Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snake.solid

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Konina
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.2L 2003r, benzynka + lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 15:12
Temat postu:

otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem


Siema wszystkim, szukałem po forum ale nie znalazłem nic konkretnego odnośnie mojego problemu. Mam Fiata Doblo z silnikiem benzynowym 1.2L i sekwencyjną instalacją gazową STAG 200. Mam go od ponad półtora roku i raz na ileś razy bardzo ciężko odpalał nie ważne czy to z gazu czy z benzyny. Gdy ustawiałem mu mapy w programie to dosłownie przez przypadek zauważyłem że po przekręceniu stacyjki na zapłon gdy zgaśnie kluczyk immo. to po jakiś 2 sekundach słychać jak otwiera i wtryskuje paliwo przez jakieś też 2, 3 sekundy i zamyka i potem jest problem go odpalić. Tak się dzieje jak ustawie żeby na benzynie odpalał czy z gazu jest to samo tylko jak z gazu to jest bardziej słyszalne jak otwiera wtryski gazu komputer benzyny. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał? Odłączałem instalację gazową i tzw. na krótko podłączyłem wtryski benzyny tak jakby nie było instalacji gazowej i jest to samo więc to nie będzie wina gazu. Podczas jazdy jest jeszcze coś takiego że powiedzmy jadę na dwójce i mam z 1500obr/min to jak zbyt energicznie dodam gazu, przez moment się tak jakby przydławi i dopiero rozpędza. I na gazie i na benzynie to samo
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem


Przydało by sie wykasowanie autoadaptacji to na poczatek.
Sprawdz czas ładowania cewek(może być FiatEcuScan-em),powinny być zbliżone(na biegu jałowym od 2.100 do 2.600 ms) jeżeli bedą sie różniły wiecej niż 0,4ms to możesz mieć problem z ECU silnika.Do wtrysków ma to sie tak że jeżeli coś sie dzieje z cewkami to komputer potrafi na chwile otworzyć i zamknąć wtryski gdy nie pracuje silnik.Spotkałem sie z takim przypadkiem przy komputerze IAW59F.SC HW023.
Trzecia możliwość to błedna synchronizacja wałka rorządu z wałem korbowym,sprawdzić ustawienie rozrzadu.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
snake.solid

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Konina
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.2L 2003r, benzynka + lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 22:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem


ok dzięki, postaram się na dniach najbliższych zrobić to i napiszę co i jak Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System