Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz8

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Cze 2012, 23:10
Temat postu:

Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Chce kupić nowe Bravo 1.4 16v 90KM. Prawie wszędzie gdzie czytam to odradzają ten silnik ze wskazaniem na mocniejszy.. i teraz nie wiem sam, rzeczywiście nie ma co sie pchać w ten silnik?

Wiadomo, fajnie byłoby mocniejszy, tyle tylko że jest droższy o 6 tys, a później jakby co to tez gazu się nie założy, chociaż narazie o tym nie myśle wiec mniej ważne.

Teraz mam Punto 2 60KM, no to nie jest zle, ale mogłoby być lepiej.. w mieście spoko, ale na trasie już nie tak fajnie.. chociaż tragedi nie ma.

Narazie na jeździe próbnej jechałem 120KM, nie było akurat słabszej jednostki, musze poczekać Ta 120KM fajnie szła, chociaż na krótkiej jeżdzie nie wyłapie się wszystkiego..

Proszę o jakąś opinie, może ktoś ma wersje z 90KM i może sie podzielic wrażeniami.. Dzieki!
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sob 30 Cze 2012, 00:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Wiesz, wybacz ale nikt nie jest w stanie CI powiedziec czy 90KM ci wystarczy czy nie... to już Ty powienieneś wiedzieć najlepiej..

Dla jednego wystarczy dla innego np. dl mnie to zdecydowanie za mało..

przejedź sią tą wersją 90KM i sam stwierdź czy wystarcza..

Pytanie jak najcześciej jezdzisz?

w zasadzie głównie po mieście? to spoko, ale jesli od czasu do czasu potrzebujesz sie rozpędzić to może jednak mocniejszy silnik?

Jeżdzisz sam, czy często masz wiecej osób? też waro na to zwrocic uwagę, bo na jezdzie testowej bedzie spoko, ale wsiądzie komplet.. i.. kotlet..
Powrót do góry
Łukasz8

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2012, 16:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Napewno mi nikt nie odpowie co mi trzeba, ale głownie własnie chodziło mi o jakąś obiektywną opinie... Czy samochód z tym sielnikiem jest strasznie mułowaty... na trasie to mały konfort czy też jednak daje rade.. czy warto wydać te 6 tys. Głownie jeżdze po mieście, od czasu do czasu gdzieś dalej do rodzinki plus jakies wakacje. Jeżdze tez głownie sam, a poza tym 2 dorosłe osoby + 2 dzieciaków. Tak jak pisalem, 60KM w Punto jakoś idzie, chociaż na wyprawe na drugi koniec Polski to troche mało Może jakby 2, 3 osoby coś wiecej napisały, to byłoby pomocne.. Napewno się przejade, ale jak sam napisałeś, na jeździe próbnej może być ok, a w rzeczywistości już troche inaczej.
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 30 Cze 2012, 19:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Trzeba policzyc kolego stosunek mocy do masy tzn. przy masie ponad 1 tone pasuje miec chociac te 100kM, zeby bylo czym jechac i nie meczyc motorka.Slabszy silnik okupi to wiekszym zuzyciem paliwa , co na przestrzeni kilku lat eksploatacji potwierdzi ,ze mocniejszy silnik bardziej sie oplaci mimo drozszej ceny przy zakupie. Decyzje kolega sam podejmie. Trafnego wyboru zyczę! Laughing
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
jaroslawrak

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
Wysłany: Nie 01 Lip 2012, 01:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Te 90 kM w zupełności wystarczy do normalnej jazdy,przyspieszenie nawet będzie nieco lepsze12,5s/100km niż w Twoim Punto 14,3s/100km.Przydaje się lepsze kiedy np, na wąskiej,krętej drodze trzeba wyprzedzić wolno jadącą ciężarówkę lub autobus PKS ,albo pościgać się ze starymi Golfami Very Happy Na dobrej drodze(autostrada,trasa szybkiego ruchu) to nie ma problemu-ja moim Uno 899cm 39kM grzeję 100-120 kM/h non-stop,przez wiele km:) . Bravo II jest chwalone za bezawaryjność i dobre wykonanie.Do silnika 90 kM bez problemu można założyć LPG.
Z drugiej strony te 6 tys.zł przy cenie ok.50 tys.zł to nie jest dużo,a wrażenia z jazdy o wiele lepsze Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Lip 2012, 01:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Łukasz8

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lip 2012, 21:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Z większą mocą wrażenia napewno lepsze:) Ale 6 tys to z jednej strony nie dużo, porównując do całej kwoty, z drugiej jednak troche tego jest, dokładać zawsze można, a tu tysiąc, tam dwa:) Zastanawiam się czy przy 90KM wyjazd na wakacje (2 dorosłe osoby + dwójka dzieci + załadowany bagażnik) będzie udanym wyjazdem pod względem jazdy.. Bez jakiś szaleństw, poprostu jakaś wygodna podróż. W mieście nie powinno być raczej problemów. Może jutro uda mi sie umówić na jazde próbna...
Powrót do góry
spedenergy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 259
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno WLKP
Posiadane auto: Renault Scenic 2000 1.6 16V
Piwa: 10/14
Wysłany: Sro 25 Lip 2012, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


te 90 koni też da radęSmile spokojnie można jezdzićSmile starszy w toledo ma 90 przy pojemności 1.8 litra i też daje radęSmile silniki 1.6 maksymalną moc mają w górnym zakresie obrotów więc depnąć trzeba żeby szłoSmile różnica jest bo kolega ma 90 a ja 103 ale to dopiero przy starcie na światłach czuć bo jak się jedzie to luz,daje radęSmile
Powrót do góry
mickry

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Accord VII
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 17:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Witam wszystkich. Szukam właśnie dla taty bravo 2 z silnikiem 1,4 90km chciałem się zapytać na co zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu tego modelu?
Powrót do góry
jareq08

Auto Maniak



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość / region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
Wysłany: Sob 21 Mar 2015, 13:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Nowe Bravo 90KM - naprawde nie warto?


Wejdz na "fiatbravoklub.pl" tam , znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cie pytania. Very Happy
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System