Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) lampka oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M3mphi$

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CC 700 95r FOS
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 19:30
Temat postu:

lampka oleju


Panowie czy jak gasicie cieniasa to zapala wam sie lamka od oelju czy tylko od akumulatora? bo mi od kupna cienkiego 4 miechy temu przy gaszeniu silnika zapalały sie obydwie a teraz po 2 wymianie oleju (wczesniej zalałem polsyntetyk jak radziliscie i chyba sie to silnikowi nie spodobało bo w czasie jazdy czasem zapalała sie lampka od oleju) tym razem już na minerał juz sie nie zapala. tak powinno byc czy cos nie halo jest ?
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"
(Albert Einstein)
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 19:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


po pierwsze powinieneś ciągnąć poprzedni temat a nie zakładać nowy Evil or Very Mad
a po 2- jak gasisz bolida to wszystkie kontrolki powinieneś mieć ZGASZONE.
jak przekręcisz kluczyk w pozycję [zapłon] powinna się świecić kontrolka ładowania i smarowania, a po odpaleniu obie mają zgasnąć i podczas pracu motorka nie powinny się świecić [inaczej jest źle]
Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 19:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


u mnie w Syrenie 105l tez tak jest ,gasze silnik i zapala sie kontrolka ladowania i cisnienia oleju Laughing ,- dziwne no nie ?? Cienias to dziwne auto i wszystko moze sie zdarzyc, nawet sygnalizowanie kontrolek ladowania i oleju w momencie gaszenia silnika Laughing
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
M3mphi$

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CC 700 95r FOS
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 19:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


yyy aha to sorki bardzo ze nowy zakladam to do smietnika jak skonczymy Smile
wiec w czasie jazdy nie pali mi sie zadna ale w czasie gdy juz motor gasze i przekrecam stacyjke na zero to na chwile zapalało mi sie smarowanie i ładowanie i paliło mi sie dopoki motor nie zgasł całkowicie czyli jakies 2 sekundy. a terazpo wymianie oleju przy gaszeniu zapala mi sie tylko ładowanie i gasnie po ucichnieciu motoru to normalne?
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"
(Albert Einstein)
Powrót do góry
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 22:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


Kurcze :/ u mnie jak gaszę silnik zapala się kontrolka od ładowania , ale podczas jezdy nic się nie świeci a gdy tylko odpalę od azu gasną , co to może być że jak go gaszę to się zapala od ładowania ? toś mie Mikki zmartwił bo od kiedy mam auto zawsze tak było myślałem że to normalka Sad
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Cze 2008, 22:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 07 Cze 2008, 10:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


Maxiu czy dobrze zrozumiałem? To znaczy, że jak zgasisz silnik i wysiądziesz z auta i pozamykasz drzwi i pójdziesz sobie na przykład na kawę, albo do pracy Very Happy to ta kontrolka świeci się cały czas? TAIF ta kontrolka od ciśnienia oleju w 105L to dobry numer, omal się nie nabrałem Wink .M3mphi$ takim zapaleniem kontrolki ładowania po wyłączeniu silnika, a zanim przestanie się kręcić to się nie przejmuj. To wynika ze sposobu podłączenia kontrolki pod regulator i w niektórych typach regulatorów jest to normalne. Różne regulatory bywają nawet w tych samych typach alternatorów. Zauważ, że nie jest to takie typowe zaświecenie tzn: zapala się i gaśnie lecz raczej rozjaśnia się i przygasa łagodnie ( stopniowo ), ale dość szybko, proporcjonalnie do opadających obrotów wyłączonego silnika.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
M3mphi$

Debiutant



Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: CC 700 95r FOS
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Cze 2008, 12:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


jsand napisał:
Zauważ, że nie jest to takie typowe zaświecenie tzn: zapala się i gaśnie lecz raczej rozjaśnia się i przygasa łagodnie ( stopniowo ), ale dość szybko, proporcjonalnie do opadających obrotów wyłączonego silnika.

No zgadza sie ale takie zaświecanie mialem tez z lamka oleju a teraz po wymianie juz nie wiec dlatego pytam czy u was jest tak samo że zaswiecaja sie na chwile te dwie lapki czy tylko od ładowania?
_________________
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności"
(Albert Einstein)
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 07 Cze 2008, 12:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


jsand .Jestes czujny i kumaty,- bo faktycznie z ta kontrolka oleju w Syrenie 105l to byl blef Laughing
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Sob 07 Cze 2008, 13:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


Maxiu napisał:
Kurcze :/ u mnie jak gaszę silnik zapala się kontrolka od ładowania , ale podczas jezdy nic się nie świeci a gdy tylko odpalę od azu gasną , co to może być że jak go gaszę to się zapala od ładowania ? toś mie Mikki zmartwił bo od kiedy mam auto zawsze tak było myślałem że to normalka Sad


he he
hyba nie jest to problem do zmartwień bo jak sądzę ona ci błyśnie tylko na chwilkę jak kluczyk jest na [0] a motorek jeszcze bryka [siłą rozpędu].
tak to jest OK. alternator daje jeszcze ciut prądu ale możliwość ładowania jest odcięta [zapłon - 0] i stąd ten błysk.
kol jsand też napisał.
Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Cze 2008, 14:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


Hehe no właśnie o to mi chodziło jak go gaszę a silnik jeszcze chodzi przez tą chwilkę lampka się zapala , ale jest ok to dobrze Smile Dzięki Mikki Smile
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 07 Cze 2008, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) lampka oleju


M3mphi$ napisał:
Cytat:
No zgadza sie ale takie zaświecanie mialem tez z lamka oleju...

Układ czujnika oleju jest zasilany z za wyłacznika zapłonu. Po wyłączeniu silnika powinien być po prostu bez napięcia. Jest to układ do bólu prosty - plus akumulatora - kabelek do wyłącznika zapłonu - kabelek do żarówki kontrolki - kabelek do czujnika ciśnienia, który jest zwykłym stykiem z membraną i zwiera do masy jak membrana nie jest ugięta pod wpływem ciśnienia oleju. Wymiana oleju dała tyle, że trzyma dłużej ciśnienie i nie zdąży się zaświecić jak alternator jeszcze daje napięcie na wybiegu. Chyba chodzi o to, że po wyłączeniu zapłonu za wyłącznikiem zapłonu może jeszcze być przez chwilę napięcie z wybiegu alternatora ( i to właśnie z kontrolki ładowania ) i ono zasila kontrolkę oleju.
TAIF, a wiesz, że przez dobrą chwilę jarzyłem czy czasem nie było jakiejś wersji z czterosuwem... Idea Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System