Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) Zawieszenia pneumatyczne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 15:20
Temat postu:

Zawieszenia pneumatyczne


Pytanko do właścicieli Scudo z tylnym zawieszeniem pneumatycznym - czy u Was jak auto stoi 1-2 dni to tył "siada" ?? Dodam że po otworzeniu auta sam się dopompowuje ale czy takie "siadanie" przy dłuższym postoju to normalne czy jest jakaś usterka w układzie? W instrukcji nie jest to opisane. Pozdrawiam
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Corsa88

Dyskutant



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: fiat scudo -bus 2.0 2007r Hundai i40
Piwa: 1/6
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 21:53
Temat postu:

tabliczka znamionowa


Witaj obiecałem sprawdzic tabliczke wiec luknołem do swojego mam na prawym słubku naklejke z podanymi kilogramami nie wiem czy o to chodzi ale innej nie mam.
naklaejka z napisem
FIAT AUTO
NR. VIN.................
2805 kg
4780 kg
1- 1400 kg
2- 155okg

nic wiecej nie ma nawet nie wiem co to za oznaczenia kg
Natomiast co do zawieszenia pneumatycznego tez mam takie samo mam 2 poduszki plus amortyzatory działa podobvnie z dnia na dzien po otwarciu ale bocznych drzwi troszke pompuje samo ale nie zauwazam róznicy aby cos podnosiło moze niezauwazalne to jest poza tym w tylnej czesci k/ oswietlenia mam przełacznik do podnoszenia ale chyba nie działa bo po właczeniu nic sie nie dzieje byc moze dopiero w czasie jazdy jak cos kompresor dopompuje zawieszenie staje sie trwardsze.
pozdrawiam mysle ze moze tymi kg co pomogłem OBY
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 14:14
Temat postu:

;)


Bardzo Ci dziękuję za dane... ale z tym zawieszeniem to u mnie pompuje i widać jak się podnosi tył... muszę podjechać chyba do ASO ... może gdzieś puszcza na jakimś zaworze...
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 17:53
Temat postu:

no i...


mam uszkodzenie miecha w tylnym zawieszeniu pneumatycznym. Zadzwoniłem do Fiata i ... nie jest wesoło... ale słyszałem że można wymienić to zawieszenie na zwykłe sprężyny i amory... może ktoś robił już takie coś??
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Corsa88

Dyskutant



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: fiat scudo -bus 2.0 2007r Hundai i40
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 21:36
Temat postu:

tylne zawieszenie


wspominasz o uszkodzeniu tylnej poduszki i ze nie jest wesoło dlaczego? domyslam sie ze chodzi o kase i zapewne pytałes ile kosztuje przerubka na sprezyny bo to z poduszkami nie jest rewelacją zadna -pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Lis 2012, 21:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 29 Lis 2012, 11:58
Temat postu:

re


Zadzwoniłem do ASO Fiata w Gorzowie i gość wytłumaczył mi że pneumat nie był produkowany i zakładany do żadnego konkretnego modelu i serii w Fabrykach Fiata. Fiat miał to w opcji i kupował różne zestawy od różnych producentów. Aby dojść to tego co i jak trzeba by było spisać producenta i model z obudowy i poszukać ale ceny takich zestawów bo jednego przecież nie wyślą zaczynają się ( podobno ...) od 1500 Euro... szczena mi opadła... Pogrzebałem na necie znalazłem gościa zza Poznania który rozbiera autka i ma części do Scudo. Powiedział że wszyscy jeżdżą na pneumacie aż się skończy i później przerabiają na zwykłe. Twiedzi że robił już takie coś w Scudo i bez większych problemów można to przerobić (za 350 PLN z wysyłką kupiłem od niego oryginalne amory i sprężyny z modelu towarowego z 2008roku) popytałem mojego mechanika no i zobaczymy jak się temat rozegra. Mam nadzieję że będzie OK

Wszystko lata jak ta lala części przyszły szybciutko ( mam coś z 2008 w swoim hie hie ) gość ma nick na allegro : miki2221 i jest naprawdę solidny i szybki ...wszystko wysyła za pobraniem i to nie drogo !!! Polecam bo ma dużo części od tego modelu.
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 16:16
Temat postu:

pneumat


Jeśli chodzi o zmianę pneumatu na zwykłe... podnośnik, odpiąć rurki od miechów (rurki są u góry miechów i należy tylko je mocno pociągnąć ). Po zejściu powietrza miechy najpierw wybijamy z dolnego mocowania następnie pomagając sobie śrubokrętem płaskim wypinamy go z górnego mocowania. Z obu stron wykręcamy amortyzator przy dolnym mocowaniu, delikatnie opuszczając całe tylne zawieszenie. Zakładamy sprężyny w te same miejsca co miechy ( końcówki sprężyn w zagłębienia dolnego mocowania) bez żadnych dodatkowych udziwnień. Pomagając sobie podnośnikiem stojakowym podnosimy zawieszenie z jednej i z drugiej strony mocując amortyzatory. ...i to cała bajka. Wszystko zajęło około 1 godz. 20 minut. Zostaje jeszcze kwestia palącej się kontrolki od zawieszenia pneumatycznego ale muszę poczytać czy wyłączając bezpiecznik od tego nie wyłączę czegoś jeszcze Wink) Pozdrawiam
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 13:41
Temat postu:

re


Sprzedam miechy .... sprzedane Wink
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...


Ostatnio zmieniony przez arecki761 dnia Wto 05 Lut 2013, 14:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Corsa88

Dyskutant



Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: fiat scudo -bus 2.0 2007r Hundai i40
Piwa: 1/6
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 14:27
Temat postu:

pneumatyka


mam takiego samego cudo u mnie jest podobnie po otwarciu drzwi brzeczy i sie troszke podnosi a po dłuzszym postoju tez sie sam obniza to normalne . Ty tesz nie stał bys załadowany ciezarem przez 2 dni -prawda.
Powrót do góry
arecki761

Debiutant



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skwierzyna /lubuskie
Posiadane auto: Fiat Scudo 2.0 MJ 140 Panorama // Fiat Ducato Maxi '98 2.8 D// Fiat Ducato Maxi 2004 2.3 D
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 16 Sty 2013, 18:08
Temat postu:

re


Pytałem kolesi co mają C4 grand z pneumatami i kolesi co mają Ducato też z pneumatem. Samoistne obniżanie przy dłuższym postoju czy załadowany czy pusty powinno być minimalne... u mnie zaczęła siadać lewa strona i to tak że prawa stała w górze a z lewej się koło chowało... i tak jak pisałem wcześniej wymiana na sprężyny i problem z głowy. Jeśli opada lewa i prawa to wina nie koniecznie musi być po stronie miechów. Po drodze jest trochę metrów węży i kilka urządzonek które mogą "przepuszczać" Wink Pozdrówki
_________________
Jak pomyślę o błędach jakie popełniłem w swoim życiu to mam czasami ochotę sobie... przypier***ć...
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
sopelllo

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: Fiat , scudo, LONG, 2.0, 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lut 2015, 23:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Zawieszenia pneumatyczne


Też przerabiałem ten temat, z prawej strony poduszka spuszczała i po 5 minutach już powietrze zeszło i auto siadało na odboju. Kupiłem w internecie za 300 zł używkę, 20 minut i zmieniony Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System