Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
najak

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: panda 1.1 active
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 00:27
Temat postu:

problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


Witam !

Przepraszam jeśli podobny temat już był i zakładam nowy ale już się tyle tego oczytałem że już nie wiem co jest co.

Problem jest taki, mianowicie. Fiat panda 1.1 active 2006r, jezdzila sobie na benzynie i pojawiła się kontrolka check engine a więc pojechałem na komputer, komputer wykazał bład wtryskiwacza nr 3, błąd skasowany i auto jezdzi dalej bez problemu a kontrolka po pewnym czasie sie pojawia znowu, auto zostaje zagazowane i jezdzi nadal tak 3-4 tys bez problemu oczywiście kontrolka check raz sie zapala raz nie itd. wkoncu autko zaczyna sie dławić delikatnie pozniej mocniej, niezależnie czy to benzyna czy gaz, jeszcze pozniej odpala z zimnego silnika na nie wszytkie "gary", no to trzeba wybrać sie do mechanika, ja do pandy a ona nie chce odpalić Sad szok, wkoncu dopala oczywiście nie na wszystkie "gary" ale jade do mechanika, mechanik oczywiście pod komputer podpina pande i trzeba wymienic wtryskiwacz nr 3, no ok jak ma pomoc to wymiana na nowy firmy bosh (chociaz nie chce mi sie wierzyć ze to wtryskiwacz bo na gazie tez sie dławi a to sekwencja brc ktora ma swoje wtryskiwacze przecież ale ja sie nie znam wiec ok), wtryskiwacz wymieniony auto zapala pieknie wszystko cacy i po 20 minutach kontrolka, ale zadnego spadku mocy wiec ok, jade jezscze troche a tu nagle samochod podczas jazdy pali nei na wzsystkie gary oczywi9ście kontrolka sie pali jasna sprawa. co tu sie moze dziać ? bo chyba trzeba bedzie pomoć mechanikowi bo cos nie widzi mi sie ze sam znajdzie przyczyne :/ panda po wymianie świec, przewodów. bład pojawił sie juz przed wymianą. jutrro sprawdze poziom płynów, moze uszczelka pod glowice ? zalewa cylinder 3 i stad problem? ehhh
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 06:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


Może zacząć od wiązki silnika a konkretnie od wtyczki w ECU . Czasem nie kontaktują piny ....
Powrót do góry
wojtek_panda

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 09:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


Jeżeli nie pali na wszystkie cylindry, to przyczyny mogą być właściwie dwie. Albo walnięty wtryskiwacz (w co raczej wątpie), albo nie ma iskry. Sprawdzałeś czy prąd dochodzi do wszystkich świec? Może cewka ci nawala?
Sprawdź jeszcze kompa (tak jak wyżej kolega radzi), może coś mu sie pomieszało i daje złe dawki.
Powrót do góry
najak

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: panda 1.1 active
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 12:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


wtryskiwacz raczej odpada bo jak juz napisalem, wtryskiwacz jest nowiutki, i tak samo dlawi i nie pali na wszystkie cylindry na gazie a jest to nowa sekwencja, cewka? bede podsuwal mechanikowi pomysly ;] sprawdze tą wtyczke... ale gdzie ona jest i jak wyglada bo jestem totalnym laikiem... dzieki
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


Spróbuj zamienić przewody wysokiego napięcia na cewce .To znaczy na jednej cewce masz przewody na 1 i 4 cylinder a na drugiej 2 i 3 . Zamień miejscami 2 i 3 . Jeżeli przestanie palić na 2 cylindrze to cewka do wymiany.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 12:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wojtek_panda

Dyskutant



Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 14:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


najak napisał:
cewka? bede podsuwal mechanikowi pomysly ;]

Takie rzeczy, to mechanik sam powinien sprawdzić u ciebie już dawno, zanim jeszcze wymienił wtrysk. Na twoim miejscu poszukałbym kogoś innego do napraw.

najak napisał:
sprawdze tą wtyczke... ale gdzie ona jest i jak wyglada bo jestem totalnym laikiem... dzieki

Wtyczki są dwie, koło akumulatora. Ja jednak obstawiam cewkę.
Powrót do góry
najak

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: panda 1.1 active
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Mar 2012, 18:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


powiem tak, docisnąłem wtyczke ECU nawet sam ja odnalazlem hehe, i jedna z tych dwoch była chyba odbezpieczona takei cos wysunięte, i odłączyłem akumulator na kilka chwil, podłłaczyłem, ze 2 odpalenia auta, check zgasł i jak narazie wszytko działa elegancko ale to przejechałem dopiero ze 30 km, zobaczymy co bedzie dalej, z mechanikiem jest ten problem ze moj dobry, ZUFANy magik wyjechał na dluzszy czas i łapie sie każdego większego serwisu co zrobią szybko (niestety nie zawsze dobrze a o pieniążkach nie wspomne). To autko na mnie zarabia wiec czas odgrywa dla mnie kluczową role, i mam nadzieje ze wasza pomoc sie bardziej opłaciła niż wydane kilka stowek na wtrysk i mechanika, niech będzie to nauczką na przyszłość, oby to było to, dam znać za kilka dni czy pandzina lata czy jednak to co innego niz niedopięta, ruchliwa wtyczka ECU.


mysle ze nawet nei sprawdzili cewki tylko podpieli pod komp, bład wtrysku to wtrysk do wymiany (wkoncu na tym mozna kilka stowek przyciać, niestety mam znajomego od częsci i na tym nie zdarli ze mnie), oczywiście ze zmienie mechanika ;]
Powrót do góry
Bruno74

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2012, 21:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem check engine, nie pali na wszystkie cylindry, dlawi


Witam szanowne grono. Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić więc postanowiłem zapytać na forum. Nie dawno przejąłem auto służbowe PAnda 1,1 2007. W związku z tym, że obiecałem szefowi, że zadbam o to auto na pierwszy ogień do wymiany poszedł olej, filtry, przewody wysokiego napięcia, świece: no i się zaczęło !@#$!#@. Po wymianie świec auto zaczęło ''przepuszcać'' Nie jest to żadne mulenie tylko ewidentne ''przepuszczanie'' ( do tego zapalił sie check) . Więc mechanik komputer, wyszło że cewka a. Wiadomo, że auto służbowe więc do szefa, ale niestety musi to potrwać zanim zapadnie decyzja. Więc kumpel mechanik pożycza mi cewkę swoją montuje i jest ok. Przez kilka kilometrów później znów check, auto przepuszcza, czasami nawet nie mogę ruszyć bo chyba chodzi jak by nie na wszystkich garach. Auto chwile postało i jest ok jedzie, trochę przepuszcza ale da się jechać. Zapadła decyzja kupuję nowe cewki zakładam i to samo, raz jedzie i przerywa delikatnie a raz wogóle nie da się jechać . Znów check. Podejrzewam że na pewno cewka A. W piątek ledwo do domu dojechałem. Macie jakieś pomysły, ktoś miał podobny problem. Pomóżcie zaplusować u szefa Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System