Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adrianohl

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 18:36
Temat postu:

piszczący pasek klinowy


Witam wszystkich, dzisiaj po przejechaniu 200km i zgaszeniu silnika odpaliłem ponownie i usłyszałem ten piszczący wkurzający dzwięk. Zgasiłem silnik otwieram maske, a tu ku mojemu zdziwieniu widze pasek klinowy od który ze strony zewnętrznej (nie tej od silnika) jest cały poszarpany, wręcz zaczęly z niego wychodzic włókna z których zapewne został wyprodukowany. Moje pytanie brzmi od czego mógł sie owy pasek tak zdezelować? I następne pytanie jak taki pasek wymienic i jakie są to koszta? Podejrzewam,że któreś koło pasowe krzywo chodzi i poszarpało pasek ale czekam na opinie ekspertów Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
stanislaw1954

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Syrena 105, Fiat 125p,Vw golf ll, Fiat Doblo 1,9D
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy


Koło pasowe, samo od siebie się nie skrzywiło.Możliwych przyczyn zniszczenia paska jest wiele. Może to być np. zablokowana rolka napinająca, zablokowane łożysko np.w alternatorze, coś wpadło pod pasek itd.Co do wymiany to,koszt paska np. ok 50zł+ robocizna. W sumie, myślę,że razem 100 może starczyć.
Powrót do góry
Adrianohl

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy


Może to byc w sumie koło od alternatora ma łatwy dostep do wody i mogło przyrdzewiec ale n ie nadaje mi spokoju jeszcze jedna rzezcz po sprawdzeniu naciągu paska zauważyłem że ma luz na jakies 3 cm. Napinacz do wymiany ?
Powrót do góry
stanislaw1954

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Syrena 105, Fiat 125p,Vw golf ll, Fiat Doblo 1,9D
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy


Na zużytym pasku nie sprawdzaj luzu,bo to nie ma sensu. Luz mógł się "zrobić"z powodu jakiejś awarii np. tarcia na zablokowanej rolce napinacza.
Powrót do góry
Adrianohl

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy


ale jeśli zwale pasek i rolka po rolce będe sprawdzał na którym kole jest luz to chyba znajde przyczyne? A jak tam sie zwala pasek ?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
stanislaw1954

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Syrena 105, Fiat 125p,Vw golf ll, Fiat Doblo 1,9D
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy


To niekoniecznie musi być luz. Może być zablokowane łożysko i stawia opór. Jak się zwala pasek? jak jest nie do użytku, to go można przeciąć. ale najpierw trzeba mieć nowy by było co założyć.A co najważniejsze dobrze popatrz,jak jest założony na kolejne koła,a jeszcze lepiej to sobie narysuj,żeby nie było problemu z późniejszym założeniem. Jeśli nie masz doświadczenia w podobnych pracach,może być trochę problemów właśnie z późniejszym założeniem nowego paska.Więcej nie doradzę, bo nie "grzebałem"w tym typie.
Powrót do góry
Adrianohl

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat Bravo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 19:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) piszczący pasek klinowy


dokładnie jestem totalnym laikiem w tych sprawach i myslałem,że ktoś mi napisze krok po kroku jak ściągnąc i założyc nowy bez opcji przecinania Very Happy
Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Sro 15 Sie 2012, 22:01
Temat postu:

uszkodzony pasek klinowy


To nowy czy stary brawo?
Ekspertem nie jestem ale mogę coś dodać od siebie, może pomoże...

Czasem sam z siebie pasek też może się zerwać i się często zrywa ze starości, bo ludzie nie wiedzą że to tez podlega wymianie jak choćby sławny pasek rozrządu. Lekko poszarpany na bokach może być, to jeszcze nie tragedia ale warto już rozejrzeć się za nowym.
Gdyby któreś koło pasowe było choć minimalnie krzywe to byś nie przejechał bezawaryjnie tych 200 km.
Moje podejrzenie co do usterki pada na alternator. Proponuję po ściągnięciu paska pokręcić ręką jednak wszystkie koła pasowe- powinny się swobodnie bez jakichkolwiek oporów obracać. Przy wymianie paska najlepiej wymienić od razu rolkę napinacza- koszt niewielki a spokój do kolejnej wymiany:)
Wymiana paska WIELOKLINOWEGO w silniku fiata wcale nie jest trudniejsza jak podobna wymiana w jakiejś pralce więc średnio uzdolniony technicznie mężczyzna może to zrobić samodzielnie Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System