Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek455

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 jtd '98
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Gru 2012, 16:16
Temat postu:

Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Witam
Dzisiaj rano odpaliłem samochód,ale coś ciężko "chodziła" mi dźwignia zmiany biegów. Użyłem więc nieco więcej siły żeby ją rozruszać i ... klops ! Coś puknęło i zaczęła pracować już luźno.. Za luźno.. W wyniku mojego użycia siły pękł taki plastikowy element przy drążku, a dokładnie u jego podstawy (zdjąłem mieszek osłaniający drążek,to tam pod spodem taki biały element plastikowy, przykręcony jest na chyba 3 śrubki 10tki, po prawej stronie z boku są dwie większe chyba 13tki(?)). Suma sumarum nie mam 1ki i 2ójki, pozostałe biegi są (3,4,5 i wsteczny). Co z tym zrobić? czy tą część da dię dokupić i wymienić :?: Pozdrawiam
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sob 22 Gru 2012, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Pod 9tka jest to co i puklo Very Happy http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD_COD=182&COUNTRY=023&GRP_COD=212&CAT_COD=1M&SBMK=F&DRIVE=D&MAKE=F&COMM_MODEL=BRA&ALL_FIG=0&LANGUAGE=6&PREVIOUS_KEY=PARTDRAWDATA&NEW_HTTP=TRUE&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=6&WINDOW_ID=1&SGRP_COD=21&SGS_COD=0&DRW_NUM=2
_________________
Lubię browary.....latem zimne, zimą ....zimne
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
maciek455

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 jtd '98
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Gru 2012, 23:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Dzięki jak nie wiem co :) Będę kombinował z wymianą, mam nadzieję że uda mi się to zrobić samemu. Napiszę jak poszło,ale póki co to ruszę po tę część do sklepu...

Pozdrawiam
Wesołych i zdrowych Świąt
Powrót do góry
maciek455

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 jtd '98
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2013, 00:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Więc tak: Część dostałem bez problemu (korpus dźwigni zmiany biegów) koszt 45 zł, ale za to wymiana.... zajęła mi dość długo czasu. Jeżeli ktoś tego jeszcze nie wymieniał to opisuję co i jak (zaznaczam, że robiłem to pierwszy raz)
Wjeżdżamy samochodem na kanał i kolejno:Zdejmujemy gałkę z dźwigni zmiany biegów oraz mieszek, odkręcamy tłumik (ja zacząłem od kolektora i dalej do tyłu), opuszczamy go na tyle żeby odkręcić osłonę znajdującą się nad nim. To właśnie na niej znajduje się ten plastikowy element. Odkręcamy 3 śrubki mocujące,są z nakrętkami (cierpliwości-uda się Wink) następnie odkręcamy od góry śrubę na klucz 13 i wyjmujemy taki sworzeń (patrząc od góry posiada po lewej stronie zabezpieczenie pierścień) znajdujący się w środku tulei. Wyjmujemy stary pęknięty lub połamany element i zakładamy nowy. I analogicznie skręcamy (ALE TU UWAGA : w kupionym przeze mnie zestawie naprawczym zamiast tulei były plastikowe zabezpieczenia (zakładamy je po prawej i lewej stronie naszej nowej części) które są zamiennikiem tej że tulei) Najpierw wkładamy sworzeń,potem plastikowe zabezpieczenie po lewej i ten pierścień zabezpieczający potem plastikowe zabezpieczenie po prawej skręcamy nakrętką (klucz 13) potem walka z tymi trzema nakrętkami i śrubkami, a dalej już łatwo.. Po skręceniu wszystkiego warto przesmarować to od góry towotem lub innym gęstym smarem.
Powodzenia.

P.S. Mam nadzieję, że w miarę dobrze to opisałem. U mnie jak na razie działa ;P
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 500

2012r.

147 134 km

łódzkie

Fiat500x

86 900

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System