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 338
Skąd jesteś (miejscowość / region): B-stok

Piwa: 11/0
Wysłany: Sob 16 Maj 2009, 17:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


jest powiedzenie STAĆ NA MERCEDESA STAĆ NA PALIWO , ogólnie silniki nie znoszą zbytnio lpg
Powrót do góry
gadu-gadu
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 10:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


LPG to tylko substytut normalnych paliw. Nie znam ludzi, którzy by nie mieli problemów z tym paliwem. Zawsze jest "coś". Zwala się wtedy winę na jakość paliw. Z pewnością jest słabszy silnik. Mimo tego, że potocznie słyszy się, że nie silniki napędzane LPG nie tracą na mocy.
Pomyśl najpierw o kosztach związanych z założeniem instalacji. Potem policz ile rocznie robisz kilometrów. Pomyśl jak długo będziesz użytkował ten samochód i skalkuluj czy to Ci się opłaca. Mnie nigdy się nie opłacało. Lepiej kupić diesla.
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 13:23
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Tyle ze ja juz jezdze tym autem, nie mysle narazie o zmianie....paliwa jednak wzrastaja...robie ok 2tys km miesiecznie, a cena PB w porownaniu do LPG jest b.wyskoka.... 4,0zl , 1,55zl, a gazu podobno spali ok 30% wiecej niz paliwa.
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 14:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Zwróci się po roku, ale już nie odzyskasz radości z jazdy. Jeszcze sprawa sprawnego działania instalacji. Piszesz że pali więcej o 30% a jeśli spali 60% więcej? Często trudno to dograć i jest z tym dużo problemów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 14:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bozton

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Mercedes CLK 320 W208
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 16:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Jak założysz tanią instalacje w gów*ianym warsztacie, to będziesz miał problemy - dużo postów na forach na ten temat. Mówiąc stać Cię na Mercedesa stać Cię na paliwo to teoria typu zastaw się a postaw się. Można się z tym zgadzać lub nie. Najbogatsi oszczędzają - tak już po prostu jest. Ja na benzynie w zeszłym roku robiąc 22000km wydałem na PB ponad 10000PLN - jak dla osoby nie posiadającej własnego biznesu, ponadto żonatej dzieciatej to sumka spora - Nie płaczę, ale gdybym już wtedy miał instalkę LPG zapłaciłbym ponad 2 razy mniej. Również w moim MB posiadam silnik wolnossący. Od pół roku zamontowaną mam instalację ELPIGAZ 4-tej generacji za 5000PLN i jest zaje*iście. Gwarancja na sprzęt 24 miesiące. Chciałem założyć instalkę PRINS ale gazownik(duży renomowany warsztat) powiedział że z ELpigaz'em w Mercedesach wogóle nie mają problemów-chyba "kitu" nie cisnął, gdyż za PRINS zapłaciłbym 1100PLN więcej - jego strata. Nie odczuwam spadku mocy (widać to gdy przy przyśpieszaniu przełączę na PB - nie czuć różnicy), nadal wciska w fotel, Motor chodzi bosko. Pali mi wierzcie lub nie, ok. 1 litr więcej. Zawór wlewu LPG w CLK W208 spokojnie mieści się pod klapką wlewu Benzyny. Można prowadzić polemikę że silnik na LPG się zużywa, psuje, czy inne cuda na kiju (również mnóstwo takich dyskusji na forach) ALE ŻE NIBY SILNIKI BEZ LPG SIĘ NIE PSUJĄ?!!! Zazwyczaj negatywnie o LPG wypowiadają się osoby które owej nie posiadają lub przyżydzili i dali sobie założyć jakąś lipę. Chcesz założyć LPG, nie daj sobie założyć nic starszego niż 4 generacja - to moje zdanie:) Ale się rozpisałem:) Pozdro
Powrót do góry
marek872

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: xc70
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 12:06
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Mam w swoim S 350 z 2005 roku instalacje gazowa BRC i jestem naprawde zadowolony z niej. Przy dzisiejszych cenach benzyny jedynym sensownym rozwiazaniem jest gaz, poczatkowo bylem sceptycznie nastawiony ale teraz nie zaluje swojej decyzji Smile roznica miedzy gazem a benzyna jest nieodczuwalna, auto przyspiesza tak jak nalezy. Nie zauwazylem zeby gaz w jakikolwiek negatywny sposob wplynal na samochod. Wszystko zalezy od instalacji i od serwisu gdzie Ci to montawli. Zakupu dokonalem w Energy Gaz Polska w Warszawie. Na miejscu wszystko mi ladnie zmontowali i wieczorem auto bylo do odbioru. Polecam! Naprawde znaja sie na rzeczy!
Powrót do góry
milkaz

Czytelnik



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Saab
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Lut 2012, 12:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


o widzę, że kolega robił w tym samym firmie co ja. ja również gazowałem swoje s500 tak wiem, s500 powiecie tragedia w gazie, no ale sytuacja się zmienia.

No cóż więcej niż kolega wyżej nie napiszę, wszystko wyregulowane, sprawdzone, 1 dzień czekania na samochód, fachowa pomoc no i czywiście cena przystępna Smile

Więcej dowiecie się pewnie ze strony firmy. polecam Smile
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 29 Lut 2012, 22:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Kolego. Widzę że jesteś bardzo zadowolony z usługi wykonanej przez zakład, ale zgodnie z regulaminem nie możemy tolerować wstawiania stronek internetowych (pkt. 22 regulaminu). Link usuwam. Mogłeś dać posta w dziale polecane warsztaty i co najwyżej podać nr telefonu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 08:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Wszystko zależy przede wszystkim od prawidłowego dobrania instalacji do parametrów silnika, potem bardzo ważne jest prawidłowe zamontowanie instalacji i podpięcie jej do samochodu i na koniec prawidłowa regulacja tego gazu, jeżeli te wszystkie rzeczy są zrobione co najmniej tak jakby to zrobili w fabryce to gaz powinien działać. Oczywiście wszyscy wiemy że takich speców jest niewiele, więc albo się uda albo się nie uda Smile
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
FiFi_Boss

Auto Maniak



Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: CLK200 (136HP) W208 2000r.
Piwa: 44/4
Wysłany: Pią 02 Mar 2012, 09:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


Ja na swoich nie narzekam Wink fakt, podstawa sukcesu to znaleść dobrego fachowca od gazu.
_________________



Powrót do góry
milkaz

Czytelnik



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Saab
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Mar 2012, 11:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) gaz LPG w Mercedesach, pilne!!


to przepraszam nie wiedziałem, że nie można. W takim razie zamieszczę jeszcze w dziale warsztatów Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System