Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Ubytek płynu chłodzącego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcinas1581

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Seicento 900 1998rok
Piwa: 1/7
Wysłany: Pią 18 Maj 2012, 09:29
Temat postu:

Ubytek płynu chłodzącego


Witam. Mam pewien problem z płynem chłodzącym. Ubywa mi płynu chłodzącego w zbiorniczku. Mniej więcej raz na miesiąc musze dolewać od 0,5 do nawet litra płynu, robię w miesiącu ok 400-500km. Wycieku na pewno nie mam, dokładnie sprawdzałem kilka razy. W olej też nie idzie bo stan od wymiany utrzymuje się na tym samym poziomie i nie ma tzw białej mazi pod korkiem ani na bagnecie. Gdy odkręcę korek od zbiorniczka wyrównawczego to ciśnienie jest jak ch.. więc to dobrze. Wydaje się że wszystko ok. Podejrzewam, że płyn może sie dostawać na tłok. Zauważyłem, że na wolnych obrotach troszkę nierówno pracuje ale bez przesady to tylko seicento. Jak każdy seicento przy niskiej temp. lekko paruje z rury ale też bez przesady. Przy wyższej temp jest ok.
Jakie mogą być inne objawy dostawania się płynu na tłok? Jak to sprawdzić? Proszę o fachową pomoc? Czy podłączenie pod komputer coś da? Question Question Question
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Pią 18 Maj 2012, 12:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Ubytek płynu chłodzącego


Odkręć świece po nocy wszystkie,i zobacz,jak któraś będzie mokra to znaczy że cieknie przez uszczelkę pod głowicą,inne objawy to problemy z rannym odpaleniem,tzw.palenie bez jednego cylindra,kopcenie na biało,i charakterystyczny zapach spalanego chłodziwa,zaglądałeś na nagrzewnicę,tam często sa problemy,jest nieszczelna i płyn może tamtędy uciekać,spójrz na podszybie czy nie jest mokro,to tak na początek. Podłączenie pod komputer nic nie da.
Powrót do góry
marcinas1581

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2012
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Seicento 900 1998rok
Piwa: 1/7
Wysłany: Sob 19 Maj 2012, 11:02
Temat postu:

ubytek płynu chłodzącego


Sprawdziłem świece i jak na moje są suche. Z nagrzewnicy też nie leci, gdyby leciało to podobno mial bym mokry dywanik wewnątrz. Jak go rano odpalam to przez moment tak jakby nie palił na wszystkie gary ale bez przesady to 14 letni samochód. Pewien mechanik mi powiedział, że gdyby mi leciało na tłok to bym długo nie pojeździł, szarpał by i wyraźnie by kopcił na biało a u mnie tego nie ma. Może trochę nierówno pracuje na wolnych ale ma ponad 100 tyś i łańcuch może już trochę wyciągnięty. Gdzieś ten płyn ginie i to jest fakt.
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Sob 04 Sie 2012, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Ubytek płynu chłodzącego


Musisz mieć gdzieś nieszczelność. Ja nie dolewam płynu całymi miesiącami, może z pół litra na rok doleję. Sprawdź dokładnie nagrzewnicę, bo chyba się mylisz, że nieszczelność nagrzewnicy będzie ciekło na dywanik. Chyba nie, u siebie w 1,1 nie widzę, aby z rejonu nagrzewnicy był dostęp do wnętrza, weź ze sobą latarkę i sprawdzaj kilkakrotnie rejon nagrzewnicy przez otwory pod szybą..., jakbyś nie był pewien, to wyciąg osłonę za akumulatorem.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System