Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Problem z termostatem i jego wskaźnikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniawenus

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Fiat Marea
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 11:53
Temat postu:

Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


Witam, jestem tutaj nowa, poczytalam juz forum fiata nieco i niestety nie nzalazlam odpowiedzi na moje pytanie odnoscnie Maryski Smile. Przepraszam z gory jesli bede pisala swoimi slowami, gdyz nie jestem specjalistka od specjalistycznych slow w dziale mechanika Razz
W zeszlym roku jakos na przelomie jesien/zima, podczas jazdy w miescie zauwazylam, iz wskaznik od temperatury silnika jest pod czerwona kreska (takie H ). Przestraszylam sie i zatrzymalam samochod. Temperatura opadla. Dojechalam do domu i odstawilam samochod. Na drugi dzien to samo - po okolo minucie jazdy wskaznik idzie powoli do samej gory, pocz ym po paru sekundach na maximum powoli opada prawie na sam dol i tak w kolko. Po oddaniu w zeszlym roku auta do mechanika, okazalo sie ze przeody byly zapowietrzone czy cos w ten desen i problem zniknal. Po roku znow ta sama sytuacja. Po porannym odpaleniu silnika, po okolo 2-3 minutach jazdy wskaznik wedruje dosc szybko pod literke H, a pozniej z taka sama predkoscia opada - nie ma to zwiazku z tym czy akurat dodaje gazy, czystoje na swiatlach. Po opadnieciu na dol, oscyluje osc dlugo na dobrej temperaturze i ponownie to samo.
Moje pytanie brzmi: Czy jest to wina popsutego teramostatu i powinnam go wymienic? Czy jezdzac takim autem moje sobie jakos konkretnie zaszkodzic, czy lepiej aby oddac go do mechnika w trybie pilnym?

Pisze na forum, gdyz mechanik moj ponownie juz odpowietrzal w tym roku przeowdy od termostatu, a problem jak byl tak zostal i nie ufam mu za bardzo a znalezc dobrego mechanika w tych czasach to nielada wyzwanie.

Bede wdzieczna z jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam!

Moj samochod to Fiat Marea 1.6 beznzyna 97 rocznik Smile

Acha jak juz dodaje post to chcialabym tez sie zapytac czy konserwacja podwozia w tym aucie jest koniecnzoscia? Mechanik mnie ponadla a koszt to 350 zl... jak dla mnie dosc spory jak na jednorazowy wydatek.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 17:54
Temat postu:

Re: Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


Ciekawym jest fakt zapowietrzania się układu chłodzenia. Proponowałbym wykonanie testu na obecność spalin w układzie chłodzenia. Po wykonaniu tego testu wyeliminować będzie można usterkę UPG i podjąć decyzję o wymianie termostatu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 18:00
Temat postu:

Re: Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


aniawenus napisał:
Moje pytanie brzmi: Czy jest to wina popsutego teramostatu i powinnam go wymienic? Czy jezdzac takim autem moje sobie jakos konkretnie zaszkodzic, czy lepiej aby oddac go do mechnika w trybie pilnym?


Cześć. Nie można wykluczyć popsutego termostatu, choć objawy nie bardzo pasują do jego awarii. Termostat można jednak wymontować i sprawdzić działanie w garnku z gorącą wodą i termometrem laboratoryjnym. Można też kupić nowy, wymienić i mieć pewność, że termostat ok. W autach nie zawsze da się lub chce się wszystko sprawdzić na 100%. Bywa, że wymienia się części na nowe, choć z czasem okazuje się, że nie było takiej potrzeby. Jednak twoje objawy bardziej pasowałyby mi do braku płynu w układzie lub jego zapowietrzenia. Warto sprawdzić, czy nie ma wycieków, czy nie ubywa płynu w zbiorniku wyrównawczym, no i warto sprawdzić, czy nie poszła uszczelka pod głowicą, co powoduje ubytki, "gotowanie" się cieczy chłodzącej, spaliny w układzie chłodzenia, jak napisał piohol. Jeżdżąc takim autem, możesz bardzo zaszkodzić, zniszczyć silnik nawet. Trzeba znajeźć przyczynę i naprawić w trybie pilnym
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink


Ostatnio zmieniony przez fyno dnia Nie 25 Lis 2012, 18:10, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 18:09
Temat postu:

Re: Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


aniawenus napisał:
Acha jak juz dodaje post to chcialabym tez sie zapytac czy konserwacja podwozia w tym aucie jest koniecnzoscia? Mechanik mnie ponadla a koszt to 350 zl... jak dla mnie dosc spory jak na jednorazowy wydatek.


Ciężko odpowiedzieć na twoje pytanie nie widząc auta. Fiat daje bodaj 8 lat gwarancji na blachy. Jeśli ten okres minął a mechanik widzi, że pod spodem jest rdza, no to dobrze ci radzi. Wszystko zależy od stanu podwozia i sposobu eksploatacji auta. Zresztą konserwacji nigdy nie zaszkodzi zrobić, nawet w aucie na gwarancji. Jak chcesz mieć pewność, poproś obeznanego kolegę, aby zajrzał pod spód na kanale lub podnośniku i powiedział ci, jak tam jest, wtedy łatwiej podejmiesz decyzję
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia


FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System