Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Lip 2008, 21:29
Temat postu:

Brava nie ma mocy....


Witam , kupiłem Fiata Brava 1.6 16v (96r) , 170 tys Benz/gaz . Mój problem jest taki że juz po uruchomieniu autka gasnie lub odpala sie ale trzeba kilka razy dodac gaz by obroty wskoczyły , inaczej zaczyna sie dusic i gasnie. Gdy jade i chce przyspieszyc to samochod praktycznie nie czuje pedału gazu , trzeba go mocno dusic by autko nabrało predkosci. Co może być powodem ? Wymieniłem Świece myslałem ze przy odpalaniu coś pomoze , ale jednak nic Sad Czy ktoś moze mi coś poradzić ? moze to komputer ?
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Nie 06 Lip 2008, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


zacznij od diagnozy moze sa jakieś błędy. 2 sprawa to sprawdzenie sond lambda oraz czujnika położenia wału. rozumiem że pali na wszystkie gary i nie jest to zapłon (kable cewka). Jak to nie pomoże to szukanie fałszywego powietrza oraz rozrząd (sprawdzenie czy nie przeskoczył ) i czy nie jest zapchany katalizator.
Powrót do góry
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 12:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


Byłem dziś podłaczyć samochod pod komputer i niestety nie udało sie nawiazać połaczenia... Być moze własnie cos z komputerem jest nie tak... znajomy ma Fiata Bravo 1.6 16V wiec spróboje podłaczyc od niego komputer , wtedy zobaczymy czy to wina komputera czy cos innego.
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 15:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


W ASO Fiata się nie podłączyli ? Nie zamieniaj kompów nic to nie da bez przeprogramowania... możesz narobić tylko niezłego bajzlu kumplowi.
Powrót do góry
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 18:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


No to co mam zrobic? moge kupic komputer na allegro i wtedy zobaczyc czy cos to da...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 18:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 19:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


uzywany komputer nie bedzie dzialal chyba ze ktos ci go zaprogramuje do twojego immobilizera.
sprawdz czy odlaczenie wezyka od czujnika cisnienia bezwzglednego ma jakis wplyw na prace silnika.
Powrót do góry
gadu-gadu
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 19:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


A gdzie ten weżyk sie znajduje tak mniej wiecej ?
Powrót do góry
gadu-gadu
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 19:47
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


A co do komputerów , widziałem na allegro na aukcji z komputerami taka dopiske : " został on profesjonalnie rozkodowany co w praktyce oznacza, że ze sterownika został usunięty wpis IMMO. Komputer więc po włożeniu do auta nauczy się sam IMMO, potrafi także pracować bez IMMO w przypadku gdy jest on uszkodzony w twoim samochodzie, więc nie wymaga żadnego kodowania, jeżdżenia po serwisach i wydawania dodatkowych pieniędzy."
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 20:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


taki komputer mozesz kupic jezeli oczywiscie oznaczenia na nim sa dokladnie takie jak na twoim
ale
moze najpierw zainwestuj 50zl w ksiazke obslugi zamiast kilkaset byc moze niepotrzebnie na komputer?
tego mechanika co sie nie mogl polaczyc z komputerem to omijaj z daleka, u nas tez taki jest , bylem raz i starczy.

czujnik o ktorym pisalem jest w okolicach podszybia schowany za plastykowa obudowa na 2 sruby i idzie do niego wezyk z kolektora ssacego , czasem pada i sa takie objawy.
Powrót do góry
gadu-gadu
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 22:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


sprawdzilismy katalizator , odpinalismy wezyk od czujnika podcisnienia bezwzglednego , nastepnie odpinalismy cały czujnik podcisnienia i zapalała sie kontrolka od wtrysku. Praca silnika była taka sama . Sprawdzalismy ustwienie rozrzadu i również było prawidłowe. Co moze być jeszcze ?
Powrót do góry
gadu-gadu
kilolo

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 224
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Brava 1,6 '95 Marea 1,8 '97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 23:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


Po odpieci czujnika powinno byc gorzej a nie tak samo .
Kto wie czy nie taniej ci bedzie podjechac do ASO zeby podlaczyli cie do stacji diagnostycznej i stwierdzili co jest grane.
Tak to bedziesz wymienial byc moze sprawne czesci i wyjdzie ci na koniec jakas astronomiczna suma.
Mysle ze w Bydgoszczy jest ASO Fiata
Powrót do góry
gadu-gadu
tryc

Debiutant



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lip 2008, 22:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


Byłem u znajomoego mechanika , lecz on jedynie co zrobił odłaczył mi instalacje gazowa i powiedział ze ona daje za duzo mieszanki gazu i silnik sie zalewa , lecz poprawy nie było... i do tego jeszcze palił mi sporo benzyny. Powiedział ze auto te ma 166 tys i ze nie bedzie miało juz kopa. No ale skoro ja na 1 biegu daje mu do dechu a on rusza i nagle jak by cos go zgasiło dostaje taki dziwek jak by powietrze gdzies uchodziło i traci moc. Juz sam nie wiem co zorbic. Na końcu bede musiał sprzedać auto bo tym samochodem nawet nieda sie w trasie wyprzedać. A coś czuje ze na naprawe wydam majatek. Bo nikt nic niewie co to jest.Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Sro 23 Lip 2008, 23:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


odpowiedz sobie sam na pytanie - wszyscy zalecają ci diagnostykę w ASO fiata na profesjonalnym komputerze dedykowanym do fiata. Nie u znajomego, nie u kowalskiego i nie u kazia. Ty tymczasem jeździsz po warsztatach tracisz czas, pieniądze i coraz bardziej pogrążasz samochód jeżdżąc z awarią... Razz i do tego coraz bardziej masz nagrzebane w aucie.

Bez urazy ale twoje działania są lekko chybione. Powiem szczerze że rozbawił mnie do łez tekst o wymianie komputera trzeba myśleć no chyba że ktoś ma worki z $. Wtedy jednak by nie "oszczędzał" tylko zrobił porządna diagnostykę - nie naprawę tylko diagnostykę.
Powrót do góry
manna7

Czytelnik



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Kia Carnival EX, 2,9 CRDi, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Lip 2008, 16:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


Witam,

chcialbym sie dolaczyc do tego tematu poniewaz mam identyczne problemy w moim fiacie, tyle ze Bravo (ale to chyba nie istotne) Smile . Silnik mam ten sam 1.6 16V w automacie, Benzyna/LPG, przebieg 118 tys. rocznik 99. Podobnie jak kolega mam problemy z odpalaniem Sad (na zimnym silniku bez gazu nie zaskoczy) - wymienilem swiece (NGK) przewody (BERU) i nic to nie dalo. Evil or Very Mad Z ciezkim odpalaniem autka da sie zyc, ale brak mocy to tragedia. Podczas przyspieszania (obojetnie na ktorym biegu) autko w pewnym momencie traci calkowicie moc (nie jest w stanie wkrecic sie pow. 2-3 tys. obrotow) i ledwie pelznie do przodu.
Na poczatku myslalem ze to wina instal. gazowej, wizyta u gazownika zakonczyla sie wymiana reduktora, lecz nic to nie pomoglo Sad Nastepnie udalem sie do ASO Fiat AutoKrak, testowali autko przez trzy dni Exclamation i jedyne co zrobili to wymienili potencjometr przepustnicy. Niestety i to nie pomoglo. Oczywiscie diagnostyka komputerowa nie wykazala zadnych bledow, podmieniono nawet sonde Lambda, ale to tez nic nie dalo. W koncu stwierdzili ze to problem skrzyni biegow (automat). Udalem sie do znanego serwisu ASB, gdzie wymieniono mi olej w skrzyni, poniewaz koles ktory to robil stwierdzil ze nie ma opilkow w starym oleju i to na 99% nie jest problem ze skrzynia biegow. Wlasciwie nie wiem co juz wymyslic, opadaja mi rece... Crying or Very sad Moze ktos wie co jest nie tak, moze cos z elektryka?
Powrót do góry
richard

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 11

Posiadane auto: FIAT BRAVA 1.6 16V '96 + LPG GAS
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lip 2008, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Brava nie ma mocy....


Też mam ten sam problem silnik 1.6 16V a mianowicie trudności z odpaleniem oraz brak mocy byłem dzis w serwisie fiata i diagnostyka nie wykazała żadnych nieprawidłowości w serwisie powiedziano mi że to może być wina instalaci gazowej ale ja od 3 misięcy jeżdze tylko na benzynie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System