Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Termostat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szogun301

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: renault megane 1997 1.4 Eco
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 19:51
Temat postu:

Termostat


Witam.
Mam takie pytanko, czy morze mi ktoś powiedzieć jak najłatwiej sprawdzić czy termostat jest sprawny?? Kiedyś się niechcial zamknąć ale po stuknięciu zamkną się i chwile działał (tak powiedział mechanik , ze po prostu się zawiesił) temperatura wskazuje mi polowe licznika w szybkim tempie , ale nie wiem czy termostat jest dobry czy to po prostu przez pogodę ze jest gorąco. Za odpowiedzi bardzo dziękuje.
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 20:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


zapal samochód jak jest zimny i sprawdź czy po kilku minutach chłodnica będzie ciepła jak tak to termostat do wymiany .
Powrót do góry
gadu-gadu
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 23:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


tuning napisał:
zapal samochód jak jest zimny i sprawdź czy po kilku minutach chłodnica będzie ciepła jak tak to termostat do wymiany .


Trochę nieściśle to wyjaśniłeś. Otwieramy maskę i uruchamiamy zimny silnik. W czasie jego nagrzewania sprawdzamy ręką chłodnicę, w którym momencie nagle zrobi się gorąca. Jeśli w okolicy 80 st. na wskaźniku, to termostat działa i wszystko jest w porządku. Jeśli chłodnica zrobi się gorąca wcześniej, przed 80 st., to też nie jest źle. Jeśli przy ok. 70 st. lub wcześniej to też termostat działa, ale otwiera się za wcześnie. Jeździć można, ale trzeba myśleć o jego wymianie, szczególnie przed zimą. I uwaga, jeśli chłodnica od razu razem z silnikiem robi się ciepła, znaczy to, że termostat jest zablokowany w pozycji otwartej, czyli nie działa, ale silnikowi nie grozi przegrzanie, jeździć można, jednak termostat trzeba wymienić przed zimą. Jeśli chłodnica jest cały czas zimna, nawet jak temp. przekracza 90 i więcej stopni, znaczy to że termostat jest zablokowany w pozycji zamkniętej i grozi przegrzaniem silnika!! Nie wolno jeździć w ogóle tylko natychmiast wymienić termostat...
Powrót do góry
gadu-gadu
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Czw 23 Sie 2012, 23:16
Temat postu:

Re: Termostat


szogun301 napisał:
Kiedyś się niechcial zamknąć ale po stuknięciu zamkną się i chwile działał (tak powiedział mechanik , ze po prostu się zawiesił)

Ciekawe, jak mechanik to stwierdził, że po stuknięciu zamknął się. To nie jest łatwe do stwierdzenia stukając w termostat. Moim zdaniem, nie da się tego tak stwierdzić. Mechanik po prostu tak sobie po swojemu na oko to określił, przez co jest dla mnie niewiarygodny. Termostat jest zamknięty w obudowie, nie widać go i naprawdę nie wiadomo w jakiej on jest w danej chwili pozycji. Jego stan i pracę możesz jedynie określić metodą, którą opisałem wyżej - nagrzewając silnik i monitorując termometr i chłodnicę, ewentualnie wyjmując termostat, włożyć go do garnka z wodą i termometrem laboratoryjnym, podgrzewać wodę, sprawdzać temperaturę w jakiej się otwiera i czy w ogóle się otwiera.
Powrót do góry
gadu-gadu
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 14:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


Dowiedz się czy termostat jest wymienialny jako element w obudowie i pomykaj przez kilka dni bez niego .Będziesz miał pewnosć czy wina leży po stronie termostatu.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 14:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 15:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


kolego ,fyno, gościu chyba laikiem nie jest , a ty wywaliłeś mu wykład przeczytany z podręcznika tak jak dr.Miodek,brawo.
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 19:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


Zacznijmy od tego,że nawet nie wiemy jaki kolega ma model swojego bravolota,bo nie wysilił się żeby nam to podać..Jeżeli ma 1,4 12v to termostat nie ma wymienialnego wkładu.Tam się wymienia jako cały jeden element.Więc brawa dla mechanika,który w ten sposób stwierdza swoją teorie.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 20:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


tuning napisał:
kolego ,fyno, gościu chyba laikiem nie jest , a ty wywaliłeś mu wykład przeczytany z podręcznika tak jak dr.Miodek,brawo.

Kolego tuning, nie unoś się honorem, spokojnie. Nie wiem, czy gościu jest laikiem, czy nie. Jeśli jest, to dobrze, że szczegółowo to opisałem, jeśli nie jest, to przeczyta pobieżnie tylko to, co go interesuje. Lepiej więc napisać więcej, niż za mało tak, jak ty to zrobiłeś. I do tego napisałeś źle, bo jak po kilku minutach chłodnica robi się ciepła, to wcale nie znaczy, że termostat do wymiany, bo po prostu po nagrzaniu silnika otworzył się, puścił ciepły płyn na chłodnicę, czyli jest sprawny. Chyba że chodzi ci o to, że chłodnica nagrzewa się razem z silnikiem, czyli termostat jest zablokowany w poz. otwartej. W sumie więc nie bardzo wiadomo, o co ci chodzi. A teraz uważaj, kolego tuning, co ci napiszę. Mój tekst nie jest z żadnego podręcznika i ani jedno słowo nie jest powielone z czegokolwiek. Nie pamiętam, żebym w ostatnich latach czytał jakikolwiek tekst na temat chłodzenia, czy termostatów. To, co napisałem, to moja czysta praktyka, oparta na szczegółowym rozpracowywaniu układów chłodzenia w autach. Licz się więc ze słowami na przyszłość, to będę cię szanował, ok?
Jednak bardzo się cieszę, że określiłeś to, jako "wykład z podręcznika" Smile bo świadczy to o tym, że moja wiedza jakiś tam przyzwoity poziom ma Smile


Ostatnio zmieniony przez fyno dnia Pią 24 Sie 2012, 23:41, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Pią 24 Sie 2012, 20:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


Panowie mam na Was oko,więc proszę o spokój ,żeby mi tu nie doszło do drastyczniejszej wymiany zdań.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
sean

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 16V (2001)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


Znalazłem termostat firmy Gates taki jak tutaj, ale nie wiem czy bedzie dobry? Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby mi powiedziec czy dobrze zrobie kupując go?
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Sro 06 Lut 2013, 17:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


Są dwa rodzaje termostatów musisz sprawdzić jaki jest u ciebie . Więc nie kupuj w ciemno tylko dowiedz się jaki masz.
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ
Powrót do góry
yacub10

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 765
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Siena 1,6HL+LPG(BLOS), GP
Piwa: 30/16
Wysłany: Pią 08 Lut 2013, 21:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


dokładnie są dwa rodzaje - z jedym i z dwoma czujnikami Smile
najlepiej wzrokowo ocenic czy masz dwa czy jeden czujnik Wink
_________________
Czerwona Siena 1,6HL + gaz (blos) daje rade Smile, GP estiva B&M exotica
Powrót do góry
tuning

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 572
Skąd jesteś (miejscowość / region): rybnik
Posiadane auto: cc900 i sc1100 honda vtr sp.2
Piwa: 32/4
Wysłany: Nie 10 Lut 2013, 12:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Termostat


kolego fyno nie czas i miejsce na polemikę z tobą bo jest bez sensu i nie o to chodzi , bo chodzi o pomoc koledze a jeśli chcesz popolemizować to zapraszam cie na priv.a swoja droga to nie krytykuj kogoś kto dal dobre wskazówki komuś bo sam nie jesteś ideałem .
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Uklad chłodzenia


FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System