Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) naprawa zapalniczki??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubi83

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6, 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 09:28
Temat postu:

naprawa zapalniczki??


Witam,
Jak zwykle mam dziwny problem z moim autem. Chodzi o zapalniczkę. Zablokowała mnie się, po prostu nie mogę jej otworzyć, a nie ukrywam że czasem się przydaje (nie palę, żeby nie było). Znacie jakiś sposób jak się do niej dorwać i ją naprawić, mimo tego że nie da się jej otworzyć??
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 10:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa zapalniczki??


Zablokowala sie w gniezdzie zapalniczki po wcisnieciu,jak wynika z opisu.sprawdz bezpiecznik od zapalniczki,po czym powinna sie nagrzac a zatem odblokowac,pozdr
Powrót do góry
Hubi83

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6, 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 11:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa zapalniczki??


Tak tylko wiesz jaki jest problem, ja nie mogę otworzyć tej "kieszonki" gdzie znajduje się zapalniczka. Tak jakby wyleciała z zaworku przy zamkniętej kieszonce i teraz nie mogę jej otworzyć.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 14:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa zapalniczki??


No to słabo trochę.
Na Twoim miejscu próbowałbym ją wcisnąć na miejsce jakimś powyginanym wytrychem ze sztywnego drutu stalowego. Albo może ktoś z cienkimi palcami dałby radę (kobieta, dziecko)

Jeśli klapka cokolwiek się odgina, to może spróbuj odkręcić i wyjąć całą popielniczkę, wraz z tyłem. Jest przykręcona czterema wkrętami na mały imbus (chyba 5 lub 6), przy czym o ile dolne odkręcisz bez problemu, to górne odkręca się przy otworzonej popielniczce -ale może jakoś dasz radę.

Ja to całkowicie wymontowałem i wstawiłem w to miejsce CB
Mam w domu więc wymontowaną popielniczkę to mogę popatrzeć wieczorem czy nie ma jakiegoś na to sposobu. Tylko są dwa rodzaje: pojedyncza i dzielona, ja mam dzieloną.
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 19:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa zapalniczki??


Hejka,

wiecie co, ja miałem ten sam problem - zapalniczka wyskakuje z gniazda i dzieje się to w czasie jazdy - polskie drogi zapewniają że jazda po nich może się tak skutkować. Rozwiązanie tego problemu - wyją zapalniczkę z gniazda i teraz już nie ma jasne tego kłopotu. U mojego znajomego też się tak działo więc nie jest to odosobniony przypadek.

Osobiście wcisnąłem zapalniczkę przy pomocy cienkiego śrubokręta przy lekko odgiętej-otwartej kieszonce i dopiero udało się otworzyć na oścież całe wrota do zapalniczki.

Powodzenia, aha jeśli byś próbował ją odkręcić to zapomnij że się uda przy zablokowanej zapalniczce, bo niektóre śruby widać dopiero po pełnym otwarciu kieszonki.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 19:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matrix

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1,9 TD 101KM '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2009, 15:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) naprawa zapalniczki??


miałem ten sam problem w trasie, potrzebowałem podładować tel. a tu kieszonka nie chciała się otworzyć - wystarczy cienkim śrubokrętem wcisnąć zapalniczkę jeżeli się kieszonka trochę otwiera i gotowe
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System