Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) Szarpanie.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gregor_79

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Lip 2008, 12:57
Temat postu:

Szarpanie.


Witam
Mam problem z moim fiacikiem 1,9d. A mianowicie ma on dziwną przypadłość szarpania na 4 i 5 biegu. Odbywa się to pomiędzy 1500 a 2000 obr/min. Wówczas zaczyna szarpać autem i wydaje odgłos jakby nie mógł zassać odpowiedniej ilości powietrza(przerywane zasysanie). Po wciśnięciu pedału gazu do samego końca szarpanie i odgłos zasysania stają się delikatniejsze. Po wyżej 2000 obr/min. wszystkie dolegliwości ustępują. Zaznaczam że auto nie jest mułowate, czy coś w tym stylu. Ma kopa na każdym biegu. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
639

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 19:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


ja tak mam:(
Powrót do góry
krzysiek82

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 3

Posiadane auto: Punto MK2 1.9JTD 00r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Sty 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Koledzy udało się rozwiązać problem?
_________________
krzysiek82
GG: 1299459
Powrót do góry
gadu-gadu
gray5

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 1

Posiadane auto: fiat punto II 1.9D 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Sty 2009, 10:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


witam
moim zdaniem moze to by wina przepływomierza , znajduje się on w rurze od filtra powietrza, przykręcony trzema śrubami, wpięta jest wtyczka i wężyk, by moze urwało się cięgno regulujący otwarcie przepustnicy( tak było u mnie )
koszt nowego to około 200 zł za nowe , ale nie z ASO ( tam chcili ok 360zł)
pozdrawiam
Powrót do góry
crim

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Punto 1.9 DS 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 21:15
Temat postu:

szarpanie


Hej ja mialem tak samo w swoim Fiacie i przeczytalem juz chyba wszystkie fora co zrobic nie mowiac o odwiedzeni paru warsztatow. kazdy mial swoja diagnoze i opinie to przeplywka to pompa wtryskowa a okazalo sie calkowicie cos innego. Potwierdzone w 2 przypadkach bo u kolegi tez to sie potwierdzilo. problem tkwil w sadzy. Rozkrecilem zawor EGR przeczyscilem go calego i rure ktora do neigo dochodzi. Nastepnie wykrecilem caly uklad wydechowy wraz z katalizatorem bo tak w fiacie jest zrobione ze od zlaczki elastycznej do koncowego tlumika wyjmuje sie caly. Nastepnie przedmuchalem caly wydech kompresorem no i to byla juz bajka. Na poczatku cisnienie powietrza nie chcialo sie przebic przez sadze a pozniej wylecialo pare kilo syfu. Po poskadaniu wszystkiego fiacik jest idealny zero szarpania moge jechac na 4 biegu 20 km/h i nawet silnikiem nie rzuci i nawet wydaje mi sie ze ma wiecej mocy. tak jak pisalem operacje przeprowadzilismy tez u kolegi w punto i wynik byl taki sam pozytywny. Dzien zabawy ale teraz sama przyjemnosc z jazdy.
_________________
crim
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 21:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Hedaniel0

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lipno
Posiadane auto: Fiat Punto
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 12:24
Temat postu:

szarpanie silnika


witam,jestem tu od niedawna też mam problem z fiatem punto 1.1 96 rok a mianowicie gdy samochód się zaczyna nagrzewać zaczynają skakać obroty od 1500 do 2500 i szarpie trzeba redukować biegi i pojawia się kontrolka od wtrysku.Wspomnę jeszcze,że jakiś czas temu przez przypadek odłączyła się klema od akumulatora ,odłączałem ją żeby zresetować komputer ale nie pomogło.Może macie jakieś pomysły co to może być?
Powrót do góry
Pawel123

Debiutant



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków/Małopolska
Posiadane auto: Fiat Punto 1.1T 100KM 94r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 13:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Skoro wyświetla się błąd to musisz wybrać się na "komputer" gdzie diagnosta odczyta błędy i zobaczy co jest nie tak falujące obroty może to być silniczek krokowy lub lipne paliwo (u mnie też często skaczą obroty jak jest zimny jak zacząłem tankować 98 to problem znikł ). U mnie szarpanie było spowodowane padającym czujnikiem położenia wału korbowego.
Sposób sprawdzenia:
Gdy auto zacznie szarpać, zgasić silnik, otworzyć maskę
Rozpiąć wtyczkę czujnika (ta na osłonie rozrządu po lewej stronie za silnikiem)
Między dwoma skrajnymi stykami ma być od 650 do 1450Ohm jeśli jest więcej będzie to wina czujnika wartość można zmierzyć miernikiem uniwersalnym. Ale najlepiej udaj się na z czytanie błędów
Powrót do góry
Snake22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Długie-Sanok/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.2 8v SPI - 98 r
Piwa: 33/1
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 12:55
Temat postu:

Re: szarpanie silnika


Hedaniel0 napisał:
witam,jestem tu od niedawna też mam problem z fiatem punto 1.1 96 rok a mianowicie gdy samochód się zaczyna nagrzewać zaczynają skakać obroty od 1500 do 2500 i szarpie trzeba redukować biegi i pojawia się kontrolka od wtrysku.Wspomnę jeszcze,że jakiś czas temu przez przypadek odłączyła się klema od akumulatora ,odłączałem ją żeby zresetować komputer ale nie pomogło.Może macie jakieś pomysły co to może być?



kolego może to być wina czujnika temperatury cieczy (podaje niewłasciwe dane do kompa i jest źle dobierana mieszanka ) - sprawdziłbym ten czujnik jakie ma wartosci na ciepłym i na zimnym silniku

http://img39.imageshack.us/i/czujnik.png/
_________________


Moj "czarny diabeł" Smile
Powrót do góry
kleszcz_1

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łańcut/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1.9D 2000r. 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Witam mam ten sam problem! Posiadam Fiata punto II 1.9D i przy prędkości bliskiej 70 na 4 biegu i przy 80 na 5 biegu szarpie. Przy zapalaniu czasem włącza się silnik na trybie awaryjnym i świeci się kontrolka awarii systemu wtryskowego. Planuje sprawdzić te wtryski, i zastanawiam się co zrobić jeżeli to nie to. (poza podanymi objawami nic więcej się nie dzieje, auto doskonale przyśpiesza i pali do 7 litrów oleju napędowego)
Powrót do góry
gadu-gadu
Stysia

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Volvo 1.9di 115
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 15:43
Temat postu:

tak mi sie wydaje


Wiam mam to samo ale mi to sie w pewnym momecie objawilo brakiem mocy i kopceniem na niebiesko tez sie zaswiecil kontrola wtryskow ale chyba znalazlem przyczyne. Okazalo sie ze pompa podawala nie odpowiednia ilosc paliwa poniewasz byly styki popaparane blotem itp. na jakiejs zwisajacej kostce kupilem preparat konntakt za (20zl 100ml) wyczyscilem styki wszedzzie gdzie sie dalo. a dzis rozebralem przeplywomierz i sie okazalo ze mam ciegno regulacji klapki urwane i komputer nie steruje dawka powietrza. Jeszcze mam zamiar wlac magiczny plyn STP do czyszczenia uklladu wtryskowego.
Powrót do góry
gadu-gadu
justom71

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): STALOWA WOLA
Posiadane auto: PUNTO II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Mnie w jednym z serwisów powiedziano ze Fiat to nie Mercedes i bedzie szarpać. Bardzo zdziwiła mnie ta odpowiedz.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kleszcz_1

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łańcut/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto II 1.9D 2000r. 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Kwi 2010, 21:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


Niestety ale to chyba u mnie jest pompa która dużo kosztuje i zastanawiam się na kupnem anglika w bogatej wersji i z silnikiem 1.9 JTD. Co o tym myślicie?? Nowa pompa wtryskowa do 1.9D ponoć 2 tys... to już wolę 3 tys. dać i mieć JTD...
Powrót do góry
gadu-gadu
Stysia

Debiutant



Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Volvo 1.9di 115
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 21 Kwi 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


To lepiej zregenerowac pompe... Ja wam proponuje wymiane wszystkich filtrow wyczyszczenie przeplywomierza sprawdzenie czy komp ma jakies bledy, a puzniej wtryskami pompami radiami zmywarkami itp.
Powrót do góry
gadu-gadu
crim

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Punto 1.9 DS 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 00:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) Szarpanie.


a ja wam mowie ze to nie pompa czyszczenie czyni cuda Smile katalizator i czujnik egr
_________________
crim
Powrót do góry
martiner123

Czytelnik



Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/ Sieradz
Posiadane auto: Punto II '00 1.9 SD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sty 2011, 15:21
Temat postu:

czkawka w 1.9 SD


Witam przyłącze się i ja do tematu.

Także mam objaw szarpania na 3,4, i 5 biegu.
Zaciekawił mnie wątek crima , zwłaszcza, ze nie kosztuje $ , tylko czas a to czasem mam w odróżnieniu do pierwszego Wink.

To pierwszy diesel w rodzinie dlatego dopiero teraz naprawdę się uczę tych samochodów, chociaż kiedyś uczyłem się w technikum mechanicznym.

Proszę o podpowiedź jak rozpoznać ten zawór EGR i jak się do niego dobrać.

Rozumię, że wyciągałeś cały wydech do przedmuchiwania po czym go rozparcelowałeś na odcinki. tzn już od kolektora wydechowego.

pzdr marcin
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatTipo

36 000

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System