Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grubaskov

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 '97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 17:26
Temat postu:

Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Witam.
Po wymianie sprzęgła, czujnika światła wstecznego, wymianie oleju, auto można by rzec jednym słowem "umarło". Po przejechaniu około 10-15km przy wciśnięciu pedału gazu coś zaczęło się ocierać i to dość głośno. Zjechałem na bok lecz niestety nic nie odkryłem i pozostałe 10km do domu wróciłem jadąc jakieś 25km na godzinę gdyż stracił moc całkowicie.

Mam LPG i ciekawostką jest, że od razu po wymianie, gdy przełączyłem na LPG zapaliła się kontrolka od wtrysków i nie gasła. Dojechałem tak do pracy, potem z pracy gdy jechałem w końcu mi zgasła i to zapoczątkowało tę reakcję łańcuchową. Obecnie auto u mechanika od 3 dni, miał zadzwonić gdy się dowie co się stało.

Aha, teraz czy to na LPG czy na benzynie, dzieje się to samo, żeby ruszyć z miejsca na jedynce muszę pedał gazu niemalże do końca wcisnąć.

Czy to coś się zepsuło ze starości/wyeksploatowania? Czy to prędzej wina mechanika? Co mógł spieprzyć?
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Twój samochód stary, to fakt, ale jeśli dotychczas wszystko działało należycie i nagle po wizycie w warsztacie coś się psuje, to moim zdaniem, jasne, że to najprawdopodobniej wina mechanika. Coś mógł zrobić nie tak z tym sprzęgłem. Kilka tygodni temu miałem w rękach czasopismo "Motor", a w nim ciekawy artykuł - co psują mechanicy przy okazji napraw zupełnie innych elementów. Było podane sporo przykładów, niektóre naprawdę zaskakujące. Spróbuję poszukać ten numer Motoru.Tak więc, trzeba uważać, jak się daje auto w obce ręce...
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sob 01 Wrz 2012, 20:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Jedż niech poprawia.
Co do kontrolki to może być coś odłączone,urwane jak wyrywał skrzynię.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
grubaskov

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 '97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2012, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


Nie wiem jak do tego doszli ale ponoć walnęła mi uszczelka od głowicy i coś może być z tłokami. Krzyknęli za to 1000pln (500 za samą uszczelkę)
Zastanawiam się teraz nad wstawieniem innego silnika, może mocniejszego bo mnie to wyniesie taniej.
Powrót do góry
kubal1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 266
Skąd jesteś (miejscowość / region): lodzkie
Posiadane auto: audi a4 b7 1,8 t, honda civic
Piwa: 15/3
Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 08:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Punto I '97r. po wymianie sprzęgła, auto straciło moc


zmien mechanika bo 1000 to przeginka kolega robił ostatnio głowiece w 1,2 16v i kosztowało go 300 zł plus części bo przy okazji rozrząd wymienił u ciebie rozrząd koszt ok 70 zł i uszczelka nie wiecej niz 150 tak mi się wydaje. Co do zmiany silnika to musisz wszystko zmieniać łącznie z instalacja elektryczną więc nie jest to takie opłacalne jak się wydaje najlepiej sprzedaj dorzuć i kup lepsze autko bo nie bardzo opłaca się naprawiać u tego mechanika (zmień mechanika)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Paź 2012, 08:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System