Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 97r 2,5D furgon



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oponyavon

Czytelnik



Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2012, 13:32
Temat postu:

Fiat Ducato 97r 2,5D furgon


Witam użytkowników forum, mam pytanie do was użytkowników Ducato.
Mój Ducato z 97r motor 2,5D przebieg 460tys. km jest samochodem w wersji furgon standardowej wysokości budy, jeżdżę nim od 2 lat i zawsze spala mi 9,5 do 10 litrów ON/100km w cyklu mieszanym. Wożę towary po sklepach często gasząc i zapalając samochód średnio ok 20razy dziennie muszę zgasić i zapalić motor. Jeżdżę z prędkością do 90km/h.Co jakiś czas jadę po towar na trasie Zamość-Radom jadąc ze stałą prędkością ok. 90km/h w jedną stronę na pusto z powrotem z ładunkiem spala mi ok. 8,8L/100km. Czy możecie państwo podzielić się ze mną waszymi spostrzeżeniami odnośnie spalania tego motoru, jest to dużo czy mało? Dodam że próbowałem już jechać także spokojnie a spalanie i tak wychodzi nie mniej jak 9L/100km
Powrót do góry
Mr.Yapa

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.8 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lis 2012, 15:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Fiat Ducato 97r 2,5D furgon


Myślę,że spalanie masz ok,m to znaczy normalne. W tym silniku poniżej 8,5 l/100km nie zejdziesz.Choć gdzieś na necie widziałem raporty spalania, które mówiły o minimalnym spalaniu w granicach 8,2 litra. Przez wiele lat jazdy "dostawczakami", a były to głównie ducata, twierdzę,że normą jest spalanie między 9-11 litrów. Oczywiście w każdym przypadku sprawa jest indywidualna, dlatego musisz wziąć poprawkę na zaokrąglenie tych wartości. Żaden dostawczak (furgon) nie spali Ci 6-7 litrów.Nawet te z silnikiem 1.9 TD spalały minimalnie niecałe 8 litrów....no chyba,że z wiatrem Razz . Ja na przykład od kilku lat jeżdżę ducatem 2.8jtd i obecnie spalanie dochodzi mi do 12 litrów. I podobnie jak Ty odpalam go 20 - 30 razy dziennie. Na szczęście w grudniu odbieram nowego ducata 2,3 150km multijet. Także w przyszłym roku dokładniej napiszę jak ten silnik się sprawuje. Podsumowując ...myślę,że nie masz powodu do zmartwienia, spalanie jest w normie. Ewentualnie po jakimś czasie będziesz musiał naprawiać rozrusznik( ja swój naprawiałem już kilka razy) koszt około 200 zł netto.Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System