Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamisiek1989tdi

Debiutant



Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: Fiat Stilo,1.9 mjet 16v, 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 19:26
Temat postu:

Nietypowy problem z amortyzatorami


Zaczne od tego ze w moim stilo pekla sprezyna przednia z prawej strony. Zamowilem w sklepie motoryzacyjnym komplet sprezyn, poduszek z lozyskami i amortyzatorow. Sprezyny zamowilem do silnikow jtd podalem wszytskie potzrebne dane tj silnik mjet 1.9 140km 2005r. zamowilem sprezyny firmy kayaba i amortyzatory rowniez tej firmy. Okazalo sie ze ani sprezyny ani amortyzatory nie pasuja do mojego stilo. problem polega na tym ze sprezyna jest odrobine dluzsza od starej i po zalozeniu wygina sie do srodka amortyzatora cos w rodzaju bumarngu. po drugie mocowanie na samym dole amortyzatora jest za waskie i nie wchodzi w mocowanie zworotnicy. szerokosc mocowania w zworotnicy to ok 345mm a amortyzator ma ok cm wezszy rozstaw i nie da sie go skrecic. Na amortyzatorze starym nie ma jakichkolwiek oznaczen ani symboli co pozwalalo by na precyzyjne zamowienie w sklepie. czy ktos z forumowiczow mial taki problem??? i jakiej firmy zamawiacie sprezyny i amortyzatory. Przypomne ze stilo ma silnik 1.9 mjet 140km 103kw i r produkcji to 2005.
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


To ja "spamersko" również dołączam się do pytania.
Jest w sieci dużo o amorkach i sprężynach do jtd 115/120 KM ale ic nie znalazłem o naszej wersji (ewentualnych specyficznych problemach).
Powrót do góry
veganfamily

Dyskutant



Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: Stilo 3D 1.9 multijet 2006
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 20:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Magiczne słowo: EPER.

EPER + VIN = Nr fabryczny części + katalog KYB = model pasujący
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 04 Lut 2011, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Tyle to wiem Smile
Z KYB na przód potrzeba następujące części:

Amortyzatory KYB: 334870
Sprężyny KYB: RH2618
Odbojniki KYB: 910012
Suspention Mounting Kit: SM1816

Chodziło raczej o jakieś wrażenia kogoś, kto już montował w MJTD Kayaby.
Z drugiej strony tak się zastanawiam, że chyba i tak nic innego (twardszego i/lub wyższego) niż do wersji 115/120 KM się nie wymyśli.
Powrót do góry
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 20:41
Temat postu:

Re: Nietypowy problem z amortyzatorami


kamisiek1989tdi napisał:
problem polega na tym ze sprezyna jest odrobine dluzsza od starej i po zalozeniu wygina sie do srodka amortyzatora cos w rodzaju bumarngu.


Choćby i trochę dłuższa to spręzyna ma się zciskać, a nie wyginać. Pewnie zostały odwrotnie założone góra na dół, jak masę takich przypadków opisano na forach.
Z tego co się czyta to pewnie ponad połowa wymienianych sprężyn jest źle montowana.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Lut 2011, 20:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 19:46
Temat postu:

re porada


A nie ma w sprzedaży całych gotowych do montażu kolumn McPherson? Ponoć nawet to taniej wychodziło niż kupowanie wszystkiego oddzielnie.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wojtek O.

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kossowa Małopolskie
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 Multijet 140KM 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Sob 21 Maj 2011, 23:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Faktycznie jest problem z zawieszeniem 140KM Stilo. Moje już wisi 4 dni na warsztacie. Pierwsze to był problem bo nie pokrywają sie katalogi i to co według katalogów powinno pasować nie pasuje i dobierali po długościach. Drugie wyszło coś takiego że tylnie amory mają jakieś dziwne mocowanie(chodzi o osiowość otworów jak mi sie o uszy obiło) i podchozą bez problemu tylko Magneti Merelli, do KYB trzeba by jakieś tuleje dołożyć. I to potwierdził serwis Viamot. U nich 300 zł./szt.
_________________
261 600 km i ktoś dalej pojechal w świat nawijać asfalt na koła.
Stilo jest jak kobieta, dbać, pieścić, a da się pokochać. Może czasem kapryśna Wink

Chyba jednak kombi też na F
Powrót do góry
gadu-gadu
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2011, 00:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


A ja właśnie powoli przechodzę do praktyki i konkretnych zakupów, więc tak:

KYB (i inne zamienniki) są robione te same do silników JTD 115/120/140/150 KM. Ponieważ JTD 140/150 KM sa cięzsze, to oryginalnie (po zmianach) FIAT daje mocniejsze sprężyny. Inne szybciej siądą.

Co do amortyzatorów przedniego zawieszenia, to w najmocniejszych wersjach rózni się mocowanie amorka. Odstęp otworów mocujących jest 74mm a nie 58 mm jak w innych wersjach. Cięzko mi bez rysunku opisac o jakie otwory chodzi.

Do tego dochodza wymiary innych elementów zawieszenia. Średnice niektórych są 12mm (starsze wersje), innych 14mm (po 2004 roku). Ja mam auto z 2004 i jest miks, np. końcówki drążków kierowniczych są na M14x1,5 (jak w Nowym Bravo) a katalogowo powinny być M12x1,5

Do tyłu jeszcze nie dotarłem, byc może u ciebie wystąpił z tymi tulejami ten problem 12 vs 14 mm jak jest z przodu.

Większość katalogów zamienników w ogóle tych różnic nie ujmuje i trzeba uważać przy zakupie części.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 14:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


o jakim mocowaniu piszesz?

do zwrotnicy?
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
wojtek2287

Dyskutant



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: Fiat STILO 1.8 133km/98kW 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 21:10
Temat postu:

Re: Nietypowy problem z amortyzatorami


Stilonek napisał:
kamisiek1989tdi napisał:
problem polega na tym ze sprezyna jest odrobine dluzsza od starej i po zalozeniu wygina sie do srodka amortyzatora cos w rodzaju bumarngu.


Choćby i trochę dłuższa to spręzyna ma się zciskać, a nie wyginać. Pewnie zostały odwrotnie założone góra na dół, jak masę takich przypadków opisano na forach.
Z tego co się czyta to pewnie ponad połowa wymienianych sprężyn jest źle montowana.



Z całym szacunkiem do wypowiedzi kolegi ale marka KYB to nie jest już ta marka która była kiedyś.
Ja miałem taki problem:
Kupiłem amorki i sprężyny Kyb wedle katalogu
Pojechałem do warsztatu gdzie mi to wszystko zamontowali
Następnego dnia stwierdziłem że samochód nisko stoi więc zacząłem się przyglądać sprężynom. Okazało się że są poskręcane tak jakby były odwrotnie założone.
Po licznych pytaniach i postach na forach doradzono mi wizytę w warsztacie w celu odwrócenia sprężyn.
Pojechałem do innego warsztatu żeby sprawdzili co jest nie tak.
Rozmontowali i założyli identycznie więc się troszkę zdenerwowałem.
Po utracie resztek nerwów pojechałem do ASO
Tam facet rozłożył mc persona porównał z oryginalną sprężyną i okazało się że jest identyczna. Hmmm ciekawe. Ale po obejrzeniu kilku innych stilo stojących na placu przed salonem fiata postanowiliśmy założyć oryginał na próbę. I okazało się że leży dobrze.
Zareklamowałem sprężyny i po tygodniu zwrócili mi pieniądze.

Nie chciałbym posądzać wielkiej marki o buble, ale po przejrzeniu wielu postów jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że część osób faktycznie ma źle zmontowane zawieszenie. Ale wydaje mi się że była chyba jednak jakaś wadliwa seria sprężyn.


Pozdrawiam i powodzenia
Powrót do góry
tjsz

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 334
Skąd jesteś (miejscowość / region): Giżycko
Posiadane auto: Było: CC700, 1997/1998, AISAN, PUNTO 1.1 S 1998r., Ford Mondeo MK2 1,8TD 1999. Obecnie STILO 1,9JTD MW 115KM 2003R
Piwa: 16/3
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Potwierdzam wczesniejsza wypowiedz w 100%.

Po strzeleniu jednej oryginalnej sztuki zakupilem komplet kayaba wg katalogu. Zakladane byly w ASO przez zaprzyjaznionego mechanika.

Pierwsze 2-5 dni bylo idealnie. Potem nie - sprezyny wygiely sie w banana. Fakt ze mi to nie przeszkadza bo zawieszenie i tak mam podniesione (kiedys pisalem o tym), ale nie zmienia to faktu ze cos z tymi sprezynami kayaba jest jest nie tak.
Jak zapytalem sie ASOwca o co chodzi...rozlozyl rece i powiedzial "trzeba bylo kupic oryginaly" Wink.
_________________
Pozdrawiam:

TOmcio
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 28 Cze 2011, 22:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


ja też mam kyb, co prawda są proste, ale stilo znow trochę osiadło. Jak nic trzeba bara te od wersji 140km, chociaż teraz trochę nie wiem czy w końcy pasuja czy nie

Pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
wsl

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9 JTD '02 Bandit
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Cze 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


W takim razie i ja podepnę się pod temat. Ostatnio po małym wypadku Stilak przeszedł gruntowny remont. Wymieniona tylna belka, hamulce itp itd ... I wśród wymienianych części znalazły się także sprężyny. Lewa przednia pękła więc wymieniłem obie. Niestety teraz samochód prawie leży na ziemi. Tył samochodu "wyje" do góry i od opony (205/55/16r) do błotnika jest około hm... 10cm. Z przodu zaś samochód leży i prześwit wynosi co najwyżej 3-4cm. Mechanik pokazał mi rachunek zamawianych sprężyn i niby wszystko się zgadza... 1.9 jtd, 2002 rocznik. W czym więc problem? Niebawem wybieram się do innego mechanika by wymienił sprężyny, ale może wystarczy poprawić fuszerkę poprzedniego bo np. zostały źle zamontowane?

Pzdr
Powrót do góry
Maciekqbn

Dyskutant



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Stilo MW MJet 140KM
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 15:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Odświeżę temat, bo nigdzie nie znalazłem informacji gdzie (i jakie) amortyzatory można kupić na przód do Stilo Multiwagon 140KM.

Okazuje się, że katalog KYB kłamie. Do JTD 140KM (przód) są inne amortyzatory niż np. do wersji JTD 115KM. Według katalogu to to samo. Podobnie u innych producentów, albo piszą, że to samo albo nie ma nic o wersji JTD 1,9 16v 140 KM.

Wygląda na to, że dostępne są tylko oryginały (na przód) a te mi nie pasują, tzn. są zbyt miękkie.
Na tył wsadziłem KYB (w WM są takie same jak w pozostałych wersjach). Auto od razu stabilniejsze (wcześniej na koleinach myszkowało jak pijany zając, choć niby skuteczność amorków na tyle była 69%).

Czy ktos kiedyś wymieniał amortyzatory przednie w Stilo JTD 16v 140KM na jakies inne niz oryginalne? Będę wdzięczny za informacje, bo już od kilku miesięcy czekają na wymianę sprzęzyny przednie a jest problem z zakupem amortyzatorów (planowałem Bilstein lub KYB, teraz juz wiem, że KYB nie będa pasowały).
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2011, 16:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Nietypowy problem z amortyzatorami


Trochę dziwne bo ja znalazłem do strzału

Kayaba dla silników 1,9cm o mocy 100,120,126,136,140 i 150 KM to nr KYB334870

Kayaba dla silników 1,9cm o mocy 80,90 i 115 KM to nr KYB334869
Powodzenia w zakupie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System