Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubert535

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gidle
Posiadane auto: Fiat Panda, Opel Astra H, Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/5
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 20:29
Temat postu:

Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Witam, nazywam się Hubert. Cinquecento 700 posiadam od maja tego roku. Niestety w idealnym stanie wizualnym to on nie jest no i tu mam kilka pytań.
1. Co zrobić z głębokimi rysami i odpryskami po kamieniach itp. Kolor mojego jest oznaczony symbolem 305, podkład jest biały, i bardzo to wszystko widać. Jak można poradzić sobie z nimi tanio, a dobrze?
2. Jak dobrać lakier? Czy według numeru z tabliczki znamionowej, czy może "na oko" czy komputerowo, nie wiem, nie znam się na tym.
3. Jak zlikwidować początkowe ogniska rdzy. Koło klamki i zamka bagażnika zaczęły pojawiać się tzw "bańki". Co z nimi zrobić, aby się nie rozprzestrzeniały?
To narazie tyle. Jeśli coś się powtarza i było, to proszę nie krzyczeć, tylko delikatnie powiedzieć Smile Przeglądałem całe forum i mogłem coś przeoczyć, jestem tylko człowiekiem, więc proszę o wyrozumiałość Smile Pozdrawiam Smile
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
labeo10

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 390
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Golf mkII 1.8RP
Piwa: 13/22
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 20:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Jak masz możliwość to zrób zdjęcie tych rys to się zerknie i zobaczymy o co chodzi. Tanio to ciężko i jeszcze do tego aby nie było za bardzo widać to już graniczy z cudem.

Jak dobierze z tabliczki to pewnie będzie i tak widać różnice (stary już od słońca wyblakł a i może był lakierowany to inny odcień trochę będzie)
Drugi sposób to mieszalni bierzesz klapkę i wg. niej dobierają.
Tak na marginesie nie ważne jakbyś zrobił to i tak nie dobierzesz idealnie tego samego odcienia.

Co do rdzy papier ścierny bądź szczotka na wiertarce i jazda szlifujemy. Na pozostałą rdze polecam Brunox(instrukcja nakładania na opakowaniu). Jakiś cm obok tego z rdza też szlifujemy. Na początek to tyle i teraz to już jest wiele szkół. Niektórzy od razu szpachla i podkład-->lakier. Można kupić cynk w spray-u i tym prysnąć pod szpachle. Bądź jakiś inny specyfik antykorozyjny. I na to szpachla. Potem szlifujesz szpachlę tak długo aż Ci efekt będzie odpowiadał. No i na koniec podkład. No i lakierem. Jeśli nie masz dziur tam gdzie jest rdza to szpachla wykończeniowa wystarczy jednak jak są dziury to najpierw szpachlą z włóknami. Szlifujemy i wykończeniowa szpachla.

Jeśli Ci nie zależy na super wyglądzie tam gdzie jest rdza to zamiast tej szpachlówki możesz pomalować np. minią i na to np. pędzelkiem farbą pod kolor.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Max190

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin
Posiadane auto: Fiat CC700
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Paź 2012, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Ja użyłbym zamiast Brunoxa podkładu reaktywnego potem podkład akrylowy następnie szpachla,znowu podkład akrylowy i lakier właściwy.Jeśli najpierw powierzchnia będzie dobrze oczyszczona z rdzy to spokój na kilka lat.
Powrót do góry
Hubert535

Czytelnik



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gidle
Posiadane auto: Fiat Panda, Opel Astra H, Fiat Cinquecento 700
Piwa: 0/5
Wysłany: Czw 11 Paź 2012, 14:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Jak radzić sobie z odpryskami, głębokimi rysami itp?


Witam ponownie, dziękuję za porady Smile
Co do fotek, to niestety fot. rys i innych nie mam, ale mam foto całego autka, na których widać w jakiej kondycji jest lakier.
Tutaj kilka fotek mojej 7setki:
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8806572e00bcd3fb.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89f0444c43248ad9.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1c06017ab0139ee.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/532d158af86bc1c8.html[/img]
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5e92be24b7c743e.html[/img]

Edit. Nie wiem czemu nie pokazuje mi linków w postaci miniatur. Coś nie tak zrobiłem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Nadwozie.


FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System