Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) Zawieszenia pneumatyczne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 15:20
Temat postu:

Zawieszenia pneumatyczne


Pytanko do właścicieli Scudo z tylnym zawieszeniem pneumatycznym - czy u Was jak auto stoi 1-2 dni to tył "siada" ?? Dodam że po otworzeniu auta sam się dopompowuje ale czy takie "siadanie" przy dłuższym postoju to normalne czy jest jakaś usterka w układzie? W instrukcji nie jest to opisane. Pozdrawiam
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Corsa88

Dyskutant



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: fiat scudo -bus 2.0 2007r Hundai i40
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 21:53
Temat postu:

tabliczka znamionowa


Witaj obiecałem sprawdzic tabliczke wiec luknołem do swojego mam na prawym słubku naklejke z podanymi kilogramami nie wiem czy o to chodzi ale innej nie mam.
naklaejka z napisem
FIAT AUTO
NR. VIN.................
2805 kg
4780 kg
1- 1400 kg
2- 155okg

nic wiecej nie ma nawet nie wiem co to za oznaczenia kg
Natomiast co do zawieszenia pneumatycznego tez mam takie samo mam 2 poduszki plus amortyzatory działa podobvnie z dnia na dzien po otwarciu ale bocznych drzwi troszke pompuje samo ale nie zauwazam róznicy aby cos podnosiło moze niezauwazalne to jest poza tym w tylnej czesci k/ oswietlenia mam przełacznik do podnoszenia ale chyba nie działa bo po właczeniu nic sie nie dzieje byc moze dopiero w czasie jazdy jak cos kompresor dopompuje zawieszenie staje sie trwardsze.
pozdrawiam mysle ze moze tymi kg co pomogłem OBY
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:14
Temat postu:

;)


Bardzo Ci dziękuję za dane... ale z tym zawieszeniem to u mnie pompuje i widać jak się podnosi tył... muszę podjechać chyba do ASO ... może gdzieś puszcza na jakimś zaworze...
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 17:53
Temat postu:

no i...


mam uszkodzenie miecha w tylnym zawieszeniu pneumatycznym. Zadzwoniłem do Fiata i ... nie jest wesoło... ale słyszałem że można wymienić to zawieszenie na zwykłe sprężyny i amory... może ktoś robił już takie coś??
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Corsa88

Dyskutant



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: fiat scudo -bus 2.0 2007r Hundai i40
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 21:36
Temat postu:

tylne zawieszenie


wspominasz o uszkodzeniu tylnej poduszki i ze nie jest wesoło dlaczego? domyslam sie ze chodzi o kase i zapewne pytałes ile kosztuje przerubka na sprezyny bo to z poduszkami nie jest rewelacją zadna -pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 11:58
Temat postu:

re


Zadzwoniłem do ASO Fiata w Gorzowie i gość wytłumaczył mi że pneumat nie był produkowany i zakładany do żadnego konkretnego modelu i serii w Fabrykach Fiata. Fiat miał to w opcji i kupował różne zestawy od różnych producentów. Aby dojść to tego co i jak trzeba by było spisać producenta i model z obudowy i poszukać ale ceny takich zestawów bo jednego przecież nie wyślą zaczynają się ( podobno ...) od 1500 Euro... szczena mi opadła... Pogrzebałem na necie znalazłem gościa zza Poznania który rozbiera autka i ma części do Scudo. Powiedział że wszyscy jeżdżą na pneumacie aż się skończy i później przerabiają na zwykłe. Twiedzi że robił już takie coś w Scudo i bez większych problemów można to przerobić (za 350 PLN z wysyłką kupiłem od niego oryginalne amory i sprężyny z modelu towarowego z 2008roku) popytałem mojego mechanika no i zobaczymy jak się temat rozegra. Mam nadzieję że będzie OK

Wszystko lata jak ta lala części przyszły szybciutko ( mam coś z 2008 w swoim hie hie ) gość ma nick na allegro : miki2221 i jest naprawdę solidny i szybki ...wszystko wysyła za pobraniem i to nie drogo !!! Polecam bo ma dużo części od tego modelu.
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 16:16
Temat postu:

pneumat


Jeśli chodzi o zmianę pneumatu na zwykłe... podnośnik, odpiąć rurki od miechów (rurki są u góry miechów i należy tylko je mocno pociągnąć ). Po zejściu powietrza miechy najpierw wybijamy z dolnego mocowania następnie pomagając sobie śrubokrętem płaskim wypinamy go z górnego mocowania. Z obu stron wykręcamy amortyzator przy dolnym mocowaniu, delikatnie opuszczając całe tylne zawieszenie. Zakładamy sprężyny w te same miejsca co miechy ( końcówki sprężyn w zagłębienia dolnego mocowania) bez żadnych dodatkowych udziwnień. Pomagając sobie podnośnikiem stojakowym podnosimy zawieszenie z jednej i z drugiej strony mocując amortyzatory. ...i to cała bajka. Wszystko zajęło około 1 godz. 20 minut. Zostaje jeszcze kwestia palącej się kontrolki od zawieszenia pneumatycznego ale muszę poczytać czy wyłączając bezpiecznik od tego nie wyłączę czegoś jeszcze Wink) Pozdrawiam
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 13:41
Temat postu:

re


Sprzedam miechy .... sprzedane Wink
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...


Ostatnio zmieniony przez arecki761 dnia Wto 05 Lut 2013, 14:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Corsa88

Dyskutant



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: fiat scudo -bus 2.0 2007r Hundai i40
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 14:27
Temat postu:

pneumatyka


mam takiego samego cudo u mnie jest podobnie po otwarciu drzwi brzeczy i sie troszke podnosi a po dłuzszym postoju tez sie sam obniza to normalne . Ty tesz nie stał bys załadowany ciezarem przez 2 dni -prawda.
Powrót do góry
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 18:08
Temat postu:

re


Pytałem kolesi co mają C4 grand z pneumatami i kolesi co mają Ducato też z pneumatem. Samoistne obniżanie przy dłuższym postoju czy załadowany czy pusty powinno być minimalne... u mnie zaczęła siadać lewa strona i to tak że prawa stała w górze a z lewej się koło chowało... i tak jak pisałem wcześniej wymiana na sprężyny i problem z głowy. Jeśli opada lewa i prawa to wina nie koniecznie musi być po stronie miechów. Po drodze jest trochę metrów węży i kilka urządzonek które mogą "przepuszczać" Wink Pozdrówki
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sopelllo

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Fiat , scudo, LONG, 2.0, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Zawieszenia pneumatyczne


Też przerabiałem ten temat, z prawej strony poduszka spuszczała i po 5 minutach już powietrze zeszło i auto siadało na odboju. Kupiłem w internecie za 300 zł używkę, 20 minut i zmieniony Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System