Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ekstranio

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Brava HSX, 1,9 JTD, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Sty 2013, 23:52
Temat postu:

Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


No więc... mam bravę z 1999 r (1,9 JTD). Od jakiegoś czas z okolic przedniego zawieszenia dochodzą stuki i skrzypienia (zwłaszcza te drugie). Co ciekawe żaden ze znanych mi mechaników nie jest w stanie dojść co jest ich przyczyna, bo po sprawdzeniu całego zawieszenia okazało się, że nie ma żadnych luzów (sprawdzane na trzepaku i ręcznie). Skrzypienia nasilają się na dziurach i przy skręcaniu (zwłaszcza w lewo). Ostatnio ktoś zasugerował, że to może być problem z belka poprzeczna przedniego zawieszenia. Jak myślicie co może być przyczyną?
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 09:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Sprawdź drążek przegub drążka kierowniczego prawego (nie końcówkę tylko drążek) .
Złap za drążek i pohuśtaj samochodem ,albo niech ktoś porusza lekko kierownicą.
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ


Ostatnio zmieniony przez kobramir dnia Wto 08 Paź 2013, 08:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dociekliwy

Auto Maniak



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1512
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Gr.C4Picasso 1,6HDi, Freelander 1.8; Ulysse2,0; Idea 1,4
Piwa: 103/3
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Cytat:
żaden ze znanych mi mechaników nie jest w stanie dojść co jest ich przyczyna

naprawde tak z nimi licho ?
może też nie wiedzą; kto nie smaruje ten nie jedzie Smile
a przy wahaczach te mechaniory też nic nie podejrzewają ?

kolego kobramir podejrzewam, że po odpięciu gałki też będzie trzeszczeć
Powrót do góry
ekstranio

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człuchów/Pomorskie
Posiadane auto: Fiat Brava HSX, 1,9 JTD, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Sty 2013, 15:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Wahacze są ok, tak samo jak reszta zawieszenia. Wszystko sztywne i bez luzów. Tylko załamać ręce Wink Może faktycznie to coś z tą belką poprzeczna, ona też jest przecież na jakichś tulejach... może się tam coś wyrobiło ?
Powrót do góry
ryan26

Debiutant



Dołączył: 29 Cze 2012
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Fiat Brava 1,6sx
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 20:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Witam, mam podobny problem z "chyba" przodem... niedawno wymienilem obydwa wahacze i amortyzatory. Niedawno zaczęło mi coś stukac, skrzypieć (tak jakby antena od cb uderzała w gałęzie- głuchy stukot) pojawia sie to przy dołeczkach, progach zwalniającychitd... Dodam że samochod trzyma sie dobrze drogi, nie skreca sam ani nawet przy ostrym hamowaniu bez trzymania kierownicy. O co chodzi ? HELP !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 07 Paź 2013, 20:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 13 Kwi 2014, 13:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Skrzypienie w przednim zawieszeniu... pomocy !!!


Podłączę się bo mam podobny problem z prawej strony- też coś skrzypi ale zaczyna dopiero po przejechaniu około 10km. Skrzypi tak od ok 3 miesięcy i ani się nie pogarsza ani nie przestaje. Codziennie mam okazję podjerzdzać pod krawężnik własnie prawą stroną i podejrzewam, że to od tego ale nie wiem co jest - wszystkie gumy ok, wszystko podokręcane, żadnych luzów. Przegląd też miałem ostatnio i facet mówil ze jest ok mimo ze mówiłęm mu ze tak mami i na pzreglądzie jakoś nie chciało skrzypieć. Jak już zacznie skrzypieć to skrzypienie powodują dołki oraz samo delikatne poruszanie kierownicą w lewo, w prawo. Jak się zatrzymam np na światłach i przekręcę kierownicę do połowy albo dalej w którąś ze stron a potem wyprostuje to skrzypienie na jakiś czas ustaje. Jak postoi to nie skrzypi zanim nie przejedzie się tych około 10km. A może to nie zawieszenie? Może to ma związek z ciepłym silnikiem? Chociaż kojarzę, że raz jak tak skrzypiało to zajechałem tankować na stację i po ruszeniu chwilę miałem spokój to nic raczej nawet nie zdążyło ostygnąć. Może przegub ale jak miałby skrzypieć skoro chodzi w oleju/smarze? Może hamulce ale to nie jest dźwięk piszczących hamulcy poza tym koła są zimne po trasie więc hamulce nie trą. Jak jade np 20km/h po wybojach to jak przyspieszam albo hamuje to nie skrzypi. Jak puszczę "wolno" to zaczyna. Wszystko wygląda na wahacz ale tak jak mówię sprawdzałem i nic tam nie widzę. Dodatkowo jak wczesniej pisałem po przekręceniu kierownicą problem znika na chwilę. Będę wdzięczny za sugestie. Dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ kierowniczy-układ jezdny.


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System