Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Pompa wtryskowa, a imobilajzer



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LaChupacabra

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1,9 TD, 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Cze 2012, 22:34
Temat postu:

Pompa wtryskowa, a imobilajzer


Witam posiadam Fiata Maree Weekend 1,9 TD 1997 rok, 74 kW.
Pewnego dnia samochód zaczął mi gasnąć, początkowo było to chwilowe, jednak potem zgasł na dobre. Mechanik wymienił filtr paliwa i jeden z przewodów paliwowych. Przejechałam samochodem 250 km- autostradą, a kiedy z niej zjechałam na Stopie samochód znowu mi zgasł i już nie odpalił, ale kręcił.
Oddałam go do kolejnego mechanika, oczywiście stwierdził, że to pompa. Mam znajomego który je naprawia, więc pompę zawiozłam do sprawdzenia. Okazało się, że wszystko z nią ok, a znajomy stwierdził, że problem może być w blokowaniu jej przez imobilajzer. że jest jakaś magnetyczna płytka którą trzeba usunąć z tego co zrozumiałam z pompy.
I ty przyszedł czas na moje pytanie. Czy z takim problemem przejechałabym ponad 250 km? jeśli nie pompa, nie filtr i nie przewody to co? Wg specjalistów, którzy obecnie próbują naprawić samochód pompa nie puszcza dalej ON. Czy ktoś miał podobny problem i może jest w stanie pomóc?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Wto 12 Cze 2012, 08:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pompa wtryskowa, a imobilajzer


Na pompie jest zamontowany zawór który się otwiera i zamyka .Sterowany jest przez płytkę imobilaizera znajdującą się na pompie i przykrywająca ów zawór . Niech ci twoi mechanicy załatwią sobie słuchawki lekarskie ,niech przyłożą do pompy (tam gdzie jest zawór )(chyba tyle wiedzą) i niech słuchają czy zawór działa .Szkoda że ten twój znajomy od razu nie usunął płytki .Teraz albo elektryk znajdzie błąd w okablowaniu ,albo jeszcze raz trzeba wyciągnąć pompę i zdjąć tą płytkę .Przerobić troszkę instalację i po problemie.
Powrót do góry
arkady4

Auto Maniak



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 512
Skąd jesteś (miejscowość / region): O-le
Posiadane auto: PASSAT 2,0, AUDI 1,8
Piwa: 34/4
Wysłany: Wto 12 Cze 2012, 09:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pompa wtryskowa, a imobilajzer


Fiat Code (Immo) nie ma tu raczej nic do rzeczy , to działa TYLKO w momencie odpalania!!! . co innego zawór elektromagnetyczny na pompie wtryskowej,jego okablowanie lub ,i to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne w tym przypadku zabrudzony filtr siatkowy w zbiorniku paliwa .
AAA takie objawy może dawać również czujnik obrotów i wyłącznik inercyjny , tylko nie pamiętam czy w tym silniku jest ten pierwszy Confused
Powrót do góry
LaChupacabra

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1,9 TD, 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2012, 10:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Pompa wtryskowa, a imobilajzer


Wszystko się okaże dzisiaj bądź jutro. Zamieszali coś przy tej płytce na zaworze i będą sprawdzać, choć mam już takie podejście do tej całej sprawy, że średnio mi się chce wierzyć w szczęśliwe zakończenie. BO JAK MOŻNA PONAD MIESIĄC NAPRAWIAĆ AUTO??!!
Jeśli ta płytka na pompie nie będzie przyczyną, sprzedam im temat o tym filtrze.
Bardzo dziękuję za rady.
Szkoda tylko, że ja dzwonie do mechaników i muszę im mówić co jeszcze można sprawdzić... do mechaników naprawiających wyłącznie włoskie auta. [/code]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System