Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) Problem z termostatem i jego wskaźnikiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniawenus

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Fiat Marea
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 11:53
Temat postu:

Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


Witam, jestem tutaj nowa, poczytalam juz forum fiata nieco i niestety nie nzalazlam odpowiedzi na moje pytanie odnoscnie Maryski Smile. Przepraszam z gory jesli bede pisala swoimi slowami, gdyz nie jestem specjalistka od specjalistycznych slow w dziale mechanika Razz
W zeszlym roku jakos na przelomie jesien/zima, podczas jazdy w miescie zauwazylam, iz wskaznik od temperatury silnika jest pod czerwona kreska (takie H ). Przestraszylam sie i zatrzymalam samochod. Temperatura opadla. Dojechalam do domu i odstawilam samochod. Na drugi dzien to samo - po okolo minucie jazdy wskaznik idzie powoli do samej gory, pocz ym po paru sekundach na maximum powoli opada prawie na sam dol i tak w kolko. Po oddaniu w zeszlym roku auta do mechanika, okazalo sie ze przeody byly zapowietrzone czy cos w ten desen i problem zniknal. Po roku znow ta sama sytuacja. Po porannym odpaleniu silnika, po okolo 2-3 minutach jazdy wskaznik wedruje dosc szybko pod literke H, a pozniej z taka sama predkoscia opada - nie ma to zwiazku z tym czy akurat dodaje gazy, czystoje na swiatlach. Po opadnieciu na dol, oscyluje osc dlugo na dobrej temperaturze i ponownie to samo.
Moje pytanie brzmi: Czy jest to wina popsutego teramostatu i powinnam go wymienic? Czy jezdzac takim autem moje sobie jakos konkretnie zaszkodzic, czy lepiej aby oddac go do mechnika w trybie pilnym?

Pisze na forum, gdyz mechanik moj ponownie juz odpowietrzal w tym roku przeowdy od termostatu, a problem jak byl tak zostal i nie ufam mu za bardzo a znalezc dobrego mechanika w tych czasach to nielada wyzwanie.

Bede wdzieczna z jakiekolwiek porady.
Pozdrawiam!

Moj samochod to Fiat Marea 1.6 beznzyna 97 rocznik Smile

Acha jak juz dodaje post to chcialabym tez sie zapytac czy konserwacja podwozia w tym aucie jest koniecnzoscia? Mechanik mnie ponadla a koszt to 350 zl... jak dla mnie dosc spory jak na jednorazowy wydatek.
Powrót do góry
piohol

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 17:54
Temat postu:

Re: Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


Ciekawym jest fakt zapowietrzania się układu chłodzenia. Proponowałbym wykonanie testu na obecność spalin w układzie chłodzenia. Po wykonaniu tego testu wyeliminować będzie można usterkę UPG i podjąć decyzję o wymianie termostatu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 18:00
Temat postu:

Re: Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


aniawenus napisał:
Moje pytanie brzmi: Czy jest to wina popsutego teramostatu i powinnam go wymienic? Czy jezdzac takim autem moje sobie jakos konkretnie zaszkodzic, czy lepiej aby oddac go do mechnika w trybie pilnym?


Cześć. Nie można wykluczyć popsutego termostatu, choć objawy nie bardzo pasują do jego awarii. Termostat można jednak wymontować i sprawdzić działanie w garnku z gorącą wodą i termometrem laboratoryjnym. Można też kupić nowy, wymienić i mieć pewność, że termostat ok. W autach nie zawsze da się lub chce się wszystko sprawdzić na 100%. Bywa, że wymienia się części na nowe, choć z czasem okazuje się, że nie było takiej potrzeby. Jednak twoje objawy bardziej pasowałyby mi do braku płynu w układzie lub jego zapowietrzenia. Warto sprawdzić, czy nie ma wycieków, czy nie ubywa płynu w zbiorniku wyrównawczym, no i warto sprawdzić, czy nie poszła uszczelka pod głowicą, co powoduje ubytki, "gotowanie" się cieczy chłodzącej, spaliny w układzie chłodzenia, jak napisał piohol. Jeżdżąc takim autem, możesz bardzo zaszkodzić, zniszczyć silnik nawet. Trzeba znajeźć przyczynę i naprawić w trybie pilnym
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink


Ostatnio zmieniony przez fyno dnia Nie 25 Lis 2012, 18:10, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
fyno

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość / region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
Wysłany: Nie 25 Lis 2012, 18:09
Temat postu:

Re: Problem z termostatem i jego wskaźnikiem


aniawenus napisał:
Acha jak juz dodaje post to chcialabym tez sie zapytac czy konserwacja podwozia w tym aucie jest koniecnzoscia? Mechanik mnie ponadla a koszt to 350 zl... jak dla mnie dosc spory jak na jednorazowy wydatek.


Ciężko odpowiedzieć na twoje pytanie nie widząc auta. Fiat daje bodaj 8 lat gwarancji na blachy. Jeśli ten okres minął a mechanik widzi, że pod spodem jest rdza, no to dobrze ci radzi. Wszystko zależy od stanu podwozia i sposobu eksploatacji auta. Zresztą konserwacji nigdy nie zaszkodzi zrobić, nawet w aucie na gwarancji. Jak chcesz mieć pewność, poproś obeznanego kolegę, aby zajrzał pod spód na kanale lub podnośniku i powiedział ci, jak tam jest, wtedy łatwiej podejmiesz decyzję
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Układ chlodzenia


FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System