Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Brak napięcia do sprężarki od Klimatyzacji- Fiat Bravo.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafi00712

Debiutant



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): DYNÓW
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.4 '95
Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 20 Cze 2012, 21:48
Temat postu:

Brak napięcia do sprężarki od Klimatyzacji- Fiat Bravo.


Witam wszystkich, z racji tego że zaczeły się straszne upały postanowiłem pozaglądać do mojej nie chodzącej klimatyzacji w Bravo, mianowicie zdiagnozowałem usterkę, brakuje jakiegoś czujnika/ przekaźnika pomiędzy wentylatorem a komputerem, ponieważ również wentylator silnika po nagrzaniu się do max temp nie załącza się . Ale narazie pomijam ten problem, bedę szukał rozwiazania gdy dowiem się co i jak ze sprężarką. Do sprężarki idą 2 kable napięciowe, czy ktoś z forum byłby w stanie załaczyć klime i zmierzyć czujnikiem jakie napięcie idzie na poszczególnych kablach? ( u mnie po zmierzeniu na wszelkie sposoby z masa, bez niej itp ciągle 0.0 v) Bo chciałbym podłaczyć bezpośrednio napięcie i dowiedzieć się czy spreżarka funkcjonuje poprawnie czy nie. Za pomoc z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 08:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Brak napięcia do sprężarki od Klimatyzacji- Fiat Bravo.


Przynajmniej u mnie do sprzęgła sprężarki klimy idzie masa i +. Żeby to sprawdzić zrób tak: żaróweczka np. 5W z dość długimi przewodami. Jeden do + akumulatora. Rozłącz gdzieś tam przewody które idą do sprzęgła klimy. Dotykaj drugim końcem od żaróweczki do przewodów, ale od strony auta nie od sprężarki. Na jednym powinno Ci zaświecić, na drugim nie. Ten co zaświeci to masa, ten co nie to +. Teraz podłączyć do tej strony od klimy odpowiednio plus z akumulatora i masę i ma działać. Uważam, że mierzenie nie za bardzo coś da.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
entuzjasta789

Debiutant



Dołączył: 24 Kwi 2011
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9 JTD CF3 STEEL
Piwa: 0/11
Wysłany: Pią 22 Cze 2012, 13:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Brak napięcia do sprężarki od Klimatyzacji- Fiat Bravo.


jak masz klime półautomatyczną sterownik nie poda napięcia na sprzęgłko jeśli wykryje jakiś bład np walnięty przekaźnik, bezpiecznik czy brak czynnika Confused na początek możesz zrobić sobie autodiagnostykę kliny i posprawdzać bezpieczniki i przekaźniki Rolling Eyes Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System