Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 00:23
Temat postu:

Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


Koledzy mam SC 900 rocznik 2002. 120 000km. Wczoraj po raz pierwszy zapaliła mi się lampka "wysoka temperatura" , ALE Nie podczas jazdy - ale jak stanąłem zgasiłem silnik normalnie i po ok. 3 minutach zapalam silnik to wtedy pali się czerwona lampka, zostawiłem silnik na niskich obrotach lampka po chwili zgasła - wszystko było normalnie. Zajechałem do domu. Dzisiaj przejechałem ponad 100 km. i było to samo - podczas jazdy lampka ani nie mrugnęła, ale jak zgasiłem silnik i po chwili przekręciłem kluczyk na ON w stacyjce, nie zapalając silnika - lampka się zaświeciła. Znowu po przejechaniu ok 300 do 500 metrów lampka zgasła. Potem przejechałem około 120 km. i wszystko było OK. Wjeżdżając do garażu załączył się wentylator, który pracował około 2 minut i normalnie się wyłączył ( to jest normalne, bo z tym włączaniem przy wjeździe do garażu spotykam się dość często)
Kontrolka się już nie zapaliła.
Czy to jest powód do niepokoju??
Za info z góry dziękuję
Powrót do góry
arkko

Auto Maniak



Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


Czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany,koszt nie duży,lubią się zawieszać i podają błędny sygnał na centralkę.Jak Ci płynu przez zbiorniczek wyrównawczy nie wywaliło,to tylko czujnik. Ja mam tak w Pandzie,szczególnie jak są duże mrozy. Wentylator w seicento będzie chodził po zgaszeniu silnika,jeżeli temperatura płynu jest za wysoka.
Powrót do góry
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Lip 2012, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


arkko napisał:
Czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany,koszt nie duży,lubią się zawieszać i podają błędny sygnał na centralkę.Jak Ci płynu przez zbiorniczek wyrównawczy nie wywaliło,to tylko czujnik. Ja mam tak w Pandzie,szczególnie jak są duże mrozy. Wentylator w seicento będzie chodził po zgaszeniu silnika,jeżeli temperatura płynu jest za wysoka.


Stokrotne dzięki "arkko". Poczytałem dużo na ten temat na forach. Płynu nie wywaliło, Olej normalny, płyn też normalny bez żadnych bąbelek. Jeżeli chodzi o pracę wentylatora po zgaszeniu silnika - to wiem że tak ma być. Jutro kupię i wymienię. Zobaczymy co z tego będzie. NARA poinformuję o wynikach.
Powrót do góry
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lip 2012, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


Cześć. Wymieniłem dzisiaj wspomniany czujnik. Sprawdzę w sobotę co się deje. Mam do przejechania 200 km. Dla ciekawości. Stary czujnik wsadziłem do czajnika z gotującą wodą - wyprowadzenia 2 kablach połączyłem z miernikiem ( w celu zbadania "zwarcia"). Po zagotowaniu wody z wnętrza czujnika zaczęły ulatniać się bąbelki o średnicy ok 0,5 mm, powietrza lub jakiegoś gazu. Tak jak z dętki przebitej igłą. To taki moje spostrzeżenia. Pozdrawiam jeszcze raz dzięki za pardę.
Powrót do góry
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 00:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


arkko napisał:
Czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany,koszt nie duży,lubią się zawieszać i podają błędny sygnał na centralkę.Jak Ci płynu przez zbiorniczek wyrównawczy nie wywaliło,to tylko czujnik. Ja mam tak w Pandzie,szczególnie jak są duże mrozy. Wentylator w seicento będzie chodził po zgaszeniu silnika,jeżeli temperatura płynu jest za wysoka.



Witaj Arkko Czujnik temperatury to chyba nie wszystko. Dzisiaj jechałem do Zakopanego. było gorąco.
po zjechaniu na stacje paliw. zrobiłem zakupy i po około 3 minutach zapaliłem auto
kontrolka temperatury świeciła się. Od razu podniosłem maskę aby sprawdzić co się dzieje. Odkręciłem bardzo
pomału korek od zbiornika poszczało i było ok. Płynu nie wywaliło. ALE CO ZAUWAŻYŁEM !!
w zbiorniku stan cieczy był około 15 milimetrów wyżej niż normalnie ( mam zaznaczone pisakiem stan cieczy).
To tak jakby dolał płynu do górnej kreski granicy MAX. Zawsze miałem około 3 milimetry nad dolną granicą MIN.
Zastanawiam sie i nie daje mi to spokoju Dlaczego stan cieczy sie podniósł????
Bardzo Cię proszę doradź jak to widzisz. ja myślę ze w obiegu jest coś przytkane, albo pompa działa nie tak jak ma działać
A może termostat się kończy.
W każdym razie: Samochód jedzie normalnie. Moc OK. Zapalanie OK. W zbiorniku cieczy chodzącej nie czuje nic. Olej normalny.
Będę wdzięczny za poradę. R.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 00:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Lip 2012, 00:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


arkko napisał:
Czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany,koszt nie duży,lubią się zawieszać i podają błędny sygnał na centralkę.Jak Ci płynu przez zbiorniczek wyrównawczy nie wywaliło,to tylko czujnik. Ja mam tak w Pandzie,szczególnie jak są duże mrozy. Wentylator w seicento będzie chodził po zgaszeniu silnika,jeżeli temperatura płynu jest za wysoka.


Arkko - dodam jeszcze, że jak zapaliłem samochód na tej stacji paliw,
potrzymałem na wolnych obrotach to lampka zgasła po minucie
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Sob 04 Sie 2012, 21:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


Podniesienie się poziomu płynu chłodniczego może świadczyć o awarii uszczelki pod głowicą - gazy spalinowe dostają się do układu chłodzenia, zapowietrzają układ pogarszając chłodzenie silnika. Może z tym też związane jest zapalanie się lampki. Sprawdź to dla pewności..
Powrót do góry
gadu-gadu
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sie 2012, 12:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


fyno napisał:
Podniesienie się poziomu płynu chłodniczego może świadczyć o awarii uszczelki pod głowicą - gazy spalinowe dostają się do układu chłodzenia, zapowietrzają układ pogarszając chłodzenie silnika. Może z tym też związane jest zapalanie się lampki. Sprawdź to dla pewności..


Witaj kolego. Też tak podejrzewam. Ale w zbiorniku płyny nie ma bąbelek, zapach normalny nie czuć spalin, olej na korku i bagnecie jest OK - nie ma masła. Auto jedzie jak "rakieta". Z rury wydechowej spaliny normalne, nie zauważyłem zmian w kolorze dymu. Ale przyznam się, że wczoraj byłem w sklepie i radziłem się mechaników. Przyznałem się że od NOWOŚCI, przez dziesięć lat nie wymieniałem płynu chłodniczego, złapali się za głowę. Polecili zakupić nowy termostat, chłodnicę, ( stwierdzili ze może być zarośnięta), i wymienić płyn. Wydatek nie duży więc zakupiłem. Zobaczymy. Może to faktycznie płyn stracił właściwości. Bo tak jak mówię wszystko jest OK oprócz za wysokiej temperatury.
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Pon 06 Sie 2012, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


BEJAN napisał:
od NOWOŚCI, przez dziesięć lat nie wymieniałem płynu chłodniczego


10 lat to za długo, ale..., ja z kolei w swoim sc 1,1 od nowości wymieniałem płyn co dwa lata systematycznie na oryginalny Paraflu, i co? Po 10 latach okazało się, że chłodnica i nagrzewnica wymagają wymiany z powodu zakamienienia. Skąd ten kamień? Przypuszczam, że wytrącany z nowego płynu, który był robiony przez producenta z niewłaściwej, twardej wody. Tak że ty nie wymieniałeś płynu, ja wymieniałem zgodnie z instrukcją i po 10 latach obaj znaleźliśmy się w podobnym położeniu Smile U ciebie to rzeczywiście może nie być wina uszczelki pod głowicą, skoro zaniedbałeś wymianę płynu...
Powrót do góry
gadu-gadu
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 15:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


fyno napisał:
BEJAN napisał:
od NOWOŚCI, przez dziesięć lat nie wymieniałem płynu chłodniczego


U ciebie to rzeczywiście może nie być wina uszczelki pod głowicą, skoro zaniedbałeś wymianę płynu...


Dzięki za odp. Jadę dzisiaj do mechaniora. zobaczę co powie. Mam nową chłodnicę, termostat, płyn.
zobaczymy. Ja osobiście zastanawiam się czy to nie wina wolgo obiegu. W sklepie powiedzieli mi że może się wieszać termostat + stary płyn - i to dlatego takie "czary".
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Sro 08 Sie 2012, 12:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


Napisz, jak będziesz coś wiedział... Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sie 2012, 16:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


fyno napisał:
Napisz, jak będziesz coś wiedział... Very Happy

Dzisiaj wstępnie oglądnęli chłodnica do wymiany, ma wgniecenie, chyba dostała mocnego strzała małym kamyczkiem który odprysnął spod opony jakiegoś auta. Co prawda, nie ma wycieku ale wgniecenie ma około 1 cm.
Umówiony jestem po niedzieli. Dam znać jak poszło. SIEMA NA razie jeżdżę autem, ale ostrożnie. Pozdrawiam
Powrót do góry
BEJAN

Czytelnik



Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: SC900
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2012, 20:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Mruga lampka "wysokiej temperatury" SC 900


BEJAN napisał:
fyno napisał:
Napisz, jak będziesz coś wiedział... Very Happy

Dzisiaj wstępnie oglądnęli chłodnica do wymiany, ma wgniecenie, chyba dostała mocnego strzała małym kamyczkiem który odprysnął spod opony jakiegoś auta. Co prawda, nie ma wycieku ale wgniecenie ma około 1 cm.
Umówiony jestem po niedzieli. Dam znać jak poszło. SIEMA NA razie jeżdżę autem, ale ostrożnie. Pozdrawiam


Fyno z autem zrobiłem dopiero wczoraj. Wymieniłem chłodnice jest wszytko OK
Dostała strzała kamykiem i zgniotło ją był prawdo dobnie wolniejszy przepływ.
Jest wszystko OK. koszt około 150 zł Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System