Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Cieknący szyberdach.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafreality

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.6 16V 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 16:40
Temat postu:

Cieknący szyberdach.


Witam.
Mam zabawną sytuację, ponieważ mój ręcznie otwierany szyberdach nie ma żadnych odprowadzeń wody z rynienki. Żadnych rurek, wężyków.
Jest na pewno fabryczny i osobiście go pierwszy odkręcałem, wcześniej nie był ruszany.
Wyczyściłem krawędź dachy na którym ten szyberdach jest mocowany, odtłuściłem i przykleiłem na masie uszczelniającej pistoletem, dokładnie nanosząc odpowiednią ilość, te fragmenty masy, które wycisnęło wytarłem.
Następnie przykręciłem szyber od środka śrubkami, których jest dość sporo, nie brakowało mi żadnej.
Kiedy miałem wyciągnięty szyberdach, wykręciłem szybę i dogiąłem lekko ramę aluminiową szyberdachu, żeby po bokach dobrze szyba dociskana była przez zamknięcie do uszczelki.

Następnie założyłem taką gumę siwą, która przychodzi od wnętrza samochodu, w której to gumie są dwa otworki na środku, z przodu.
Przy najbliższej ulewie tymi dziurkami zaczęła lecieć woda, więc ściągnąłem tą gumę i zakleiłem dziurki w szyberdachu, w którym to są te dwie dziurki dokładnie w tym samym miejscu.
Przy kolejnej ulewie zaczęła woda lecieć zza plastikowej przykręconej osłony szyberdachu, przy mocnych zakrętach raz z lewej, raz z prawej.
A dzisiaj rano z tyłu przy zamykaniu dachu.
Czy te dwie dziurki, które zakleiłem to były odpowietrzniki, żeby szyber nie parował ?
Co się w tym szyberdachach psuje ? Miał ktoś podobny przypadek ?
Powrót do góry
coin75

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polkowice
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,4 12v 97r
Piwa: 1/9
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 19:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Cieknący szyberdach.


Ja miałem podobny przypadek w Bravo woda leciała z podświetlenia kabiny ,z początku podejrzenia miałem że szyberdach ,ale okazało się że z pod stopki anteny radia ,woda splywała po drucie i do spodu anteny ,antena widocznie nie jest szczelna w miejscu dokręcenia do dachu .W koło podstawki pusciłem silikon bezbarwny i już więcej się to nie zdarzyło.
Powrót do góry
rafreality

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jastrzębie Zdrój
Posiadane auto: Fiat Marea ELX 1.6 16V 2001
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 21 Cze 2012, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) Cieknący szyberdach.


Sprawdzę w sobotę kolego. Obyś miał rację. Smile
----------
Antena była ok. Wyciągnąłem gumę, która jakby przykrywa plastikową obudowę szybra z śrubami i teraz tylko lekko kapie czasem z tyłu, tam gdzie jest zamykanie dachu, natomiast jak założę tą gumę, to woda się z niej zbiera i na zakrętach chlapie raz kierowcę, raz pasażera, w zależności od zakrętu xD.
-----------
Wyciągnąłem szyber, wyczyściłem "rudą",podkład,wkleiłem szyber na kleju do szyb "sprint boll", teraz ani kropla nie spada ! Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System