Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Problem z klimą, układem chłodzenia.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kiuba_k

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rędziny
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.4 MPI 2002r. Combi Comfort
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Kwi 2012, 20:27
Temat postu:

Problem z klimą, układem chłodzenia.


Witam...
Bardzo potrzebuję pomocy, mam autko Fiat Brava 1.6l 103KM 1999r. z klimatyzacją.
Chciałbym samodzielnie wyciągnąć sprężarkę i obejrzeć, wymienić łożyska, trochę ją zregenerować.
Tylko nie znam się aż tak dobrze, opiszę usterkę, może to coś innego i nie trzeba wymontowywać sprężarki.
Napełniam klimę co rok, z reguły w automatach typu bosch w serwisach do klimy samochodowej.
Temperatura przy kratkach wylotowych w środku auta jest okej, wiadomo bliżej do napełnienia to temperatura już nie jest tak niska.
Sprzęgło się załącza po włączeniu przycisku klimy, słychać załączenie.
Ale klima powoduje duży, bardzo duży spadek mocy silnika, nie powinno być aż tak czuć.
Sprężarka tak jakby się włączała i wtedy spadek mocy, na chwilę się wyłączy jest moc, zaraz się znowu załączy i spadek mocy.
Cały czas efekt na włączonej klimy z panelu auta ze środka. Czyli mam wolne obroty, stoję, klima włączona i co jakiś czas obroty silnika zafalują wtedy sprężarka coś miesza, za chwilę wyłącza się ten efekt, obroty wracają do normy. Podczas jazdy jest taki efekt szarpania, czyli przeciągam go specjalnie na wyższe obroty, jest moc ciągnie, nagle bum, duży spadek mocy, za chwilę znowu ciągnie.
To jest cały problem generalnie.

Do tego dochodzi nie szczelna chłodnica, na łączeniach z dwóch stronach jak brzeg chłodnicy plastik spotyka się z aluminium na dole samym, tam jest wyciek. Wlałem płyn do uszczelniania chłodnicy, uszczelniłem, nie mam ubytków płynu, ale wiem, że taki płyn może zamulać.
Temperatura okej silnika, ale jak stoję w korkach, przeciągam na biegu wtedy temperatura pod czerwony wskakuje, nie na czerwony tylko pod. Nie zdąży jakby się schładzać, płyn już jakby gotował się, jest tuż przed gotowaniem. Nie wiem co robić, czy zmienić filtr kabinowy, gdzie jest osuszacz do klimy? Jak to ugryź fajnie na początek. Może sprężarkę wyciągnąć, przeczyścić ją. Co doradzacie mi?

Dziękuje serdecznie za każdą pomoc.
Powrót do góry
pio16

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: fiat brava 1.6 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2012, 12:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Problem z klimą, układem chłodzenia.


Witam
Mam podobny problem
Z tego, co udało mi się już ustalić nie jest to sprężarka
a raczej system sterowania wentylatorem chłodnicy.
Duży spadek mocy silnika wynika z nieschłodzonego na czas
czynnika chłodzącego w układzie wysokiego ciśnienia , czyli
w chłodnicy klimatyzacji. Układ chłodzenia klimatyzacji (wentylator)
ma dwa biegi i z jakiegoś powodu ten drugi bieg nie załącza się
wówczas temperatura oraz ciśnienie czynnika chłodzącego rośnie nawet
powyżej 25 bar.(sprawdzone na przyrządach) co powoduje duże obciążenie na sprężarkę a także wyciek czynnika chłodzącego wraz z olejem. (wycieki z klimatyzacji objawiają sią tym że połączenia układu klimatyzacji a także sama sprężarka mogą być zawilgocone olejem .)Z dokumentacji wynika że prawdopodobne usterki to:
1.uszkodzony przekaźnik drugiej prędkości wentylatora, który sprawdzałem
z poziomu programu diagnostycznego załączając i wyłączając. Wynik był OK.
A więc wyklucza przekaźnik i cały obwód elektryczny wentylatora II prędkości
2.uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia czynnika chłodzącego ,który jest podłączony do sterownika silnika (A35 autodata)(najbardziej prawdopodobna usterka której jeszcze nie sprawdzałem)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System