Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Kontrolka wtrysku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paawel

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: Seicento 900 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 16:02
Temat postu:

Kontrolka wtrysku


Witam. Poniwaz jestem nowy na tym forum, proszę o wyrozumiałość. Postaram się opisać dokładnie mój problem.
Kupiłm SC 900 z 98r. za niewielkie pieniądze i autko bardzo ładnie paliło i jeździło bez problemu. Po ok 2 tyg zapaliła się kontolaka wtrysku i zaczęły się problemy z mocą silnika (ogolnie słabiutki) oraz spore spalanie. Po pierwszych objawach wychodziło na mapsensor który został wymieniony(również świece i przewody wymienione). Efekt jest taki że kontrolka świeci i po kilku minutach pracy silnika gaśnie. Po dodaniu gazu znów się zapala. W czasie jazdy przy zmianie obrotów zapala się i przy w miare regularnej prędkości gaśnie ale wystarczy lekko docisnąć gaz i znów się zapala. Na wolnych obrotach silnik pracuje nierównomiernie i kopci z wydechu i smierdzi-(tak jak stary maluch jakby cały czas był na ssaniu). Wizyta na diagnostyce wykazała błędy sondy, mapsensora, wtrysku, itp. Po sksowaniu tych błędów nic się nie zmieniło. Ponieważ samochód nie grzeszy młodością i zapewne jeszcze jakieś usterki w nim wyskoczą, chciałem się zaopatrzyć w interfejs do diagnostyki. Niestety na allegro nie ma intrefejsów które obsługują komputer IAW 16FM.EC a te które obsługują to w/g sprzedawców mają problem z tym komputerem. Jeżdzenie do mechaników to strata pieniędzy bo sie okaże że diagnostyki przekroczą wartość auta.
Czy ktoś z kolegów może ma namiary na sprawdzony interfejs(3 pin)z oprogramowaniem w przystępnej cenie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Darkman

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Brava 1.2 16V x 2 , Carrera 4, SC 899, vectra 1.8 16V, seicento Team Soleil
Piwa: 26/2
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 19:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Kontrolka wtrysku


Cytat:
chciałem się zaopatrzyć w interfejs do diagnostyki. Niestety na allegro nie ma intrefejsów które obsługują komputer IAW 16FM.EC


Jeju, co za bzdury piszesz.

dokładnie to :

http://allegro.pl/interfejs-fiat-alfa-romeo-lancia-adapter-3-pin-i2383723192.html

a
Cytat:
te które obsługują to w/g sprzedawców mają problem z tym komputerem.


jeszcze bardziej pi......... bzdury.

Cytat:
Czy ktoś z kolegów może ma namiary na sprawdzony interfejs(3 pin)z oprogramowaniem w przystępnej cenie.
Pozdrawiam



jak wyżej ci posłałem

A program masz tu :

http://sourceforge.net/projects/iaw-scan2/files/


a filmiki tu :

http://www.youtube.com/playlist?list=PL80F760BD5B3B3A31&feature=plcp
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Czw 07 Cze 2012, 22:01
Temat postu:

Re: Kontrolka wtrysku


Tak jak kolega wcześniej napisał do Twojego seja wystarczy dowolny kabel VAG-kkl (może być bez przełącznika) i przejściówka na 3-piny do fiata.
Program który został polecony wraz z tym fejsem doskonale komunikuje się z seicentem. Ten zestaw został dokładnie sprawdzony.
Pamiętaj, najpierw podłączasz kabelek do samochodu uruchamiasz program robisz połącz a jak program Cię o to poprosi przekręcasz kluczyk w położenie załączonego zapłonu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
peja8800

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Bravo 2 T-jet
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Kontrolka wtrysku


witam,
kolego ja jeszcze proponuje ci sprawdzić czujnik położenia wału obok koła zamachowego miałem podobny problem tylko ,że w cinquecento 900 pierwsza z przyczyn była taka ,że wyniłem mam sensor tylko ,że nie był orginalny i musiałem kupić w aso orginalny ponieważ komputer odmawiał pracy z zamiennikiem natomiast drugi problem może być czujnik położenia wału ,który też nie był orginalny i po roku wysiadł i musiałem kupić orginalny.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
paawel

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: Seicento 900 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 22:25
Temat postu:

Kontrolka wtrysku


A tak dokładniej jak sprawdzić ten czujnik poł. wału? Ten mapsensor też jakiś miałem nieoryginalny i obawiam się że być może i to też swoje robi. Ale to się okaże jak będę mił interfejs.
Tak do wiadomości kolegi z pierwszej odpowiedzi-nie bzdury tylko napisałem do kilku sprzedawców i mi tak odpowiedzieli dlatego postanowiłem poszukać konkretnej porady na tym właśnie forum.
cytat z jednego z emaili:
"interfejs nie obsługuje silnika tego fiata dokładna lista jest tu http://fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx "-no i bądź tu mądry Smile
Odziwo strona z interfejsem którą mi podałeś zawiera identyczny odnośnik do listy aut obsługiwanych przez interfejsy a ponieważ jestem jak narazie laikiem w tych sprawach dlatego szukam konkretnych i fachowych informacji.
Jeszcze zastanawiam sie czy gdyby rozrząd przeskoczył o "ząbek" to czy też by takie efekty były bo nie wiem kiedy był i czy wogóle był wymieniany.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 22:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Pią 08 Cze 2012, 22:58
Temat postu:

Re: Kontrolka wtrysku


Kolego mylisz pojęcie interfejsu i programu do jego obsługi. Jeden interfejs (czytaj kabelek) może współpracować z kilkoma programami. Interfejs (kabel Vag-kkl) z programem Fiatecuscan nie obsłuży Twojego silnika ale z programem IAWScan spokojnie da radę. Link do programu IAWScan miałeś podany wcześniej ja go powtarzam http://sourceforge.net/projects/iaw-scan2/files/.
Jeżeli chcesz sprawdzić prawidłowość działania czujnika położenia wału użyj do tego celu oscyloskopu lub podmień go na sprawny czujnik z innego seja. To drugie rozwiązanie jest z punktu widzenia ekonomicznego pomysłem mniej kosztownym niż zakup oscyloskopu do sprawdzenia sygnału jaki podaje czujnik.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
paawel

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: Seicento 900 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2012, 08:48
Temat postu:

Kontrolka wtrysku


Nie ja myle pojęcia. To są informacje od sprzedawców innych niż ten do którego link mi podaliście. Ja nie wnikałem czy ich kable działają z IAW czy z Fiatecu --- interesował mnie konkret tak zeby pasował do mojego samochodu a skoro sprzedawca pisze w emialu "NIE BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAŁ" to dla mnie jest to jednoznaczne. Podaliście mi link do sprawdzonego urządzenia i oprogramowania i tego się trzymam. I proponuje już nie rozwodzić się nad tym bo to nie rozwiąże problemu wtrysku.
Co do czujnika to właśnie trzeba będzie podmienić go.
Powrót do góry
paawel

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: Seicento 900 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2012, 13:26
Temat postu:

Kontrolka wtrysku


Wiam. Interfejs a właściwie program wykazuje uszkodzenie wtryskiwacza zwarcie lub zabezpieczenie termiczne. I teraz małe pytanko do was-- czym się róznią do siebie wtryskiwacze koloru zółtego od tych ceglastych(czerwonych) ?
Powrót do góry
paawel

Czytelnik



Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sandomierz
Posiadane auto: Seicento 900 99r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Lip 2013, 18:07
Temat postu:

Kontrolka wtrysku


Witam po długiej nieobecności. Temat stary ale może sie komuś przydać jeszcze. Program ecu wykazywał 2 uszkodzenia--map sensor i wtryskiwacz. Map sensor nówka kupiony w sklepie pochodził ze 2 dni i sie uszkodził. Kupiłem na allegro używany i jeden problem z głowy. Uszkodzenie wtryskiwacza pokazywał uszkodzony komputer. Ponieważ polowałem troche na dość tani komp bez immo to trochę zeszło. Komp wyminiony i wszystko minęło. Wtryskiwacz sprawny a mapsensor kupiony w sklepie do kosza poszedł. Niestety z sejkiem sie pożegnalem w tamte wakacje ale mam następnego.
Pozdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System