Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciek455

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 jtd '98
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 22 Gru 2012, 16:16
Temat postu:

Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Witam
Dzisiaj rano odpaliłem samochód,ale coś ciężko "chodziła" mi dźwignia zmiany biegów. Użyłem więc nieco więcej siły żeby ją rozruszać i ... klops ! Coś puknęło i zaczęła pracować już luźno.. Za luźno.. W wyniku mojego użycia siły pękł taki plastikowy element przy drążku, a dokładnie u jego podstawy (zdjąłem mieszek osłaniający drążek,to tam pod spodem taki biały element plastikowy, przykręcony jest na chyba 3 śrubki 10tki, po prawej stronie z boku są dwie większe chyba 13tki(?)). Suma sumarum nie mam 1ki i 2ójki, pozostałe biegi są (3,4,5 i wsteczny). Co z tym zrobić? czy tą część da dię dokupić i wymienić :?: Pozdrawiam
Powrót do góry
bogd74

Auto Maniak



Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 1123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik/ Wodzislaw Śląski
Posiadane auto: Fiat Stilo Active 1.9JTD 80KM, Mercedes 190 D 2.0 1990r
Piwa: 64/3
Wysłany: Sob 22 Gru 2012, 20:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Pod 9tka jest to co i puklo Very Happy http://eper.fiatforum.com/eper/navi?MOD_COD=182&COUNTRY=023&GRP_COD=212&CAT_COD=1M&SBMK=F&DRIVE=D&MAKE=F&COMM_MODEL=BRA&ALL_FIG=0&LANGUAGE=6&PREVIOUS_KEY=PARTDRAWDATA&NEW_HTTP=TRUE&ALL_LIST_PART=0&SB_CODE=-1&KEY=PARTDRAWDATA&PRINT_MODE=0&EPER_CAT=SP&GUI_LANG=6&WINDOW_ID=1&SGRP_COD=21&SGS_COD=0&DRW_NUM=2
_________________
Lubię browary.....latem zimne, zimą ....zimne
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
maciek455

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 jtd '98
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Gru 2012, 23:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Dzięki jak nie wiem co :) Będę kombinował z wymianą, mam nadzieję że uda mi się to zrobić samemu. Napiszę jak poszło,ale póki co to ruszę po tę część do sklepu...

Pozdrawiam
Wesołych i zdrowych Świąt
Powrót do góry
maciek455

Czytelnik



Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 jtd '98
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2013, 00:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Plastikowa część pod drążkiem zmiany biegów 1,9 TD


Więc tak: Część dostałem bez problemu (korpus dźwigni zmiany biegów) koszt 45 zł, ale za to wymiana.... zajęła mi dość długo czasu. Jeżeli ktoś tego jeszcze nie wymieniał to opisuję co i jak (zaznaczam, że robiłem to pierwszy raz)
Wjeżdżamy samochodem na kanał i kolejno:Zdejmujemy gałkę z dźwigni zmiany biegów oraz mieszek, odkręcamy tłumik (ja zacząłem od kolektora i dalej do tyłu), opuszczamy go na tyle żeby odkręcić osłonę znajdującą się nad nim. To właśnie na niej znajduje się ten plastikowy element. Odkręcamy 3 śrubki mocujące,są z nakrętkami (cierpliwości-uda się Wink) następnie odkręcamy od góry śrubę na klucz 13 i wyjmujemy taki sworzeń (patrząc od góry posiada po lewej stronie zabezpieczenie pierścień) znajdujący się w środku tulei. Wyjmujemy stary pęknięty lub połamany element i zakładamy nowy. I analogicznie skręcamy (ALE TU UWAGA : w kupionym przeze mnie zestawie naprawczym zamiast tulei były plastikowe zabezpieczenia (zakładamy je po prawej i lewej stronie naszej nowej części) które są zamiennikiem tej że tulei) Najpierw wkładamy sworzeń,potem plastikowe zabezpieczenie po lewej i ten pierścień zabezpieczający potem plastikowe zabezpieczenie po prawej skręcamy nakrętką (klucz 13) potem walka z tymi trzema nakrętkami i śrubkami, a dalej już łatwo.. Po skręceniu wszystkiego warto przesmarować to od góry towotem lub innym gęstym smarem.
Powodzenia.

P.S. Mam nadzieję, że w miarę dobrze to opisałem. U mnie jak na razie działa ;P
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System