Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funio

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 11:21
Temat postu:

Kupno Fiata Bravo


Witam mam zamiar w najbliższym czasie kupić Fiata Bravo GT 98 rok z silnikiem 1.6 16V stan idealny mały przebieg oryginalny 115 tys. od pierwszego właściciela pełna elektryka poduszka powietrzna jeden minus to brak klimy, kolor pomarańczowy a może bardziej rudy w metaliku cena około 8-8,5 tys.
W związku z tym mam kilka pytań jak sprawuje się ten silnik?? jak wygląda spalanie ja robie rocznie około 10tys. km więc nie dużo z uwagi na auto służbowe,czy warto zakładać gaz???, czy cena nie jest zbyt wysoka?? Czy w tej cenie nie bardzie opłaca się kupić Bravo z TD lub JTD z klimatyzacją itp.
Z góry dzięki za odpowiedź
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 11:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


Po 1 czy jtd czy 1.2 czy 1.8 pytanie brzmi czy chcesz auto o zacieciu sportowym jezeli tak 1.8 to dobre rozwiazanie pali hmm w miescie pwnie z 11-12 a na trasie ok 8- 8.5 chyba - trzeba poczytac to ylo pisane Smile gaz oplaca sie montowac jak wiecej jezdzisz bo do tego modelu sekwencja 2500zl... wiec nie jest to malo... a co do klimy hmmm na 2 miesiace w roku klima jest potrzebna to juz po prostu kwestia gustu i finansow jezeli chcesz komfort to bym dolozyl i wzial bym 1.8 z klima w koncu takie wersje tez byly Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
funio

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


Jeżdżę średnio prędkością 90-120km na godzinę czasem jak każdy lubię dynamicznie jeździć. Głównie chodzi mi o to czy warto kupić te auto co napisałem w 1 poście i czy z moja jazdą dużo będzie paliło stan auta jest bardzo dobry oryginalny przebieg. Czy szukać dieselka..Może użytkownicy 1.6 16V na benzynie mogli by napisać jak spalanie. Przeczytałem całe forum prawie i trochę chaotycznie jest o tym napisane...Z góry dzięki raz jeszcze

Ostatnio zmieniony przez funio dnia Wto 10 Cze 2008, 12:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Clancy89

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory
Posiadane auto: Fiat Bravo sx ,1.6 16V ,1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


to ja ci powiem tak z tym spalaniem w 1.6 minimalnie 6,5l a max 11l na 100km i z tym musisz sie liczyc ja mieszcze sie w granicach 8l wiec wszystko zalezy od tego jak bedziesz jezdzic z predkosciami 90-120km/h i czasem troszke dynamiczniej to wlasnie bedzie ci palic tak 8-9l a jeszcze co do spalania to moj kuzyn to nawet maluchem potrafil spalic 9l Very Happy
_________________
Bravo jest Bogiem Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro Zabawą....
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 17:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


Dynamiczna jazda 1.6 miodzio slodzio Smile ja po miescie mam 9... ale nie lubie autka zamulac raz na jakis czas zamulone autko i pali wtedy mnie ale tak to hmm 3...3.5 tys obrotow smigam sobie raz na jakis czas normlanie 2-2.5 - to pali mi 9... trasa ok 8 litrow przy 120-140km/h Smile nie narzekam bardzo dobre autko ale gazu bym do niego nie montowal za duzo sie placi... z dynamiki autka jestem bardzo zadowolony chociaz ciagnie mnie juz do 1.8 albo do 2.0 Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 17:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
funio

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


A jak polecacie Bravo z silnikiem JTD spalanie i jego awaryjność..Co będzie lepszym rozwiązanie JTD czy 1.6 16V..Napaliłem się na Bravo tylko teraz muszę wybrac czy Diesel czy Benzyna
Powrót do góry
Isabelle105

Dyskutant



Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Bylo Bravo jest Corsa:D
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Cze 2008, 23:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


Hmmm ja takie autko mialam i wcale tak malutko mi nie palilo.10-11L po miescie.Ogolnie bardzo je lubilam jesli chodzilo o jazde ale bylo w nim huhuhu i jeszcze troche do robienia.Takze zwroc przedewszystkim tez uwage na stan techniczny autka.A kolorek ten co piszesz jest sliczny mi sie taki marzyl:D
_________________
Opel kocha,Opel radzi,Opel nigdy Cie nie zdradzi:)
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 08:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


funio napisał:
A jak polecacie Bravo z silnikiem JTD spalanie i jego awaryjność..Co będzie lepszym rozwiązanie JTD czy 1.6 16V..Napaliłem się na Bravo tylko teraz muszę wybrac czy Diesel czy Benzyna

1.6 16V posiadam osobiscie - auto naprawde potrafi wiele w tej cenie dobre rozwiazanie
JTD 1.9 - bardzo dobry silnik dislowy fiata jak juz koniecznie rok 99 wczesnieje modele nie w pelni chce mi sie wierzyc ze sa jtd tylko chyba jakies 1 generacje moze... - ten silniczek jest znacznie ekonomiczniejszy i po miescie i na trasie jezeli masz mozliwosc zakupu to polecam jezeli niestety nie masz tyle sianka to polecam slabszy 1.6 starszy i wlozyc w nap[rawy jak bedzie trzeba...
W Bravo patrz tylko na silniki JTD 1.2 1.6 1.8. 2.0 -> od 1.4 3maj sie z daleka Smile

Kwestia po prostu finansow i ofert jakie znajdziesz benzyniaki w bravo nie sa ekonomiczne chociaz ten 1.2 jest z tego co slyszalem troche oszczedny... to tez rok 99... powiedzmy ze 1.2 i 1.9JTD maja podobne spalanie... 1.6 1.8 odbiegaja znacznie od tej normy naprawde 3eba miec lekka noge by w 9 litrach po miescie sie zamknac... o 2.0 nie wspomne aole to juz zaciecie czysto sportowe...
Co chcesz wiedzeic to pisz... 1.6 mam to ci powiem o jtd hmm jezdzilem kiedys marea... wiec mega rozeznany nie jestem ... Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
funio

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 12:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


Dzięki wielkie za pomoc no ja cały czas myśle o 1.6 bo mam od sąsiada możliwość kupna auto w bardzo dobrym stanie 98 rok i mały przebieg 115 tys. co ciekawe był cały czas serwisowany w ASO bok tylko ma pomalować bo poprzedni właściciel przerysował cena 8500zł minu brak klimy jak wcześniej pisałem jak według ciebie wart ceny?? Kolor pomarańczowo rudy też pisałem we wcześniejszym poście.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 12:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


mogl by ci 500 zejsc ;P na pomalowanie boku a cena dobra Smile bo autko w bardzo fajnym kolorku wiem o jakim mowisz Smile heehe ten kolorek w bravo wyglada ciekawie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
funio

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 12:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


tzn ja go w tej cenie mam już z pomalowanym bokiem . myślę ze narazie będę jeździł na benzynie a jak coś to pomyśle o gazie sekwencyjnym. myślałem o JTD ale teraz diesela jakoś strach kupić Very Happy nie wiem ile ta ropa będzie kosztowała. Jak kupię to dam zdjęcia autka Smile
Powrót do góry
lokers

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 223
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Grande Punto 1,4 T-Jet (było Bravo 1,6 SX LPG)
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 13:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


weź to sobie dobrze policz, bo jak masz przebiegi rzędu 10 tys. rocznie to amortyzacja gazu zajmie Ci ze 2 Exclamation lata...po tym czasie będziesz dopiero na 0 - a gdzie zyski?
dwa razy się zastanawiaj...
ja mam lpg sekwencyjny i spalanie w okolicach 10l gazu w mieście
jak mało jeździsz to gaz nie ma sensu Idea
Powrót do góry
noel

Debiutant



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 23


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


-----

Ostatnio zmieniony przez noel dnia Sob 21 Cze 2008, 17:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
DariuszDK

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 42


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 20:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


popieram przedmówcę ;]
_________________
Nieważne czym jeździsz,ważne jak jeździsz..
http://polskajazda.pl/Samochody/Fiat/Bravo/17410
Powrót do góry
gadu-gadu
funio

Czytelnik



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Cze 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kupno Fiata Bravo


A czy cena za ten egzemplarz co opisywałem w postach czyli 8500zł nie jest za wysoka??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

59 900

2016r.

100 670 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System