Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 97r 2,5D furgon



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oponyavon

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 13:32
Temat postu:

Fiat Ducato 97r 2,5D furgon


Witam użytkowników forum, mam pytanie do was użytkowników Ducato.
Mój Ducato z 97r motor 2,5D przebieg 460tys. km jest samochodem w wersji furgon standardowej wysokości budy, jeżdżę nim od 2 lat i zawsze spala mi 9,5 do 10 litrów ON/100km w cyklu mieszanym. Wożę towary po sklepach często gasząc i zapalając samochód średnio ok 20razy dziennie muszę zgasić i zapalić motor. Jeżdżę z prędkością do 90km/h.Co jakiś czas jadę po towar na trasie Zamość-Radom jadąc ze stałą prędkością ok. 90km/h w jedną stronę na pusto z powrotem z ładunkiem spala mi ok. 8,8L/100km. Czy możecie państwo podzielić się ze mną waszymi spostrzeżeniami odnośnie spalania tego motoru, jest to dużo czy mało? Dodam że próbowałem już jechać także spokojnie a spalanie i tak wychodzi nie mniej jak 9L/100km
Powrót do góry
Mr.Yapa

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.8 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lis 2012, 15:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 97r 2,5D furgon


Myślę,że spalanie masz ok,m to znaczy normalne. W tym silniku poniżej 8,5 l/100km nie zejdziesz.Choć gdzieś na necie widziałem raporty spalania, które mówiły o minimalnym spalaniu w granicach 8,2 litra. Przez wiele lat jazdy "dostawczakami", a były to głównie ducata, twierdzę,że normą jest spalanie między 9-11 litrów. Oczywiście w każdym przypadku sprawa jest indywidualna, dlatego musisz wziąć poprawkę na zaokrąglenie tych wartości. Żaden dostawczak (furgon) nie spali Ci 6-7 litrów.Nawet te z silnikiem 1.9 TD spalały minimalnie niecałe 8 litrów....no chyba,że z wiatrem Razz . Ja na przykład od kilku lat jeżdżę ducatem 2.8jtd i obecnie spalanie dochodzi mi do 12 litrów. I podobnie jak Ty odpalam go 20 - 30 razy dziennie. Na szczęście w grudniu odbieram nowego ducata 2,3 150km multijet. Także w przyszłym roku dokładniej napiszę jak ten silnik się sprawuje. Podsumowując ...myślę,że nie masz powodu do zmartwienia, spalanie jest w normie. Ewentualnie po jakimś czasie będziesz musiał naprawiać rozrusznik( ja swój naprawiałem już kilka razy) koszt około 200 zł netto.Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System