Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Sob 28 Cze 2008, 21:51
Temat postu:

Odpowietrzanie hamulców


Rolling Eyes tak na chlopski rozum;
pomocnik naciska kilkanascie razy pedal h_ca i trzyma dociskajac do podlogi,
popuszczasz odpowietrznik ubywa powietrze z plynem nstp. dokrecasz odpowietrznik
pomocnik naciska na pedal i pompuje ,po kilkunastu razach dociska do podlogi pedal h_ca ,
odkrecasz odpowietrznik ubywa powietrze z plynem, dokrecasz odpowietrznik,
pomocnik pompuje tak dlugo az pedal zacznie rosnac i z ukladu przestanie ubywac powietrze z plynem/czynnosci powtarzamy do skutku/az pedal bedzie twardy po pierwszym nacisnieciu na hamulec,
zwracamy uwage na stan plynu w zbiorniczku.
Na odpowietrznik mozna zalozyc rurke wlozona do butelki z czesciowo wypelniona plynem ,szkoda plynu , ponownego zapowietrzenia oraz zatruwania srodowiska. Very Happy
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.


Ostatnio zmieniony przez TAIF dnia Nie 04 Paź 2009, 10:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2008, 08:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Dokładnie tak. dodam tylko, że pomocnik nie może pod żadnym pozorem popuścić pedał jak odpowietrznik jest otwarty, bo zaciągnie powietrze. I być może trzeba będzie oblecieć wszystkie koła kilka razy dookoła autka, aż do skutku.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Cze 2008, 12:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Dzieki Panowie za rady...jutro sie za to wezme i na spokojnie odpowietrze jeszcze raz, ewentulanie kilka razy Smile Faktycznie moglo tak byc ze moze przez przypadek sie nie zgralismy i cos sie jeszcze bardziej zapowietrzylo. Jutro pokombinuje Smile
Powrót do góry
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Lip 2008, 21:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Witam.
Bylem z autem u mechanika bo nie moglem odpowietrzyc ukladu hamulcowego w "normlanych warunkach" metoda pompowania itd...odpowietrzyli maszyną i zalali swiezym plynem jest minimalna poprawa, ale i tak hamulce sa strasznie slabe i pedal dalej wpada... nie mam pojecia co to moze byc...zauwazylem ze hamuje przede wszystkim kolo lewe przednie i prawe tylne...co to moze byc?
Powrót do góry
928GTS

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: CC Sporting '95
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 07:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Hmmm... Przypomina mi to przypadłość z mojej SKODY - "poci" się pompka paliwa? Być może jest walnięta (nie działa jak powinien tłoczek w środku). Ewentualnie któryś z przewodów może być nieszczelny i zasysać powietrze (stań na suchej i równej powierzchni - podeptaj z 5 minut hamulcem przy odpalonym silniku - na serwie; obserwuj czy nic nie kapie i czy nie ubywa płynu ze zbiorniczka). No i ostatnia możliwość - uszkodzenie samych cylinderków/zacisków - ale w to wątpię)...
_________________
Tysiące fotoradarów - coby mierzyć szybkość wpadania w dziury?

Tylko Bareja rozumiałby sens istnienia tego kraju Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 07:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jsand

Auto Maniak



Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 778
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: cc 900 SPI, peugeot 406 2.0 16V
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 10:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


928GTS chyba pompa hamulcowa, a nie paliwa Wink , ale poza tym to chyba masz rację.

biker_cc Jeśli układ nigdzie się nie poci i płynu nie ubywa i hamuje na krzyż to zaczyna to wyglądać na uszkodzenie jednej sekcji pompy ( przepuszcza na tłoczku i nie daje ciśnienia ). W cc jedna sekcja zasila lewy przód i prawy tył, a druga prawy przód i lewy tył. No chyba, że jedna sekcja się nie odpowietrzyła. Ale chyba możemy założyć, że odpowietrzyli dobrze. Ja nie bawiłbym się w naprawę pompy - wymiana na nową - nie na używkę. Chodzi o wżery w cylindrach pompy. W starszych pompach zawsze są i nowe gumki nie zawsze mogą się dopasować trzeba szlifować, a i tak nie zawsze wyjdzie. Wg mnie nieopłacalne - lepsza nowa w końcu to hamulce.
A co by jeszcze koledzy podpowiedzieli?
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
928GTS

Debiutant



Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Silesia
Posiadane auto: CC Sporting '95
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 13:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Tyż prowda Razz Myślami przy paliwowej byłem - ostatnio mnie zwarcie instalacji unieruchomiło (co za kretyn konstruktor poprowadził przewody niczym nie chronione pod nogami??? Evil or Very Mad ).
_________________
Tysiące fotoradarów - coby mierzyć szybkość wpadania w dziury?

Tylko Bareja rozumiałby sens istnienia tego kraju Razz
Powrót do góry
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 15:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


tez tak myslalem ze to pompa siadla...ale dziwne ze akurat jak wymienilem rozpieraki Sad...no ale jak to mowia- nieszczescia chodza parami....dzis wykrece ta pompe stara i zaloze nowa...zobaczymy co sie bedzie dzialo...
Powrót do góry
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Dzis wymienilem pompe hamulcowa, dalej jest to samo, zalozylem nowke sztuke, uklad odpowietrzany kilkakrotnie, pomyslalem ze moze sprzedali mi wadliwa, udalo mi sie zorganizowac inna pompe, uzywana- od znajomego, ktory mowil ze mimo tego ze autko jakis czas stoi, to pompa sprawna...odpowietrzylem uklad i dalej to samo...pedal wpada w podloge i sila hamowania jest starsznie slaba. Bylem tez u 2 mechanikow, odpowietrzali maszyna, i nic! Dalej to samo. Czy ma ktos jeszcze jakis pomysl?Mi to wyglada na jakas [cenzura]łę...wyglada na to jakby uklad ciagle gdzies zasysał powietrze i sie zapowietrzal, ale nigdzie nie widac wycieku plynu, na zadnym z odpowietrznikow ani na zadnym przewodzie...Dodam jeszcze tylko ze wszystko zaczelo sie jak wymienialem rozpieraki i pozadanie scisnalem cylinederek. Po tym zabiegu hamulce byly stosunkowo dobre, jednak przy dluższym hamowaniu pedal wpadal nizej niz bylo to dotychczas (ale nie w podloge jak teraz), odpowietrzylem wiec uklad i po tym odpowietrzeniu do tej pory pedal wpada w podloge mimo wielu prob...co to moze byc? Sad Ps: moze wymienie ten cylinderek, ktory tak scisnalem, bo moze cos sie tam uszkodzilo (nie widac zadnego wycieku na zewnatrz) .... pomozcie Panowie bo ja juz załamuje rece...
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 02 Lip 2008, 23:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


biker_cc napisał:
Dzis wymienilem pompe hamulcowa, dalej jest to samo, zalozylem nowke sztuke, uklad odpowietrzany kilkakrotnie, pomyslalem ze moze sprzedali mi wadliwa, udalo mi sie zorganizowac inna pompe, uzywana- od znajomego, ktory mowil ze mimo tego ze autko jakis czas stoi, to pompa sprawna...odpowietrzylem uklad i dalej to samo...pedal wpada w podloge i sila hamowania jest starsznie slaba. Bylem tez u 2 mechanikow, odpowietrzali maszyna, i nic! Dalej to samo. Czy ma ktos jeszcze jakis pomysl?Mi to wyglada na jakas [cenzura]łę...wyglada na to jakby uklad ciagle gdzies zasysał powietrze i sie zapowietrzal, ale nigdzie nie widac wycieku plynu, na zadnym z odpowietrznikow ani na zadnym przewodzie...Dodam jeszcze tylko ze wszystko zaczelo sie jak wymienialem rozpieraki i pozadanie scisnalem cylinederek. Po tym zabiegu hamulce byly stosunkowo dobre, jednak przy dluższym hamowaniu pedal wpadal nizej niz bylo to dotychczas (ale nie w podloge jak teraz), TAKIE POWOLNE ZAPADANIE SIĘ ŚWIADCZYŁO BY O POMPIE ALE TY JĄ ZMIENIAŁEŚ. MÓGŁBY BYĆ WYCIEK ALE TEŻ SPRAWDZIŁEŚ. odpowietrzylem wiec uklad i po tym odpowietrzeniu do tej pory pedal wpada w podloge mimo wielu prob...co to moze byc? Sad Ps: moze wymienie ten cylinderek, ktory tak scisnalem, bo moze cos sie tam uszkodzilo (nie widac zadnego wycieku na zewnatrz) .... pomozcie Panowie bo ja juz załamuje rece...


proponuę wymień oba cylinderki [koszt naprawdę niewielki]
i skontroluj działanie samoregulacji na szczękach, miałem kiedyś taki przypadek w malcu [prawie nowe] szczęki a w nich padnięte samoregulatory.
objawiało się to dużym skokiem pedału. szczęki musiały się mocno przybliżyć do bębna gdyż po każdorazowym puszczenu pedału zostawały zciągnięciu przez sprężyny zbyt daleko od bębna.

możesz mieć coś podobnego, sprawdź czy samoregulacje trzymają.

Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 00:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Dzieki Mikki- jutro wymienie cylinerki; powiedz mi jeszcze, jak mam sprawdzic te samoregulatory na szczekach?
Powrót do góry
mikki68

Auto Maniak



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 956
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: VW polo 1.4 MPI
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 00:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


nie powinny się dać lekko przesuwać
chodzi o to aby przy ściąganiu bębna szczęki były blisko niego, a przed zakładaniem bębna powinieneś je zcisnąć do środka [z oporem] nie powinny tego robić same [z pomocą sprężyn]
a przy okazji zdjęcia bębnów sprawdź czy nie mają wytartego rantu [garba] można wtedy je przetoczyć [10zł szt.] oczywiście jak jeszcze można.
Very Happy
_________________
POLO 1.0 OSZCZĘDNY, NIE SZYBKI Smile już nie
POLO 1.4 KOMPROMIS POMIĘDZY Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 00:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Dzieki Mikki, jakby ktos mial jeszcze jakies pomysly to rowniez prosze o pomoc...jutro kolejny dzien walki z ukladem hamulcowym Smile
Powrót do góry
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 20:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Ja bym jeszcze wymienił te nowe cylinderki.
Może się gdzieś powietrze dostawać i nie jest powiedziane,że będzie tamtędy płyn wyciekał.
Powrót do góry
biker_cc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 202
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie EBE
Posiadane auto: Opel Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 22:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Hamulce CC


Problem wydaje sie byc rozwiazany, tzn wiem juz co sie jest grane...z prawej strony z przody wygial sie klocek (w miejscu osadzenia na zacisku), nie wiem jakim cudem, ale wygial sie tak ze okladzina pekla(pękła ale jest ciagle przylepiona do "obudowy") troche podprostowalem i zalozylem tylko na chwile to auto hamuje elegancko...oczywiscie nie bede tak jezdzil, wymienie jutro klocki...i w zwiazku z tym mam 2 pytanka; czy musze wymienic klocki a calej osi, tzn i prawa (uszkodzony) i lewa?wydaje mi sie ze niestety chyba bede musial wymienic klocki po obu stronach Sad Druga sprawa: czy moge przesmarowac plynem hamulcowym tlok zacisku, ktory pcha klocki? Po wcisnieciu pedalu (przy zdjetych klockach) jak sie wysunąl to widac bylo ze jest suchy jak pieprz...ciezko bylo go wlozyc tam spowrotem...czy moge posmarowac go plynem hamulcowym? pozdrawiam i dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc... Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System