Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vladimir_GT

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 17:24
Temat postu:

Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


Witam.

Na dniach kupuje Bravacza, nie jestem tylko do końca przekonany co mam wziąć bo stoję przed wyborem - albo Bravo GT 1.8 rocznik 98-99, albo TD 100KM 1.9 rocznik 97. Z góry zakładam że gazu nie będzie, bo żem się życiowo zraził do LPG :/ Z racji tego ze jestem osobą młodą to wiadomo - lubię czasem depnąć i zostawić w tyle całą ekipę łysych w starym stuningowanym golfie ;] Z góry zakładam wymianę zderzaków na bardziej agresywne i tak dalej... więc lubię pojeździć szybko ale liczy się ekonomika jednak. Poradźcie który z tych dwóch byłby dla mnie lepszy, uwzględniając też awaryjność danych modeli bo mam straszne plecy finansowe po ostatnim aucie które swoją awaryjnością dało mi na prawde popalić.... Aha, no i oczywiście będę brał auto sprowadzane, nie skalane niszczącym dotykiem polskich dróg, o przebiegu nie większym jak 150-170 tys.

z góry dzięki
Vlad
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 17:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


jak dla ciebie to tylko JTD 1,9 ;] warto moze troszke dolozyc u kupic cos takiego? ja bym stawial na TD, z ciezka noga ta benzynka da cie mocno po kieszeni..
Powrót do góry
vladimir_GT

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 17:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


No na temat JTD już się nasłuchałem i wiem że sa super ale nie wydziergam niestety tyle kasy bo TD kosztuje w zasadzie połowe tego co JTD więc pozostaje wybór pomiędzy tymi dwoma... Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 18:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


Może rozważ gaz ponownie - tylko zrobiony po bożemu w dobrym warsztacie z dobra instalacją IV generacji - nie są już takie drogie. Ja mam 4 auto w gazie ale nie żałowałem pieniędzy na instalację i "weryfikację" wiedzy instalatorów. (certyfikaty, szkolenia, polecenia innych osób, dostęp do sprzętu diagnostycznego, zobaczyłem jak montują podobna instalacje w innym aucie i jaki jest efekt (straciłem dzień ale wiem jak działa co i jak))
Powrót do góry
mlody2236

Debiutant



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Brava 1.2 16V 2000r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 18:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


Tak szczerze mówiąc to z tego rocznika napewno nie znajdziesz z przebiegiem ponizej 200tys a w szczegolności diesla i z zagranicy bo zakladam ze stamtad go chcesz sciagnac. Mam kolege ktory ma bravo 1.9 td i strasznie halasuje ale moze to tylko jego egzemplarz.
Ja jezdze brava 1.2 i wiem ze jak bede zmienial auto to tylko na diesla.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 18:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 21:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


a jaki masz budzet na zakup bravo?
Powrót do góry
vladimir_GT

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


No nie za wysoki...tak na prawdę interesują mnie najtańsze możliwe opcje...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Cze 2008, 23:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


wiadomo kazdy chce kupic najlepsze auto jak najtaniej.. zycze owocnego szukania bravo na moto.allegro czy otomoto Wink ja tam chwile siedzialem i szukalem jakiejs okazji. i powiem jedno ze jesli cos jest warte to trzeba dzwonic od razu bo auta sprzedaja sie jak cieple bułeczki Smile a i patrz na oznaczenia pod maska zebys kupil TD100 a nie cos innego...
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 10:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


Tak czytam i rece opadaja
- lubie szybko jezdzic
- auto ma byc ekonomiczne
- i jak najtansze
Przeczytaj to z 20x razy a moze zakapujesz ze nie idzie tego wszystkiego w calosc polaczyc - wszystko pozatym sie psuje ja polecil bym 1.8GT Smile jezeli szybka jazda a jezeli ekonomika to JTD natomiast TD ?? podarowal bym sobie od razu...
Powrót do góry
gadu-gadu
vladimir_GT

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 10:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


No, widzę ,że tu - jak na każdym innym forum znajdą się "pseudo-optymiści" którzy zawsze zamiast po prostu udzielić odpowiedzi na dany temat to muszą dodać 3 słowa od serca na temat tego czego się nie da zrobić.

Mówią że takie rzeczy to tylko w salonie ery...ja będę optymistą i stwierdzam że wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć...

Ale koniec offtopu - dlaczego miałbym podarować sobie TD_100 ?? Coś z nim nie tak ? konkrety proszę...

Aha i jeszcze jedno mi pytanie przyszło do głowy... w sumie jeżeli miałbym pójść w auto o zacięcu baardzo sportowym to oczywiście przychodzi na myśl HGT, i teraz pytanie moje brzmi - czy spalanie tego modelu to jest jakaś kompletna makabra rzędu 15l PB ? czy da się przy normalnej jeździe spalać z 9l ??
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 11:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


A ja znowu dodam 3 grosze ...
Audi Quatro 4.2 litra potrafi spalic ok 6.2 litra/100 Smile

Kwestia to wszystko jazdy skoro lubisz szybka dynamiczna to nie sadze zebys w 9 sie zamknal tyle to moze 1.6 przy spokojnej jedzie po miescie jakims cudem osiagniesz... Smile wiec nie startuj juz do 2.0 jak mowisz o ekonomicznosci a optymista nie badz az takim Wink eehehehehehe
TD - to stary model silnika w fiatach troszke niewypal... podobnie jak 1.4 silnik typowo dislowski nic specjalnego i z dobrymi osiagami nie ma za wiele wspolnego... jtd to juz jest naprawde sympatyczna jednostka napedowa... konkretniej nie bede sie wypowiadal bo jak narazie to mowilmyu o prawie kazdym modelu silnika ktory spala duze jednostki paliwa a ty chcesz ekonomiczny to tylko 1.9jtd lub 1.2 nie mozemy brac pod uwage 1.8 bo to nie jest silnik ekonomiczny podobnie od razU ci mowie jest z 1.6 Very Happy w 9 sie zamknac to hmm rewelacja by byla na miescie jest to do osiagniecia po wlaniu 98 i naprawde jezdzie bez korkow Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
vladimir_GT

Czytelnik



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


Nie no w sumie przez ostatnie godziny jak to się mówi "przeczytałem internet" , szczególnie jego część poświęconą HGT i jego spalaniu, i kurcze jestem mile zaskoczony bo wszędzie spotykam się z jedną i tą samą opinią że auto spala na trasie coś koło 8l a po mieście koło 11l więc tragedii nie ma..nawet gdyby palił te 12-13, to coś za coś, trzeba być konsekwentnym, prawda ? Jestem gotowy poświęcić więcej finansów na PB w zamian za 7,5sek do setki ;]
_________________
Have no fear, Vlad is here!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
japan

Debiutant



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Fiat Bravo/1.9 JTD/105HP/1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 17:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


no zalezy jak dla kogo tragedii nie ma Smile zalozmy ze bedzie ci palil 10l/100km (optymistyczna wersja.. wkoncu 5 garow trzeba czyms nakarmic). to masz 50pln za 100km. jtd zjada 6l a tez ekominczie nie jezdze to wychodzi 35 pln. liczac miesieczny przebieg 1,5k to jest 750 a na dieselu 520. to masz 200 pln na miesiac. rocznie 2400. malo? w ciagu 2 lat zwroci ci sie to co dlozysz do jtd... albo nawet szybciej.

mowie ci ten jtd tez slaby nie jest :]

a i powiedz mi jak czesto bedziesz uzywal tego 7,5 do 100? tak wiem przyjemniej sie jezdzi gdy sie ma wiecej pod noga ale jak dla mnie trzeba miec jakis kompromis pomiedzy kosztami uzywania auta a iloscia KM


Ostatnio zmieniony przez japan dnia Czw 19 Cze 2008, 17:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 17:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


weź pod uwagę to ze ludzie piszący w necie czesto pisza bzdury lub swoje pobozne życzenia.

np text typu: mi pali 9 litrów w mieście (czytaj: raz udało się jak jechałem na działkę i wracałem nie było korka pozatym jechałem z babcia która nie lubi wiecej niż 80-90km/h a wlałem v-power)

i dowiadujemy się że autko pali 9 tymczasem jak sprawdzimy okazuje się że pali 11 w mieście a jak mamy ciężką nogę i zimę to więcej.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2008, 19:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Bravo GT 1.8 czy TD 1.9 ??


2.0HGT
miasto ok. 13 litrów - trasa (do 120km h/) około 9 litrów... Smile to 9 litrow bez katowania: )[/b]
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System