Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Doblo ) otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
snake.solid

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Konina
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.2L 2003r, benzynka + lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 15:12
Temat postu:

otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem


Siema wszystkim, szukałem po forum ale nie znalazłem nic konkretnego odnośnie mojego problemu. Mam Fiata Doblo z silnikiem benzynowym 1.2L i sekwencyjną instalacją gazową STAG 200. Mam go od ponad półtora roku i raz na ileś razy bardzo ciężko odpalał nie ważne czy to z gazu czy z benzyny. Gdy ustawiałem mu mapy w programie to dosłownie przez przypadek zauważyłem że po przekręceniu stacyjki na zapłon gdy zgaśnie kluczyk immo. to po jakiś 2 sekundach słychać jak otwiera i wtryskuje paliwo przez jakieś też 2, 3 sekundy i zamyka i potem jest problem go odpalić. Tak się dzieje jak ustawie żeby na benzynie odpalał czy z gazu jest to samo tylko jak z gazu to jest bardziej słyszalne jak otwiera wtryski gazu komputer benzyny. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał? Odłączałem instalację gazową i tzw. na krótko podłączyłem wtryski benzyny tak jakby nie było instalacji gazowej i jest to samo więc to nie będzie wina gazu. Podczas jazdy jest jeszcze coś takiego że powiedzmy jadę na dwójce i mam z 1500obr/min to jak zbyt energicznie dodam gazu, przez moment się tak jakby przydławi i dopiero rozpędza. I na gazie i na benzynie to samo
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem


Przydało by sie wykasowanie autoadaptacji to na poczatek.
Sprawdz czas ładowania cewek(może być FiatEcuScan-em),powinny być zbliżone(na biegu jałowym od 2.100 do 2.600 ms) jeżeli bedą sie różniły wiecej niż 0,4ms to możesz mieć problem z ECU silnika.Do wtrysków ma to sie tak że jeżeli coś sie dzieje z cewkami to komputer potrafi na chwile otworzyć i zamknąć wtryski gdy nie pracuje silnik.Spotkałem sie z takim przypadkiem przy komputerze IAW59F.SC HW023.
Trzecia możliwość to błedna synchronizacja wałka rorządu z wałem korbowym,sprawdzić ustawienie rozrzadu.
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
snake.solid

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Konina
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.2L 2003r, benzynka + lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 22:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Doblo ) otwiera wtryski paliwa przed odpaleniem


ok dzięki, postaram się na dniach najbliższych zrobić to i napiszę co i jak Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Doblo »

Opinie o samochodach Fiat Doblo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Doblo ) Porady,problemy techniczne.


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System