Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mouse

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Cze 2008, 12:23
Temat postu:

czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Na początku chciałam się przywitać z wszystkimi Smile

Mam problem, ponieważ mam do wymiany całe zawieszenie z przodu, i mechanik powiedział mi że jak będę jeździć na oponach które mam to przyjadę do niego za 3 miesiące na ponowną wymianę zawieszenia.
Jeżdżę na oponach 195/50/R15. Autko mam od 2 miesięcy i owe felgi z oponkami były już w nim założone.
Doradźcie mi czy mogę na nich jeździć, czy waszym zdaniem konieczna jest zmiana.
Powrót do góry
gadu-gadu
gadziorski99

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 168
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat marea wekeend 1,8 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Cze 2008, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


J mam takie same i ostatnio prostowałem alu fele i gośc powiedział zebym nastepnym razem załozył 55 a nie 50ale to prawda co ci powiedział zawieszenie zużywa sie szybciej ale nie za 2 miesiace jak bedziesz kupowal wahacze to nie kupij najtanszych bo na takich sie jezdzi 2 miesiace kup jakies lepsze ja kupiłem KAGER i są ok.
_________________
Jak podnieśc wartośc swojego samochodu o połowe??odp zatankować go do pełna:)
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 08 Cze 2008, 23:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Ja tez mam oponki 195/50/R15 ... i jakos 1 slysze ze co 2 miesiace zawieszenie sie wymeinia fakt faktem wyimenialem wahacze... z przodu ale jezdze juz ponad hmmm 4 miesiace bez problemow... wiec moze faktycznie nie kupuj jakis tanich wahaczy ja za swoje placilem 125zl sztuka ... i nie narzekam ale duzo bravek ma ten rozmiar opon a wersja 2.0 juz nawet dedykowane wiec hmmm... zawsze sie szybciej zawieszenie z uzyje ale to nie sa czesci do wymiany co 2 miesiace chyba ze po dziurach smigasz grubosc 50 czy 55 nie przedluzy zycia o nie wiadomo ile Wink
Lepiej niech mechanik ci dobrze wahacze zrobi a nie ze na takich oponach co 2 miechy do niego zawitasz:)
Powrót do góry
gadu-gadu
mouse

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2008, 12:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Mechanik powiedział mi jeszcze że nie powinnam jeździć na 15 tylko na 14, ponieważ nie dadzą mi wtedy gwarancji na zawieszenie, a chciałabym jeździć na 15.
Zmieszczą mi się 195/55??, ponieważ przy obecnych 195/50 zauważyłam że delikatnie ścina mi oponęSad
Za wahacze policzył mi 120zł od sztuki.
Autko robie na stacji diagnostycznej.
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2008, 14:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


no przy tym silniku co masz to tez bym ci polecal 14calowe troszke slaby silnik i w dupke dostaje przez takie oponki no i zawieszenie tez troche inne jest w 1.4 niz w 1.6 czy mocniejszych dla tego tam nawet sa dedykowane 15' (do 1.Cool... polskie drogi sa takie ze niestety chcac nie chcac wahacz predzej czy pozniej sie rozwali jezeli chcesz smigac na tym oponach 15' to polecam omijanie dziurek i bez szalenstw na miescie to pojezdzisz troszke... ogolnie wahacz powinien potrzymac troszke na pewno nie 2-3 miesiace a dluzej - jednak tutaj tez jest kwestia stylu jazdy - jezeli bedziesz slalomy walil po dziurach no to nic nie trwa wiecznie... ja akurat czy wybuj czy dziura - tam gdzie wiem tam hamuje i omijam nawet do 40km/h i nie patrze na innych kierowcow... bo tez mi sie nie marzy znowu kolejnego wahacza kupowac:D
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 09 Cze 2008, 14:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
noel

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 23


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 00:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


-----

Ostatnio zmieniony przez noel dnia Sob 21 Cze 2008, 17:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 08:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


noel napisał:
mouse napisał:

Zmieszczą mi się 195/55??, ponieważ przy obecnych 195/50 zauważyłam że delikatnie ścina mi oponęSad



jak przy tym rozmiarze ścina Ci oponę , to masz coś w zawieszeniu skopane , pewnie zbieżność wymaga wyregulowania


nie koniecznie... to jest versja 1.4 moze miec po prostu amorki albo sprezyny inne niz 1.6 zalozone i 195/50 wcalenie nie sa dedykowane i takie male... Smile a co do zbieznosci rozpedz sie pusc kierownice i daj na hamulec zobacz czy znosi p.s gora do 40km/h Razz bez szalenstw:D
Powrót do góry
gadu-gadu
mouse

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 21:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Wymieniłam dzisiaj zawieszenie,podobno było w tragicznym stanie (amortyzatory, wahacze, końcówki drążka, łącznik, osłony i odboje oraz zbieżność), i nie znosi mnie w lewo, ustało drżenie na kierownicy i autko fajnie sie prowadzi:)
Nie jestem piratką drogowąSmile) jeżdżę raczej spokojnie, lubię przycisnąć na dobrej drodze Smile
Pozostał tylko jeden problem, nie wiem jak go opisać nie jest to stukanie, lecz jakby bicie od kół i zastanawiam się czy jest to wina: za dużych felg, może są do prostowania, może klocki, co radzicie sprawdzać w pierwszej kolejności?
Co do rozmiaru felg widzę iż radzicie jednak zmienić na 14:))
Powrót do góry
gadu-gadu
noel

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 23


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


-----

Ostatnio zmieniony przez noel dnia Sob 21 Cze 2008, 17:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mouse

Czytelnik



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Cze 2008, 18:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Miesięcznie robię mniej więcej 500km
Drogi??
Mieszkam blisko E4, więc to jest moja główna droga i oczywiście miasto Dębica, dziury spotykane jak wszędzie, w końcu cud na nasze drogi się nie zapowiada. Dołki omijam i oczywiście zwalniam;)

Właśnie podoba mi się autko na 15 i szkoda mi zmieniać na 14, ale jak będzie trzeba to trudno:(

W takim razie wybiorę się na wyważenie kół i żeby mi od razu sprawdzili felgi i oponki:))
Powrót do góry
gadu-gadu
mariuszdobija

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 7

Posiadane auto: Fiat Bravo - 16.16V - 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2008, 14:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Witam!

Posiadam Bravo 1.6 16V z 98r.
Mam piękne felgi Rial'a 205/45/16 a zamierzam kupić oryginalne Fiatowskie 215/40/17 ze Stilo,a wiem że wejdą, bo już je miałem 'ubrane'.
Faktem jest, że będe musiał wymienic kilka części zawieszenia, ale jest to warte:)

Pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
noel

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 23


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2008, 18:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


-----

Ostatnio zmieniony przez noel dnia Sob 21 Cze 2008, 17:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 00:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


mariuszdobija napisał:
Witam!

Posiadam Bravo 1.6 16V z 98r.
Mam piękne felgi Rial'a 205/45/16 a zamierzam kupić oryginalne Fiatowskie 215/40/17 ze Stilo,a wiem że wejdą, bo już je miałem 'ubrane'.
Faktem jest, że będe musiał wymienic kilka części zawieszenia, ale jest to warte:)

Pozdrawiam!


<hahaha< ej przepraszam ale zrabalem sie z krzesla 17 calowe fele bez przerobek ci weszly ?? Smile ty normlanie daj fote Smile i 40stki - mieszkasz w USA ??Razz czy w niemczech ?? bo jak w polsce to ja ci zycze obys nigdy nie zachaczyl o jakis wybuj ani dziure Wink a jak ogladasz autka o takich oponkach to tez przyjzyj sie jak jezdza albo jak czesto prostuja felgi Wink kurdee coraz wiecej widze maniakow 17nastki doczytalo gdzies Wink niedlugo 20calowe zmieszcza Wink hahahaha ja mam 195/50/r15 i powim ci tak ladnie ze za choo...a nie widze zeby 17nastka tam weszla w rzaden sposob bez przemian w amorkach czy sprezynach no po prostu nie ma takiej opcji chyba ze moze ciagle prosto bym jezdzil Smile

I dobra rada od WUJA czlowieku nie zakladaj 40stek te opony nie nadaja sie na polskie drogi chyba ze ciagle po a2 chcesz jezdzic Smile 50tki posiadam i ci powiem ze i tak sa troche za cienkie na polskie drogi u nas to jeden wielki wybuj i koleina... 40stki to samobojstwo dla zawieszenia

W dodatku cie nie rozumiem - miales przymierzane po czym piszesz - ze bedziesz musial wymieniac pare elementow... przypuszczam ze jestes mlody ale ja tez Wink i radzil bym mocno poczytac jakie konsekwencje ida wraz z wymiana na takie oponki - duzo ludzi robi tuning optyczny za pomoca kulek ale oni w ogole nie jezdza prawie tymi autami bo wiedza ze elementy szybko sie wtedy z uzywaja...
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 08:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


shakalos napisał:
Witam!
... przypuszczam ze jestes mlody ale ja tez Wink

też jestem młody ale jednak nie rozumiem sensu wkładania opon 215 na 17 felgach do autka Confused
po pierwsze po co zwiększać wartość 10 -letniego auta o 50% kupując alusy nie wiadomo jakie Wink , a po drugie, to po co sobie zwiększać spalanie Question
czy tylko chodzi o to żeby "wyglądać" czy może jeszcze coś, o czym pojęcia nie mam Question ktoś mi to jakoś sensownie wytłumaczy Question
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 09:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) czy rozmiar opon wpływa na zawieszenie??


Hmmm wydaje mi się że tu chodzi o to im większe tym lepsze... ale prawda jest taka że nie zwiększych wartości auta wkładając felgi ... bo nikt ci nie da 3tys wiecej za autka za oponki...
Po 2gie spalanie to kwestia 0.2 litra więcej... ale amortyzacja elementów dużo szybciej narażona na z użycie... Ogolnie to tylko funn tuning jak ja to nazywam - tuning optyczny bez silnikowego co mija się z celem - wiadomo że rozmiar opony obciąża również samochód ( większe tarcie i masa)
Zakładanie większych opon ma sens w przypadku mieszkania poza granicami naszego kraju bo rośnie komfort jazdy i przyczepnośc na drogach, ale w przypadku naszych krajowych dróg profil 45 - jest na granicy ale już 40 jak wspomnialem katowanie elementów zawieszenia i siebie również dziury będą b. odczuwalne a ostrożność jazdy w tym przypadku musi wzrosnąć by przypadkiem felgi nie skrzywić...
Po prostu nie każde auto jest wstanie przyswoić taki rozmiar felgi -- jezli juz bardzo chcesz takei duze polecam te sianko wydać na dosyć wizualnie atrakcujne 15nastki czy w ostatecznosci 16nastki o profili 45...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500x

55 900

2017r.

99 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System