Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 13:36
Temat postu:

coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Witam mam problem z ogrzewaniem. Mechanicy załamują ręcę. Mam punto I 1.1 55KM 1998 r LPG. Problem zaczął sie od tego że ogrzewanie słabo grzało, leciało letnie powietrze i to tylko w wypadku kiedy były wyzsze obroty. Na biegu jałowym leciało zimne. Podejrzenie padło na nagrzewnicę. Została wymieniona, na początku było ok grzało przyzwoicie jednak im wyższy bieg wentylatora tym słabiej. Po paru tygodniach przestało grzać całkowicie. Jedynie jak wyłaczyłem wentylator odczekałem z dwie minuty i ponownie go włączyłem to przez kilka sekund leciało ciepłe powietrze. Kolejne podejrzenie padło na termostat i pompę wody, zostały wymienione na nowe razem z całym rozrzadem. No i dzisiaj byłem u mechanika i on mi mówi ze grzeje ale nadal im wyzszy bieg wiatraka tym słabiej. A i dodam że sprawdzali też uszczelke pod głowica i twierdzą że jest dobra.

Czy ktoś was szanownych forumowiczów miał podobny problem??
Wymieniam wymieniam czesci a efektów brak Sad
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 14:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Masz wskaźnik temperatury silnika? Jeśli się mocno waha w zimie to termostat , przy wymianie patrzyłeś mechanikowi na ręce?
poza tym:
1.Jakiś syf zatkał nagrzewnicę (nie krążył w płynie cud-preparat do uszczelniania układu chłodzenia???
2. Nie jest prawidłowo odpowietrzona (przegazuj na ponad 4 tys obrotów czy nie chlupocze coś w niej)
3. Źle podpięty wąż od parownika gazowego (np. do nagrzewnicy idzie powrót z parownika) - to juz by wskazywało na niesamowitego patałacha .
Powrót do góry
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 14:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Wskaźnik temperatury silnika jest aczkolwiek mechanik twierdził że nie działa poprawnie (pokazuje temperatute nizsza niż faktyczna).
Auto mam od pół roku, ja nie lałem żadnych uszczelniaczy do chłodnic, poprzednik kto to wie. Płyn chłodniczy był juz dwukrotnie wymieniany.
Co do gazu, to aktualnie jest odłaczony bo reduktor rzekomo cieknie w środku. Mechanikowi co wymieniał termostat nie patrzyłem na ręcę, ale opinie w necie mają bardzo pochlebne.
Powrót do góry
bezli†osny

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 128
Skąd jesteś (miejscowość / region): UE
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1, Peugeot 206
Piwa: 8/6
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 18:04
Temat postu:

Re: coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Rakon napisał:
grzeje ale nadal im wyzszy bieg wiatraka tym słabiej.

Czy ktoś was szanownych forumowiczów miał podobny problem??
Wymieniam wymieniam czesci a efektów brak Sad


Cześć wszystkim. Ja to mam w każdym aucie, ale nie uważam tego za problem. Wprost przeciwnie, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie uważasz, że im wyższy bieg wentylatora, większa wydajność, więcej powietrza to jest ono chłodniejsze? Przy stałej temperaturze nagrzewnicy wyższy bieg wentylatora zawsze będzie dawał chłodniejszy nawiew. A ty jak myślałeś? Że zawsze będzie taka sama temperatura nawiewu? No co ty. A w kilkubiegowej suszarce do włosów jak jest? Im wyższy bieg nadmuchu, tym chłodniejsze powietrze leci, nie tak? Wymieniłeś nagrzewnicę, zrobiłeś, co trzeba, więc miejmy nadzieję, że jest już wszystko ok. Jeśli nie, poszukamy dalej..
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 10:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Nie jeździsz na gazie czy masz całkowicie odłączony reduktor od rurek z płynem? Jeżeli reduktor cieknie to masz rozwiązanie, zawsze najpierw zapowietrzy się nagrzewnica. Na najwyższym biegu powietrze zawsze będzie zimniejsze , ale powinno grzać a w tym wątku , jak rozumiem, po pewnym czasie leci zimne.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 10:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 17:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


witajcie dzisiaj byłem u gazownika żeby wyeliminował wyciek z z parownika. Powymieniał końcowki. Sęk w tym że nie mógł odpowietzyć układu, poluźnił wąż w najwyższym punkcie obiegu ( w tym przypadku parownika) leciało cały czas powietrze wymieszane z wodą) w końcu sie poddał. Jak wracałem do domu to nawet auto na gaz sie nie chciało przełaczyc (zimny parownik).
Jeszcze po drodze wracajac podjechałem do mechanika żeby mi powiedział czy napewno sprawdzali uszczelkę. Twierdzi że tak jakims urządzeniem costammetrem. Juz nie wiem co mam poczac z tym autem
Powrót do góry
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


W końcu sam sie zabralem za odpowietrzanie. Jako że w moim puncie ktoś kiedys pozbył sie odpowietrznika nagrzewnicy wiec spróbowałem odpowietrzyć odkrecając wlew płynu chłodniczego i gazować na 4000 obrotów. Trysneło jak z gejzera załaczył się wiatrak. Poczekałem aż auto ostygnie dolałem płynu i o dziwo w aucie znów zaczeło grzać samochód przełączył sie na gaz reduktor goracy i prawie wszystko ok. Pisze prawie zrobiłem sobie jazde próbną i z kazdym kilometrem grzeje jakby słabiej. Ale żeby nie było niescisłosci na pierwszym biegu wentylatora grzeje jakbyśmy chuchali sobie na rece czyli niby ciepełko ale spocic sie przy tym nie spocisz, na drugim to jak taki wiosenny wiatr a na trzecim to wiosenna wichura.

Chyba bede musiał sie przyzwyczić do tego i co jakiś czas odpowietrzac układ.
Powrót do góry
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 23:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Jeszcze jedno moje pytanie. Czy może to byc korek zbiornika wyrównawczego?? Jeśli tak jest jakis łatwy sposób by to sprawdzić
?
Powrót do góry
mancin

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 13 Gru 2012, 12:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Usuń nieszczelność układu chłodzenia, bo przegrzejesz silnik
Powrót do góry
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 13 Gru 2012, 14:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Jakby to było takie proste...
Powrót do góry
Rakon

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Punto SX 1.1 55KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Gru 2012, 11:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) coraz gorsze ogrzewanie na kolejnych biegach wentylatora


Witam nadal nie rozwiązałem mojego problemu:(
Podsumowując
Dwóch mechaników sprawdzało uszczelkę pod głowicą. W układzie ciśnienie ok. Kompresja ok. Odłączenie reduktora nic nie pomogło.Wymieniona nagrzewnica termostat pompa wody. Układ raczej nie jest zapowietrzony bo po odkręceniu odpowietrznika na nagrzewnicy(który sie okazało że jednak jest)leci sama woda. Piszę raczej bo płyn w zbiorniku wyrównawczym sie pieni. Przewody dochodzące do nagrzewnicy jak i wychodzące z nagrzewnicy gorące. Nie ma bezpośredniego dojścia do nagrzewnicy aczkolwiek plastik w jej okolicach jest ciepły. Mechanik mówił że jak wymieniał nagrzewnice to zerknął na klapy nawiewu i wydawały mu sie ok.

Podsumowując na wolnych obrotach leci zimne powietrze,ale wyłączając nawiew na chwile potem po czym go włączając przez kilka sekund leci letnie powietrze potem znowu zimne. Na wysokich obrotach cały czas leci letnie powietrze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Układ chłodzenia


FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System