Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jedno koło słabiej hamuje



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
matt105

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: Fiat Siena EL, 54 000 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Cze 2012, 09:04
Temat postu:

Jedno koło słabiej hamuje


Witam
Mam problem z prawym tylnim prawym hamulcem. Otóż na SKP pokazuje mi że hamuje z 30% mocy. Mechanik wymienił mi pokoleji cylinderek, kolektor siły hamowania, pompe hamulcową, przewód pompa-tylni hamulec noi żadnej poprawy. Klocki i tarcze ponoc dobre. Inny mechanik che mi wymieniac szczęki. Ma ktoś pomysł gdzie szukać
Powrót do góry
darofiat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 432
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/Śląskie
Posiadane auto: Teraz:Fiat 263 Diablo 2013 1.4Tjet+LPG_KIA SOUL 1.6+LPG były:Punto I Punto II FL ,GRANDE Punto, Linea,Palio,DOBLO IFL,PEUGEOT 307 SW FL,OPEL Kadett Opel Insignia,Chevrolet Captiva,Citroen ZX
Piwa: 23/2
Wysłany: Nie 03 Cze 2012, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jedno koło słabiej hamuje


Miałem podobny problem tylko że lewy tył w swoim Palio ,skróciłem o jeden zwój sprężyny z korektorów siły hamowania...I przegląd przeszedł już dwa razy:)Moja rada to włóż dwa betonowe krawężniki do bagażnika i powinno pomócSmile
_________________
Elektronika samochodowa i wszystko co z nią związane na PW:)
Powrót do góry
Tinamou

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Siena 1.4 8V
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 03 Cze 2012, 11:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jedno koło słabiej hamuje


Niestety patent z płytami nie przejdzie w sienie bo korektory wychodzą bezposrednio z pompy i obciążenie nie ma wpływu na siłę hamowania. W sumie to wymienili Ci praktycznie wszystko.

Jedyne co się nasuwa, to może przewód elastyczny w który wkręcił Ci nowy przewód sztywny jest rozwarstwiony i nie przepuszcza płynu dobrze? Wymiana szczęk nie ma sensu, jeżeli są dobre i dobrze wyregulowane samoregulatorem. W ogóle wymiana pompy jeżeli tylko jedno koło nie pracuje dobrze jest bezsensem i naciąganiem na koszty.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Nie 03 Cze 2012, 16:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jedno koło słabiej hamuje


No to może z innej strony trzeba , może to drugie po prostu zbyt mocno hamuje i tam trzeba poszukać problemu?? Cool
Powrót do góry
Trucker

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 HL 75, 99r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 04 Cze 2012, 09:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jedno koło słabiej hamuje


Wyreguluj dobrze w bębnach te regulatory. Są odpowiedzialne za rozwartość szczęk.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 04 Cze 2012, 09:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Wto 03 Lip 2012, 22:11
Temat postu:

nierówna siła hamowania


Ciekawa ta prawa strona- u mnie też nie hamowała jak należy... Dwukrotna regulacja rozpieraków, odpowietrzanie, linka. Przeszło chyba przy 28 procent na hydraulicznym, ręczny ok. Niedawno przy wymianie filtra paliwa spostrzegłem ZAŁAMANY sztywny przewód hamulcowy obok zbiornika paliwa- pewnie dodatkowy dławik się zrobił.
Powrót do góry
Gregory_L

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Siena EL 1,2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2016, 00:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Jedno koło słabiej hamuje


Witajcie.

Przepraszam że odgrzebuję stary wątek ale nie ma na jego końcu odpowiedzi na problem. Ja również walczę z bardzo słabym hamulcem z tyłu z prawej strony, cylinderek był wymieniany około roku temu, nie cieknie, rozpiera dobrze, samoregulacja sprawna, powietrza w układzie nie było i nie ma (był dziwny płyn - jakiś zielony - ale jego spuszczenie przy odpowietrzaniu nie pomogło) bęben i szczęki są ok - nie ma się do czego przyczepić, no i korektor siły hamowania już jest założony nowy a prawa strona nadal hamuje słabo. W poniedziałek pojadę znów do SKP na rolki żeby to sprawdzić na sprzęcie ale testowałem na szutrze i 3 pozostałe koła się zblokowały a prawy tył nie.

podobny problem był poruszony tu http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=140064 ale odpowiedzi czy udało się naprawić też nie ma.

Czy w takim razie szukać przyczyny w przewodach? Czy jest na nich jakieś newralgiczne miejsce które mogło by się przytkać?
Skoro lewy przód dobrze hamuje to (mam wrażenie że mocniej niż prawy przód) to raczej to nie pompa?

Dodam jeszcze że Sienka jest 1999r, przejechane 47000km (nie była kręcona i to jest pewne na 100%).

Czekam na odpowiedzi a jak się uda naprawić to na pewno napiszę co to było.
_________________
Pozdrawiam.

Gregory L
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System