Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ekstranio

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Brava HSX, 1,9 JTD, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 23:52
Temat postu:

Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


No więc... mam bravę z 1999 r (1,9 JTD). Od jakiegoś czas z okolic przedniego zawieszenia dochodzą stuki i skrzypienia (zwłaszcza te drugie). Co ciekawe żaden ze znanych mi mechaników nie jest w stanie dojść co jest ich przyczyna, bo po sprawdzeniu całego zawieszenia okazało się, że nie ma żadnych luzów (sprawdzane na trzepaku i ręcznie). Skrzypienia nasilają się na dziurach i przy skręcaniu (zwłaszcza w lewo). Ostatnio ktoś zasugerował, że to może być problem z belka poprzeczna przedniego zawieszenia. Jak myślicie co może być przyczyną?
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Sprawdź drążek przegub drążka kierowniczego prawego (nie końcówkę tylko drążek) .
Złap za drążek i pohuśtaj samochodem ,albo niech ktoś porusza lekko kierownicą.
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ


Ostatnio zmieniony przez kobramir dnia Wto 08 Paź 2013, 08:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Cytat:
żaden ze znanych mi mechaników nie jest w stanie dojść co jest ich przyczyna

naprawde tak z nimi licho ?
może też nie wiedzą; kto nie smaruje ten nie jedzie Smile
a przy wahaczach te mechaniory też nic nie podejrzewają ?

kolego kobramir podejrzewam, że po odpięciu gałki też będzie trzeszczeć
Powrót do góry
ekstranio

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Brava HSX, 1,9 JTD, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 15:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Wahacze są ok, tak samo jak reszta zawieszenia. Wszystko sztywne i bez luzów. Tylko załamać ręce Wink Może faktycznie to coś z tą belką poprzeczna, ona też jest przecież na jakichś tulejach... może się tam coś wyrobiło ?
Powrót do góry
ryan26

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 20:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Witam, mam podobny problem z "chyba" przodem... niedawno wymienilem obydwa wahacze i amortyzatory. Niedawno zaczęło mi coś stukac, skrzypieć (tak jakby antena od cb uderzała w gałęzie- głuchy stukot) pojawia sie to przy dołeczkach, progach zwalniającychitd... Dodam że samochod trzyma sie dobrze drogi, nie skreca sam ani nawet przy ostrym hamowaniu bez trzymania kierownicy. O co chodzi ? HELP !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 20:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 13:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Podłączę się bo mam podobny problem z prawej strony- też coś skrzypi ale zaczyna dopiero po przejechaniu około 10km. Skrzypi tak od ok 3 miesięcy i ani się nie pogarsza ani nie przestaje. Codziennie mam okazję podjerzdzać pod krawężnik własnie prawą stroną i podejrzewam, że to od tego ale nie wiem co jest - wszystkie gumy ok, wszystko podokręcane, żadnych luzów. Przegląd też miałem ostatnio i facet mówil ze jest ok mimo ze mówiłęm mu ze tak mami i na pzreglądzie jakoś nie chciało skrzypieć. Jak już zacznie skrzypieć to skrzypienie powodują dołki oraz samo delikatne poruszanie kierownicą w lewo, w prawo. Jak się zatrzymam np na światłach i przekręcę kierownicę do połowy albo dalej w którąś ze stron a potem wyprostuje to skrzypienie na jakiś czas ustaje. Jak postoi to nie skrzypi zanim nie przejedzie się tych około 10km. A może to nie zawieszenie? Może to ma związek z ciepłym silnikiem? Chociaż kojarzę, że raz jak tak skrzypiało to zajechałem tankować na stację i po ruszeniu chwilę miałem spokój to nic raczej nawet nie zdążyło ostygnąć. Może przegub ale jak miałby skrzypieć skoro chodzi w oleju/smarze? Może hamulce ale to nie jest dźwięk piszczących hamulcy poza tym koła są zimne po trasie więc hamulce nie trą. Jak jade np 20km/h po wybojach to jak przyspieszam albo hamuje to nie skrzypi. Jak puszczę "wolno" to zaczyna. Wszystko wygląda na wahacz ale tak jak mówię sprawdzałem i nic tam nie widzę. Dodatkowo jak wczesniej pisałem po przekręceniu kierownicą problem znika na chwilę. Będę wdzięczny za sugestie. Dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System